Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyának szoktatok...

Kölyökkutyának szoktatok főzni? Ha igen, akkor mit?

Figyelt kérdés
Olcsó táppal nem akarom etetni, a drágábakkal viszont nem győzöm anyagilag. Ezért gondoltam, hogy ha meg is veszek Neki egy normális tápot, azért naponta egyszer kiegészítem azzal amit én főzök neki.
2009. okt. 19. 10:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy meg vannak olcsóbb tápok is, nem muszáj Royal canint venni neki. Ha én föznék a kutyáimnak akkor így tenném, mert semmi szükségük maradékra meg ilyesmikre. Tudom a Mari néni kutyája is házikaját eszik és még él, és régen is éltek kutyák... Csakhát te nem látsz a kutyába, hogy belül milyen bajai vannak. És régen nem éltek olyan sokkáig a kutyák, ha az egyik ment jött a másik... Az ősei is színhúst ettek a vadászatkor, sőt a zsákmány gyomrát, ezzel megvolt minden ami kellett nekik. De az nem csirkefej, vagdalék vagy maradék. De persze tudom, hogy így is sznobnak fogtok nézni. :)
2009. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
30%
10:37 vagyok. Az oké, hogy a kutya eredetileg még a távoli múltban húsevő volt (vagy ragadozó) de azt ne felejtsük el, hogy ezek háziasított állatok, nem oroszlánokról beszélünk hanem pincsikutyákról. Amúgy meg mindenki maga dönti el, hogy milyen ételt tart hasznosnak a kutyája számára és mire van keret. És lehet, hogy valóban tévhit, hogy a kutyák számára hasznos a rizs, a főzelék és egyebek, de ha egyszer a szakember ezt tanácsolja, akkor miért etetném mással? Amúgy sem azt mondtam, hogy a kutyám főzeléken él, azt mondtam, hogy az ember kaja is része az étrendjének... De majdnem minden este csirke farhátat, marha májat és egyebeket kap... Csak, hogy nyugodt legyen a lelketek. De amúgy egyik válaszoló írta, hogy nyers húst kap a kutya, ez is csak abból a szempontból érdekes, hogy a mi állatorvosunk azt mondta, nyers húst ne adjak neki, mert nem tudja megemészteni meg fertőzést kap tőle meg hasonlók... Akkor mi az igazság? A tévhitek is csak azért vannak, mert nem informálják rendesen az állattartókat....
2009. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%
Lhet hogy atz eszi amit kell, csakhogy a ti kajátokban nem olyana arányban van ami neki kell. És nem a csirkenyesedék kell a kutyának hanem az igazi hús, ami tényleg van olyan drága mint egy jó táp, amivel ráadásul nem kell vacakolni, mindgn benne van megfelelő arányban. A kutyának lehet pár baja a túladagolástól és a hiánytól. Pedig ennek elég nagy a valószínűsége, mivel nem hiszem, hogy egy egyszerű kutyatartó tudja a helyes és pontos arányokat. És nem is kell neki. Mindenki avval eteti a kutyáját amivel akarja, de nem biztos, hogy arra is van szüksége. És nem biztos hogy az a sznob aki a kutyának megfelelő kajával eteti. A kutya egyátalán nem vált mindenevővé. A vadon élő állat is megehet szemetet, maradéko9t, mégsem az kell neki. Na mindegy, tegyen mindneki kedve szerint.
2009. okt. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszont nem te fogod eldönteni, hogy mi a hasznos a kutyádnak. Ha én úgy döntük, hogy az enyémnek a palacsonta a leghasznosabb attól még nem lesz úgy. Gondolhatsz akármit, ez olyan téma amiben "van helyes megoldás" és gondolhatsz mást, attól még úgy van. Ja amúgy ezt most annak írom aki szerinte a táp csak sznobság, rákot okoz és hasonló butaságot, meg aki azt hiszi, hogy a csirkeláb való a kutyának... Szóval nem a főzelékes válaszolóval akarok kötekedni. A marhamáj az már tényleg nem csirkeláb minőségű .:)
2009. okt. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Főzelékes válaszoló, ez tetszik :D De úgy is mondhatnánk és bizonygathatnánk egymásnak, mennyire egészségesek a kutyáink és milyen remek étrendje van a kutyánknak... inkább a kérdezővel kellene foglalkozni és valamelyest hasznos tanácsot adni neki, mivel etesse a kutyát. Szerintem a húsban kiegyezhetünk, mert ahogy elnézem az mindenki szerint fontos.... persze néha kaphatnak főzeléket is ;) :D
2009. okt. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
47%

Azért a táppártiaknak elárulnám, hogy a csirkeaprólék (megfelelően kiegészítve) még mindig magasan veri akármelyik tápot. És miért? Mert a száraz kaja is abból készül. Húsaprólékból. Nem fognak senki kedvéért marha combot beletenni, ehhez nem kell nagy IQ. Menjetek csak el egy gyárba és nézzétek meg. Akkor inkább adom a kutyámnak frissen, házilag készítve.

Mindenkinek a saját döntése csak nem kéne a másikat alaptalanul basztatni.

2009. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
64%
Ja és kedves 10:37-es. A kutya anatómiailag semmit nem változott háziasítása óta. Az óta is rövid a bélrendszere és azóta is irdatlan mennyiségű és erősségű gyomorsavat termel a húsfélék előemésztéséhez és azóta is tarajosak a zápfogai. Nem vált mindenevővé. Bárhogy is szeretnéd azt hinni.
2009. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
58%
18:24-es! Nem mondtam, hogy mindenevővé vált, nem tudom ezt hol olvastad... érdekes. Viszont ha az emésztő rendszere nem is változott 10-100 ezer év alatt (ami nevetséges, mert változott :)) akkor is ott a kockázat, hogy ha nem kezeled magas hőmérsékleten a nyers húst (vagyis nem sütöd főzöd) akkor a baktériumok igencsak elevenek maradnak és a kutya szervezetében szaporodnak betegségekhez vezetve mint pl.: bél-,gyomor fertőzés, férgesség meg hasonlók.
2009. okt. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
17%
Azt, hogy gyakorlati mindenevővé vált, én írtam (10.37-es vagyok), és továbbra is tartom magam hozzá, mégpedig azért, mert úgy van. Nem én alkalmazkodom a kutyához, alkalmazkodjon a kutya énhozzám, azért van. A mostani kutyánk a harmadik, amely már az én koromban is élt (26 vagyok). Mindegyik megérte a 11 éves kort, sőt az egyik majdnem 12 volt, mikor elpusztult. Érdekes módon soha a büdös életben nem kaptak mást, csakis konyhai maradékot, mégsem láttam őket sosem betegnek, végelgyengülésben múltak ki valahányan. Úgy látszik, nem voltak tisztában vele szegények, hogy az ő rövid kis bélrendszerük és savas gyomruk csak húst fogadhatott volna be. :D Mindegy, én továbbra is így etetem majd a kutyát, ti okoskodók meg csak vegyétek nekik a méregdrága kajákat. :)
2009. okt. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Húúú... ebbe a kérdésbe jól belenyúltam... Viszont örömmel olvasom őket, mert szinte mindenkiében találtam igazságot.

Még most sem tudom, hogy a középkategóriás tápokkal szemben a méregdrága tápok mivel nyújtanak többet? Ha egy 10kg.-os táp belekerül 15.000.- forintba, annak kilója ugye 1500.-ft. Hát könyörgöm ennyibe a színhús nem kerül. Mert ahogy a 18.22.-es válaszoló írta, ne gondolja azt senki, hogy combhúst raknak bele. Bár az is igaz, hogy száraztápból nem kell neki mennyiségre annyi mintha én főznék neki. Amikor a kérdést kiírtam, azt reméltem, hogy hátha tudtok egy-két tanácsot adni amivel esetleg spórolhatok. Úgyhogy várom a tippeket. És köszönöm mindenkinek aki időt szánt rám.:) Puszi mindenkinek.:)

2009. okt. 19. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!