Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyának szoktatok...

Kölyökkutyának szoktatok főzni? Ha igen, akkor mit?

Figyelt kérdés
Olcsó táppal nem akarom etetni, a drágábakkal viszont nem győzöm anyagilag. Ezért gondoltam, hogy ha meg is veszek Neki egy normális tápot, azért naponta egyszer kiegészítem azzal amit én főzök neki.
2009. okt. 19. 10:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
8%

Kutyának főzni????


Minek? Ő a nyers dolgokat fogyasztja. A főzéssel rengeteg tápanyagot, vitamint kiveszel az ételből.....

2009. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
36%
az én kutyám nyers marhahúst evett kölyök korában. semmi mást nem volt hajlandó!!! És felnőtt és csodaszép lett! :)
2009. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Mi kutyánk 4 hónapos és reggeli, ebéd Acana-t kap, estére kap főtt kaját. Ez zuza rízzsel vagy csirke nyak, máj, csirkefarhát, vadisznó és ezek rízzsel vagy tésztával. Napi 1 órás séta.

Főleg most, télen van szükségük meleg kajcsikra

2009. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
62%
Nekem három különböző állatorvos is tanácsolta, hogy a jó étrend egy kutyának napi két étkezés, egyszer reggel száraztáp, egyszer este pedig nem kizárólag főtt, de MELEG étel, azt is mondták, hogy lehet tésztaféle, hús, főzelék, bármilyen emberkaja jó gyakorlatilag. Meg nekem amúgy is ez vált be, de úgy hogy szakemberek is ezt javasolták, tuti van igazság benne.
2009. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
14%
Főzünk hát - magunknak. :) Aztán ami abból megmarad, annak egy része a moslékba megy a disznóknak, a maradékot pedig megkapja a kutya. Kölyökkora óta így etetjük, és semmi baja, sőt kifejezetten jól táplált és fényes szőrű. A kutya nem arra van, hogy ajnározzuk, azt eszi, ami jut neki, és kész. Eleve úgy szelídítettük meg a kutyákat egykor, a kőkorszakban, hogy az őseik az emberi táborok körül settenkedtek, és felfalták, ami az emberek ételéből megmaradt, aztán szép lassan odaszoktak... Szerintem a mindenféle tápokkal, vitaminokkal, kiegészítőkkel, anyám kínjával való etetéssel csak elrontani lehet a kutyát, mert ha ezekhez szokik hozzá, akkor túl kényessé válik.
2009. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Szerintem is túl van lihegve a kutyák etetése, de nem is kicsit. Amikor egy 10kg.-os száraztáp belekerül 15-18000 forintba...
2009. okt. 19. 11:10
 7/28 anonim ***** válasza:
79%

Sokan tényleg eltúlozzák az etetési kérdést de az alapelv amit vallanak igaz. Csak belevegyült egy kis sznobság is. Ez az én véleményem:

A kutya házikedvenc és nem haszonállat, mint a sertés, hogy maradékkal etessük. Utóbbi amúgy is mindenevő, így kaphatja a mi maradékunkat, mi emberek is mindenevők vagyunk. A kutya ragadozó! Fő tápláléka a hús. Neki is szüksége van növényekre az ételében elsősorban a rosttartalma miatt, a helyes bélműködés érdekében. Nem elhanyagolható a vitamintartalmuk sem. Sőt szerintem gabonára is szükségük van(amit sokan elleneznek), legalább is egy helyesen mozgatott kutyának, a szénhidrátszükséglet kielégítésére. De! Akkor optimális ha az ételük max. 30%-át teszi ki növényi anyag. A maradékkal etetett kutyák kajájának 70%-a víz (levesek, főzelékek), 20%-a szénhidrát pl. krumpli, rizs, 10%-a csont és nuku hús. El kéne gondolkodni..


Kedves kérdező, ha olcsón akarsz főzni a kutyádnak vegyél kisállat kereskedésben csirkeaprólékot, fejet vagy farhátat, főzd meg, szűrd le, a megmaradt levével főzz hozzá rizst, benne valamilyen zöldséggel és egy kanál zsírral. Ennyi. Filléres, kiadós, imádni fogja. Ha van rá pénzed tegyél bele májat és/vagy szívet. Ne sokat, túl sok benne a vitamin. Írtad, hogy kölyök, ha van már 3-4 hónapos akkor az említett kajában lévő csont nem fog kifogni rajta. Apropó csont, sok benne a tápanyag, elsősorban szervetlen ásványi anyagok pl. kalcium. És segíti a helyes székletképződést. Sokan hajtogatják, hogy felesleges a kutyának csontot adni mert nincs benne semmi tápanyag. Ez nem igaz..

2009. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
38%
10:53-as vagyok. A sertés haszonállat ugyan, de az emberhez hasonlóan tényleges mindenevő. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy például a húsmaradékot ugyanúgy beledobjuk a moslékukba, mint a sárgarépát vagy a tésztát; a disznó imádja a húst, sokkal jobban is eszi tőle a moslékot, ha érzi rajta a szagát. A kutya pedig, bár fogazatát és eredeti életmódját tekintve ragadozó, az ember mellett gyakorlati mindenevővé vált (kb. a medvékhez hasonlóan, amelyeknek egyébként közeli rokona). Tehát azzal, hogy megkapja azt, amit mi is megeszünk (és hozzá természetesen a csontokat, mert azokat félretesszük neki), gyakorlatilag minden szükséges táplálék-összetevőhöz hozzájut, amelyre szüksége van. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy néha ne kapna egy kis tápot, vitamint, jutalomfalatot, miegymást, de ez csak alkalmi eset. Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy nem lihegjük túl a kutyaetetést, és nem kerítünk neki túl nagy feneket, mint egyesek.
2009. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egyátalán nem túlzás a dolog. A kutya húsevő, nem gabonára meg ilyen szemetekre van szüksége ami az olcsó tápokban van. A minőséget meg kell fizetni. A maradék egyátalán nem megfelelő neki... Ha pedig úgy akarsz főzni, hogy a KUTYÁNAK IS MEGFELELŐ LEYGEN, akkor drágábban jössz ki, mert nem a csirkefejjel kell etetni és normális hús nem olcsó. Sokkal egyszerűbb venni neki egy 10ezer forintos tápot, amiből kell neki egy marékkal! (nem tudom mekkora, az enyém 15 kg, és 4/5 pohár az adagja), amellett nincs szükség vitaminokra, és abban benne van minden arányosan, amit te főzésnél elég nehezen tudsz kiméricskélni! Nekem 3 15 kg-os kutyám eszik 2 hónapig 18 kg tápot (most nem szinten tartásról van szó hanem formába hozásról, szóval normális esetben még kevesebb) ami 14 ezer ft. Ha mégis akarod főzni akarsz neki akkor így tedd, mert ez jó a kutyának: [link] ez nem sznobság, a kutyának ez a szükséglete.
2009. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
47%
a videót nézd azt oldal alján
2009. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!