Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek? Kép lent.

Mi a véleményetek? Kép lent.

Figyelt kérdés

4 hónapos amerikai staffordshire terrier

[link]



2013. júl. 4. 16:50
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

ma 19:07

Egyetértünk, tegyünk így.

2013. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Már nem is idegesítem fel magam az ilyen kérdéseken... Tudod mit, látogass el ma délután az Illatos útra, és akkor talán felfogod, hogy miért nem kellene feleslegesen szaporítani a kutyákat.

Szép a kutyád, csak az a baj, hogy dugig vannak a menhelyek szép kutyákkal.

2013. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Nem valami szép kutya, ronda a feje és akkor is azt mondanám, ha tenyésztőtől lenne. Elég csak megnézni egy menhely oldálát és rengeteg amstaff tipú kutyát látni amiket a kedves gazdáik kidobtak, mert megvették a szaporítótól, kicsinek még hasonlított a fajtára aztán meg kibodták, mert kiderült, hogy keverék. Megnézném azt a szaporítót amelyik jobban bánik a kutyájával mint egy tenyésztő. Már akkor is árt a kutyának, hogy 0 tudásnák nélkül el kezd pároztatni ennek az eredményét sokszor itt a kérdések között is láthatjuk, mert hemzseg az olyan kérdésektő mint pl.:Megellett a kutyám, de meghaltak a kicsik most mi lesz? vagy: a szuka belehalt az ellésbe most mit csináljak? stb. egésznap lehetne sorolni, hogy csak itt a gyakorin mennyi felelőtlen szaporító van. Azoból a kérdésekből is rengeteg van, hogy: Miért kell ennyire szidni a szaporítókat? vagy: Miért jobb egy törzskönyves kutya egy szaporítósnál?. Már annyiszor válaszoltam ilyen kérdésekre, hogy már unom, de mindig leíron, hogy a szaporító a kutyát csak pénzkeresési lehetőségnek tartja ellentétbe a tenyésztővel. Annyira buták az emberek, hogy nem képesek felfogni, hogy egyszer szerencséjük volt egy szaporítós kutyával (egészséges volt és még nagyjából hasonlított is a fajtára) az még garantáció arra, hogy legközelebb is szerencséje lesz.
2013. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
szép, de kicsit amorf
2013. júl. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Már kifejtettem a véleményem a dologról máshol:

Szia!

Az a baj, hogy laikusként nem is gondolná az ember mennyi különbség van. Ott van egy kiskutya a neten, az is aranyos, ami a tenyésztőnél van az is aranyos és akkor már jó is.

De... Ha kicsit a dolgok mögé nézünk.. Talán kicsit ez magyarázatot ad.

Egy tenyésztőnek nagyon sok munkája van egy adott fajtában, de ha tegyük fel egy szaporitó is teljes ellátást ad a kutyáknak, még akkor is van különbség. Tudod mi? A szakértelem. Sokáig én sem értettem a különbséget, szóval megtudom érteni az ellentábort is mint te. De ahogy belecsöppentem ebbe a világba, mert egyre jobban érdekelt az a fajta amit tartok nagyon felvilágosult a látásom ebben a témában.

Vagyis magyarázat. Van egy adott fajta, amit az illető bizonyára szeret, ha már olyan kutyát akar, tetszik neki..

A tenyésztő gondosan rak össze egy párositást, átnézve az adott kutyákat és azok törzskönyvét, hogy illenek e egymáshoz! És itt van elásva a dolog, mert nem elég az, hogy két kutyát összeraksz, akár van törzskönyve akár nincs, mert bizony nem minden kutya illik egymáshoz. Tegyük fel van egy kutyád és értesz is s standardjéhez, hogy hogyan is kell kinéznie. Tudod, hogy pl gyengébb a hátsó szögellése, vagy kicsit durvább a pofija mint kellene, nem elég a stopja és sorolhatnánk ilyen apróbb küllemi hibákat, akkor úgy kell nézned, hogy az akit párnak választasz neki ezeket a dolgokat javitja!! Szóval a kan amit hozzáválasztasz, az egyértelműen javitja a te kutyád tulajdonságait. Ez az amit egy szaporitó nem néz és ezáltal csak rontja a fajtát, mert olyan kutyákat tesz össze akiknek azonos a gyenge pontjuk és igy nem javitja az állományt, hanem rontja.. Arról nem is bezsélve milyen fontosak az egészségügyi szűrések, amit szintén sok szaporitó nem csináltat meg, és aztán lehet az utódokon kijön valami genetikai hiba, megint rontotta a fajtát és még beteg kiskutyát is kaptál, ugyanigy fontos a viselkedés, belső tulajdonság, hogy az legyen, ami arra a fajtára jellemző. Elég összetett dolog, ezért mondják azt sokszor, hogy nem elég az, hogy összetesz valaki két törzskönyves kutyát.

Lehet, hogy te ugyanolyannak látod azt a kutyust akit szaporitótól vettél, mint akit tenyésztőtől, de hidd el, ha többet foglalkoznál a fajtával és annak a tulajdonságaival rájönnél utólag, hogy mennyire nem igy van. Én is igy voltam vele.:) Persze lehet szerencséd van és egészséges lesz, meg nem lesz idegrendszeri gond vele, sőt még akár küllemben is megfelelhet, de sajnos ez, hogy minden stimmel egy szaporitónál nem sűrűn fordul elő..:(

És ha már szeretünk egy fajtát, akkor illene nem azt támogatni, aki csak szakértelem nélkül összetesz két kutyát és lesz, ami lesz, mert hiába szereti a kutyáját evvel is csak árt, mert azok a kiskutyák sem felelnek meg az adott fajtának. Képzelj csak abba bele, hogy mindenki igy tenne, és gondold most el, hogy akkor hány most létező gyönyörű fajta maradna meg? Nem sok... A tenyésztőknek is egyszerűbb lenne nem ennyit beleáldozni ebbe az egészbe, de mégsem teszik, mert szeretik azt a fajtát és szeretnék megőrizni olyannak amilyen. Persze nem azt mondom, itt is megkell nézni hogy kitől veszel, mert mindenhol vannak csalók.. De egy igazi tenyésztő aszerint dolgozik, ahogy leirtam és csak a fajtaszeretet miatt.

Én is majd tenyésztő szeretnék lenni, annyira megszerettem a kedvenc fajtámat, meg annyira érdekel minden velük kapcsolatos dolog, hogy boldog lennék ha komolyabban is foglalkozhatnék velük.

Remélem valamennyire rátudtam világitani a dolog lényegére.


Avval meg ne gyere, hogy ilyen szaporitó is van, aki megfelel a fentiekben leirtaknak, mert akkor már volna benne annyi, hogy nem lehetne szaporitózni...

2013. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

"az orra nem pigmenthiányos születésekor majdnem teljesen rózsaszin folyamatosan feketedik befele."


tudod te mit jelent a pigmenthiány? pontosan azt, hogy rózsaszín...! befeketedhet teljesen is felnőtt korára, de attól még a pigmentje gyenge.

2013. júl. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Arra azért kíváncsi lennék, hogy a hűtőszekrény kondenzátor rács mit keres a kutya előtt? :) Mert ha azt használják lábtörlőnek, akkor nem csodálkozom, ha más tekintetben, például a kutyával kapcsolatban is ilyen igénytelenek.
2013. júl. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Füle szép, egészségesnek tűnik, az orra pillangó orr ami színhiba, kicsit pites alkata van, de még csak kölyök, egyébként aranyos.
2013. júl. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Ne törjétek magatokat véleménnyel, már rég leírta a kérdező, hogy csak egy random kép az internetről, nem az ő kutyája.
2013. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Papír nélkül keveréknek számít.


hivatalosan úgy mondja a jogszabály, hogy származási lap nélküli egyed csak jellegű lehet,mivel nem bizonyítható a törzskönyv hiányában a tényleges fajta tisztaság.

2013. aug. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!