Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok őrzés...

Milyen kutyát ajánlotok őrzés védésre? De okos kutyát szeretnék, akit lehet tanítani.

Figyelt kérdés
A legokosabb kutyafajta érdekelne, aminek ereje is van. Kertes házban lakna, de nem a kertben, hanem velem a házban. Nem házőrzésre szánnám, csak egyszerűen védje a környezetét, minket (a családot) és a többi kutyát (kistestűek) a "falkában". De ő is ugyanolyan házikedvenc lenne. Személyi örzés/védés, kísérőeb, de mindenek előtt házikedvenc. Ötletek?
2009. okt. 14. 15:16
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Pedig a németjuhász és a malinois között vacillálok... :S :D Mindkettővel kapcsolatban a túltenyésztés miatt aggódok, meg úgy általában az összes kutyafajtánál, félek, hogy betegek lesznek és sokat fogok aggódni, vagy idő előtt elveszítem őket :(
2009. okt. 18. 13:11
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó tenyésztőtől választasz kutyát, akkor kicsi az esélye, hogy betegek legyenek. Fontos, hogy szűrt őseik legyenek és szerződéssel adja oda a tenyésztő, amiben azt is kikötöttétek, hogy mi lesz, ha van valamilyen örökletes betegsége. Ha félsz a betegségektől, akkor inkább a malinois, ők kevésbé vannak túltenyésztve, mint a német juhászok.
2009. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is inkább a mali. Abból azért nem jön veled szembe 2 minden nap. Csak a kutyások körében van belőle több.
2009. okt. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kettő között vacillálsz akkor én is a malit javaslom. A németjuhiknak az az egyetlen előnyük hogy könnyen taníthatóak de a túltenyésztés miatt rengeteg rossz idegrendszerű, diszpláziás kutya van, rendes szűrések mellett is. Véleményem szerint csúnyák is és gyengék.
2009. okt. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még egy staffordshire terrier is jó döntés lenne, lakásban is elvan és ha valaki akkor ő megvédi a családot.

A menhelyi kutyákról meg annyit hogy az életedet adnák a gazdájukért. Nekem volt egy menhelyi foxim és egyszer megmorgott engem egy argentin dog, a foxi már neki is ment, az volt a szerencse hogy mindkét kutya pórázon volt.

2009. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
46%
Én is írtam a pitet végül is a sztafival szinte egy és ugyan az de úgy látszik azok nem nagyon preferálják a normális kutyákat akik normálisan is tudnának vele foglalkozni:( Szegényeknek mindig a szörnyű gazdák jutnak:(
2009. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak a pit meg a stafi normális kutyák. A legtöbb kutya normális. A normális gazdák más normális kutyát választanak. És biztos, hogy nekik is jutnak normális gazdák. De szerintem pont azért áldozatok, mert olyanok amilyenek. Tökéletesen megfelelnek egy kisebbségi komplexusban szenvedő, menőzni vágyó embernek. Na nem mindha erről tehenének. De olyan a kinézetük éas hát tudnak kemények lenni. De pl a mudi akiről előbb szó volt, az hiába véd meg szintén, egyszerűne nem úgy néz ki, hogy menőzni lehessen vele. Szóval sokszorr jobb nem divatosnak lenni. Amúgy meleg szívvel ajánlom a staffot én is. :)
2009. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!