Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok őrzés...

Milyen kutyát ajánlotok őrzés védésre? De okos kutyát szeretnék, akit lehet tanítani.

Figyelt kérdés
A legokosabb kutyafajta érdekelne, aminek ereje is van. Kertes házban lakna, de nem a kertben, hanem velem a házban. Nem házőrzésre szánnám, csak egyszerűen védje a környezetét, minket (a családot) és a többi kutyát (kistestűek) a "falkában". De ő is ugyanolyan házikedvenc lenne. Személyi örzés/védés, kísérőeb, de mindenek előtt házikedvenc. Ötletek?
2009. okt. 14. 15:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Rottweiler, malinois, német juhász, ezek közül a malinois a legokosabb.
2009. okt. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a mudi a legokosabb kutya. Sokszor megvédett sikeresen, de ha valami angyobbat akarsz akkor dobermann! Gyönyörű, rövid a szőre így még indokod is lenne, hogy bent lehessen és nem olyan tucat mint a legtöbb házőrző. :D Nagyon okos, csak nem úgy kell kezelni mint egy német juhászt vagy ilyen munkagép kutyát. De számolj vele, hogy ezek a kutyák sokkal dominánsabbak lehetnek veled meg a többi állattal.
2009. okt. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nektek az Óriás Uszkár tökéletesen megfelelne.
2009. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy a dobermann és a rotweiler nagyon buta kutyák, akkor ez tévhit?
2009. okt. 14. 16:06
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem a nagysága a lényeg, nem azt szeretném, hogy a külseje legyen elrettentő, hanem ha valami helyzet adódik, akkor legyen elég erős és okos ahoz, hogy megvédjen (akár utasítás nélkül). Ezek a fajták mind tetszenek, amiket írtatok, így hogy tudnék dönteni? :S :P
2009. okt. 14. 16:10
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy legokosabb kutyafajta. Mindegyik másban jó, abban, amire ki lett tenyésztve.

A kaukázusi, a közép-ázsiai, a komondor rettenthetetlen házőrzők, általában egygazdásak, kemény fajták.

Ott az amstaff, a stafforshire terrier és a malinois. Mindhárom zseniális fajta, de mindegyik speciális, nagyon gondos, következetes nevelést igényel, rendkívül rafkósak, könnyen az ember fejére nőnek és kezelhetetlenné válnak.

Kicsit lightosabb a németjuhász, dobberman, rottweiler, mind jó házőrzők, okos, értelmes fajták.

Ott a mudi, nagyon jó házőrző, csodás munkaeb, szintén igényes, hiszen terelőkutya. Ugyanez elmondható a puliról is, aki a terelése mellett a legendás hűségéről is híres.

De egy menhelyi keverék is tökéletes lehet a feladatra (nekem 6 éves kaukázusi keverék, menhelyi kutyám van, a világon jobb házőrző nincs nála, megvéd, vigyáz rám, ugyanakkor olyan, mint egy óriás bébi: hihetetlenül szeretetigényes, bújós nagy mafla, hűséges, hálás, békés, pedig nagyon sokat verték és borzalmas körülmények között tartották a menhelyes élete előtt).

A választás a tied: vagy egy fajtatiszta, törzskönyves kutya, amivel akár versenyezni is tudsz (akár kiállítás, akár munka), vagy egy menhelyit, amivel megmentesz 2 életet.

Egy a lényeg: a választás tudatos, átgondolt legyen, ne elhamarkodott, és ne szaporítótól, kéz alól vegyél kutyát.

Olvass utána mindegyik fajtának, amiket itt írnak és megtetszik, és válaszd ki az igényeidnek legmegfelelőbbet.

2009. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%
Nézd meg ezt, nekem a kedvenc videóm erről a kutyáról! :) Egyáltalán nem hülye kutya, csak nem olyan mint a német juhász aki könnyen vált gazdát, és máshogy is kell nevelni! http://www.youtube.com/watch?v=zwJgnBQiJho imádom ezt a videót! :,)
2009. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
még előző, az a legjobb amikor tolatva őrzi a segédet! <33 De bármilyen kutyát vegyél is, csak jó helyről! Amenhelyivel csak az a baj, hogy valószínűleg nem fog bátorságból emgvédeni, mert nekik általában rossz életük volt azért kerültek be. Erre már kicsi korától szoktatni kell, ettől függetlenül persze ugyanolyan jó kutya lehet!
2009. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is ajánlom a mudit, nekem is az van, engem is megvédett már párszor... Tőle senki sem fog a közeledbe jönni. Nem tudom miért, de a falusiak félnek tőle... Nagyon okos, mintha értené még a gondolataimat is. És nagyon védelmező, családcentrikus, mégis egyemberes. Ha kezdő kutyás vagy, pont megfelel. Ellopni se fogják, mert nem megy el senkivel. Az első pillanattól kezdve tudta, hogy én vagyok a gazdája.

De ha valami nagyin tiszteletet parancsolór akarsz, akkor valóban jó a dobi mmeg a roti is.

2009. okt. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de a végén már siettem...

Előző válaszoló.

2009. okt. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!