Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem a pitbull a legerősebb...

Nem a pitbull a legerősebb harci kutya?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a kutyák között nem a pitbull-nak a legerősebb a harapása,akkor miért használják ezt a fajt előszeretettel harci kutyának?Melyik kutya verne oda 1v1 be egy vele egy korban és erőben lévő pitbullt?

2013. jún. 18. 19:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, hogy a dogo az egyik legkeményebb a kutyák között. Viszont ne feledjük, hogy nem 1v1-re van kitalálva, hanem csoportos támadásra. És ne vadászatra kiképzett és próbált kutyát hasonlítsunk össze egy kertben tartott hobbi kutyával.


1v1-ben egy game pit szerintem méltó ellenfele egy vadász dogonak, mint ahogy a dogo is méltó ellenfele lenne a pitnek. Egy vadász dogo vs viador pásztorkutya is érdekes lenne és az biztos, hogy a pásztorkutya ha 10 perc alatt nem tenne pontot a harc végére kihasználva az erősebb fizikumát és nagyobb tömegét, akkor a dogo nyerne, mert jobban bírná szuflával.


Ha falka vs falkát néznénk, nem kérdéses számomra, hogy a pásztorkutyák jobban összedolgoznának, figyelnének egymásra. Nemhiába tudnak akár medvéket, vagy farkasfalkákat elkergetni.

2016. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:

Azt még hozzá tenném a vaddisznó vadászathoz, hogy a középkorban is használtak kutyákat vaddisznó ellen, amikor a dogo még nem is létezett. Ugyanazt csinálták, mint a dogo, több kutya körbevette, lefogta, ledöntötte a disznót.


A németeknél pl. a német dogot (persze nem úgy nézett ki mint a mai és mentalitásban is teljesen más volt).


Magyarországon pedig agarat és kuvaszt használtak ugyanerre a feladatra.


Egyszerűen történelmi, gazdasági és törvénykezési okai vannak annak, hogy ez megszűnt.

2016. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:

És sok fajta van még az európai kutyák között, amelyik hasonló dolgokat csinált, a dogo egyik őse is, a spanyol dog (alano). Egyszerűen Európában megváltoztak a vadászati szabályok, az argentinok pedig akartak egy saját vadászkutyafajtát, amit tudatosan 9-10 fajtából létrehoztak. De nincs új a nap alatt.


A komondor pedig így bánik el a vaddisznóval. :)


https://www.youtube.com/watch?v=drq0l4r5ehA

2016. júl. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:

Az argentin dog nemcsak kiképezve legjobb a küzdelemben, hanem azonos feltételeket figyelembe véve általánosan is az. Ha hobbikutyákat hasonlítunk össze, szerintem akkor is a dogo a legdominánsabb küzdelemben.

Igaz, hogy a pitbull méltó ellenfele a dogónak, de az argentin dog legalább ugyanazt a gyorsaságot, keménységet, bátorságot, tépő-harapást, mentális szintet hozza (sőt), mint kisebb vetélytársa, és emellett 15-20 kg-mal súlyban, s ezáltal erőben felülmúlja ellenfelét. A legsúlyosabb pitbull 27 kg körül van, míg a legsúlyosabb dogo 45-50 kg között. Emellett a dogo magasabb és vastagabb, izmosabb a nyaka. Egy nőstény dogo is 40 kg körül van, ő is nagyon kemény ellenfele lenne egy kan pitbullnak. Van még egy dolog, amiben a dogo a legjobb: a teste nemcsak hosszú és izmos, hanem talán a legrugalmasabb, leghajlékonyabb a nagytestű kutyák között. Ezért a dogo legalább ugyanolyan ügyességi-gyorsasági tulajdonságok mellett egyértelmű fizikális fölényben van a pitbullal szemben. A küzdelmek 80-85 %-ából a dogo jönne ki győztesen.

Olyan nagy testű kutyák ellen, mint pl. a tibeti masztiff, kangal, kaukázusi juhász stb. a dogo úgy érne el győzelmet, hogy a lábakra, fejre, fülre, illetve hasi lágy részekre támadna villámgyorsan. Ez utóbbi esetek akkor valósulhatnak meg, ha egy feltételezett kutyaviadalon mindkét oldalon a kutyák kb. azonos mértékben kiképzettek. Hobbikutyák esetén az ilyen küzdelmek kiegyenlítettebbek lehetnek, persze dogo dominanciával, fölénnyel, többségi győzelmekkel (tegyük hozzá: halál nélkül ).

A komondoros videó nagyon aranyos. (Most a kutyák harci értékéről csak elméleti szinten beszélünk.)

2016. júl. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. Ez maximálisan egyedfüggő. Sétáltattam már a kutyámat dogoval, a gazdája azt mondta, hogy nem fog menni, mert a kutyája nagyon domináns. Ez a séta alatt egyáltalán nem jött elő, semmi dominanciát nem mutatott, sőt.


A fizikai adottságokkal sem értek egyet, nincs olyan hogy legerősebb, legkeményebb fajta. Ez is egyedfüggő. Ha a dogo olyan jó lenne a verekedésben, akkor már rég alkalmaznák a pénzéhes emberek a kutyaviadalokon, de erről szó nincs. Biztos vagyok benne, hogy kipróbálták, úgyhogy valószínű egy magyarázata van, hogy nem használják, hogy nem vált be. Japánban a tosa inukhoz képest túl kicsi és valószínű esélye sincs. Egy viador kau vagy alabai ellen is kb. ugyanannyi esélyt adnék neki, mint egy tosa vagy bully kutta ellen, ami 20-30%. Egyszerűen földbe döngölnék. A vadászatot sem szabad összekeverni egy 1v1 elleni kutyaverekedéssel.


Vadászat. Mint mondtam sok fajta van, amit vadászatra használnak. Az oroszok tigris ellen használnak kutyákat vadászatra. Más népek medvére vadásznak kutyákkal és vaddisznós kutyák is vannak a dogon kívül.

2016. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:

Az egyedfüggőség egyértelmű. Valamint az is, hogy valaki rendszeresen trenírozza, edzi a kutyáját, vagy sem. Azonos feltételek, tehát nem, kor, edzettségi-kiképzési szint mellett az argentin dog erősebb a pitbullnál.

Dogo vs tosa inu témában árulkodó az alábbi videó:

https://www.youtube.com/watch?v=sm3-nDfN9mE

2016. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:

dogo vs bully kutta rivalizálásnál itt a dogót hozzák ki győztesnek:

https://www.youtube.com/watch?v=0UJOHzZg4w8

Még egyszer mondom: egyéles küzdelemben nem a méret dönt, hanem a gyorsaság, stabilitás, "fittség", rugalmasság, összességében a genetikai rátermettség. A bully kutta tipikusan német dogos: nagy, merev, küzdelemben inkább szorít, ledönt, de nem elég gyors és célratörő a nyerő fogáshoz.

2016. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:

De hiszen az két kölyökkutya, és a méretekből kifolyólag a dogo szerintem 2 hónappal biztos idősebb a tosánál.


A másik videó sem árul el semmit, ezek promo videók.


Valami ilyesmire gondoltam.


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:

Ez tetszeni fog neked, két dogo kevlár mellényben egy vaddisznón.


[link]

2016. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:

A kevlár mellény alkalmazásán ne csodálkozz. Naná, hogy a gazdik féltik nem kis fáradtsággal és pénzzel kiképzett kutyáikat. Nem egyszer használatos kutyák ezek, hanem olyanok, amiket hosszú ideig szeretnének vadászatra használni. Te sem áldoznád fel a pitbullodat holmi bizonytalan végkimenetelű fogadásos küzdelem miatt. Egyébként látható a videóban, hogy a dogók keményen megfogják a 250-300 kg közötti hatalmas vaddisznót. Le a kalappal a dogok képességei előtt. Egyébként nem élvezem a hasonló gyilkos állati küzdelmeket, csak a tanulságok fontosak.

Az argentin dogokat egyébként azért nem alkalmazzák viador kutyának, mert:

1. kevésbé elterjedt kutya még

2. elsősorban vadászkutyának tenyésztették ki, nem harci kutyának

3. megjelenése nemes, impozáns, nyugodt, arisztokratikus, nem holmi "kocsmai verekedő" alkat

4. egy király soha nem prorovokál verekedést, alantas dolgokat, hanem uralkodik

2016. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!