Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni ha egy póráz...

Mit tudok tenni ha egy póráz nélkül sétáltatott kutya megtámad az utcán?

Figyelt kérdés

Hetente 2-3x összetalálkozunk séta közben, lakott területen. 2 kutya, akiket a gazdájuk nem hajlandó pórázon sétáltatni és megtámadják a kutyámat, aki viszont pórázon van. Többször kértem a pasit, hogy vegye pórázra őket, mert megtámadják a kutyámat, de erre csak annyit mond, hogy ez nem igaz.

Belehazudik a képembe egy nyílvánvaló dologról. 6 hónapos babám is ott van velem.


Szóltam, hogy feljelentem, de valami ketyója lehet az ürgének, mert csak azt hajtogatja dadogva, hogy ez nem igaz, hazudok. Elengedném a kutyám, de 2 kutya ellen esélytelen.

Hogy tudnám bizonyítani? Rugdossam meg a kutyákat? Már arra is gondoltam, hogy bottal nekikmegyek és azt mondom hogy engem támadtak meg. (ami részban igaz is, és a gyerkőcöm is nagyon féltem).


2009. okt. 10. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lakott területen belül pórázon kell vinni a kutyát tehát jelentheted a jegyzőnek.


Bocs, hogy pontosítanék, de mit jelent az, hogy megtámadják a kutyád? Azt, hogy odajönnek hozzá? Mert gyakran tapasztalom, hogy kisebb kutyák gazdái már azt is támadásnak veszik, ha a kutyáim játék közben túl közel futnak hozzájuk.

Mivel sérülésről nem írtál ezért kérdezem., Nem lehet, hoyg egyszerűen ismerkednének csak te ijedsz meg tőlük?

2009. okt. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Fordulj az önkormányzathoz. Semmiképpen se várd meg, amíg a gyermekednek baja esik. Én is kutyás voltam, tudomásul vettem, hogy vannak bizonyos alapszabályok. Az egyik ilyen, hogy a kutyámmal nem okozhatok másnak bajt. Ha az illető értelmileg akadályozott, akkor biztosan van gondviselője, vele is beszélhetnél. Ha nem tudod bizonyítani, akkor - szerintem - vigyél magaddal valami eszközt, amivel felveheted a konfliktust.
2009. okt. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha végképp nem sikerül elintézi akkor menj más időpontban kutyát sétáltatni,vagy menj más felé sajnos az ilyen emberekkel nem mindig lehet csinálni valamit.
2009. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Én is azt kérdezném amit az első. Milyen sérülést okoztak a kutyádnak? Attól még hogy te félsz tőlük és támadásnak veszed a közeledést nem biztos hogy az is. Talán azért hajtogatja a fazon hogy nem igaz!
2009. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Akiknek gyerekük meg kisebb kutyájuk van azok néha kissé eltúlozzák a dolgokat. Nem tudom ennyire érted a testbeszédüket. Leírhatnád, hogy mit csinálnak. Amúgy meg ha van veled kutya, akkor nem veled fognak foglalkozni. Ez csúnyán hangzik de így. Engem tényleg sokszor támadnak meg komolyan kutyát és sosem figyeltek még fel rám amikor volt velem kutya... " Már arra is gondoltam, hogy bottal nekikmegyek és azt mondom hogy engem támadtak meg. (ami részban igaz is, és a gyerkőcöm is nagyon féltem)." ebből is azt lehet levenni, hogy egy kicsit túlzol... Valakinek már az is támadás, hogy odajön egy idegen kutya...
2009. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nem hinném, h ez támadás lenne, néha nagyon durván tudnak játszani a kutyák, de ez csak játék, ok nélkül soha nem fognak egymásnak komolyabban ártani(szerintem). egy kutyának meg szüksége van néha, h ne legyen pórázon. ma pl. a kutyámat póráz nélkül sétáltattam, és odament egy homokozóhoz, ahol egy öreg fszi volt az unokájával, erre az öreg megfogja a kutyámat a nyakánál fogva és odébbrakja. na az ilyen nem fog mégegyszer előfördulni, ezt most elhatároztam. egyébként egy 3 hónapos kutyáról van szó, szóval nem valami félelmetes. szóval más kutyájával te ne nagyon érintkezzél szerintem, ez elég nagy taplóság. ha meglátod menj másfelé..
2009. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó hozzászólónak: miért engeded a kutyádat a homokozóhoz ?
2009. okt. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nem engedtem oda, odament. 3 hét alatt, mióta nálam van, még sajnos nem sikerült rávennem, h feltétel nélkül, mindig hallgasson rám...
2009. okt. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem kistestű a kutyám. Egy 8 éves Golden Retriever kan kutya.

Nem játszani jönnek, mert nekifutásból morogva rohannak oda. Egy pumikeverék és egy németjuhász keverék.M ár állatorvoshoz is kellett vinnem 2 éve ezek miatt a kutyák miatt, átharapták a mancsát. Akkor csak annyit tudtunk meg, hogy be vannak oltva.


Másfelé nem tudom vinni, mert arra több a kutya a házaknál is és felcsaholják az egész utcát.


Az önkormányzatnál dolgozik egy barátom és ő mondta, hogy tanukat kell hoznom. A nálunk lévő teniszpark gpndnoka is jelen volt, de ő nem akar belekeveredni...

És attól is tartok egy kicsit, hogy megmérgezi a kutyám:(

2009. okt. 11. 17:42
 10/12 anonim ***** válasza:
mekkorák a kutyák? elvileg ha kistestű, akkor vagy fel kell rúgni, vagy megtaposni, persze sérülésmentesen, de azért felfogják, hogy ki a főnök. ha meg nagytestű, akkor vagy a nyakán lévő szőrt kell két kézzel cibálni, vagy (furcsa lesz, de működik... :)) a fülükbe harapni óvatosan, hogy ne rákosodjon el, de nyüszítsen. vagy alaposan képen törölni. :) bottal nem tanácsos, mert csak elvadulnak, bizonyítani pedig én mindig elindítom a telefonomon a hangfelvételt, vagy az unokatesóm mindig velem van, és fedez. :)
2010. jan. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!