Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen népszerűtlen a...

Miért ilyen népszerűtlen a papillon?

Figyelt kérdés

[link]


Csinoska, intelligens, remek agility kutyának is... Mégsincs papillon kennel Magyarországon, és európai szinten is huszada annyi kennel van, mint más, ugyanekkora, de bágyadt, butus kutyafajtákból.


Félreértés ne essék, nem akarom, hogy túltenyésszék a divat miatt, és tudom, hogy ha nagyon akarom, be tudok ilyet szerezni egyet (2 év várakozás, illetve 1000 euro fejében - de tudom, hogy megérné!), mégsem fér a fejembe, miért hallottak csak ilyen kevesen egy ilyen remek adottságú kutyusról.


2009. okt. 9. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekem sem fér a fejembe, hogy egy olyan tökéletes kutya mint a mudi miért csúfolás és utálat tárgya és még ronda is, a mopszra meg az angol buldogra bezzeg nem mondják, akik valóban csúnyák (ettől függetlenül biztos jó kutyák, de igenis nem szépek a hagymányos értelemben). Ilxenek az emberek! Buták, az kell nekik ami a divat épp. Önzők, mivel az nem érdekli őket, hogy annak a divatos fajtának lehet hogy van egy csomó olyan tulajdonsága ami nem is jó neki (pl nem tud szülni, nem kap levegőt).

Örülj neki, hogy neked egy különleges kutyád lesz nem olyan mint a sok 100 yorki, mopsz, csivava (esetemben én ugyanígy gondolkodok, minden munkakzutyásnak borderje van, nekem meg különleges, nem tucatkutya mudim. :) )stb! Aki egészséges és okos lesz, nem fog szenvedni! Te eredeti vagy nem divatmajom és a kutyádra is gondolsz és nem veszel olyan fajtát ami sokmindennel terhelt! Én így fogom fel, az segít valamit. Mi valami különlegeset ismerünk ami nem adatik meg mindnekinek. :)

2009. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nem elterjedt, kevéssé ismert az nem ugyan az, mint a népszerűtlen. A népszerűtlen az, amit sokan utálnak, ez a kutyus inkább nem ismert széles körben.


Az, hogy mi válik divatossá, sokmindentől függ. Pl. szerepelt-e filmben, mennyire státusszimbólum, van-e olyanja ismert embernek, stb, stb.

2009. okt. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nagyon tetszik a nagy füleivel:)

De még én sem találkoztam velük,pedig az angolok igaz kutyatartók,és mindenféle kutyatípust tartanak..

Szerintem azért se nagyon látni,kapni mert az 1000 euró egy öleb kutyusért,nos elég drága!Gondolom utána is állandó figyelmet igényel,és ahogy mondják a széltől is óvni kéne...A tartása is drága lehet hosszabb távon.

2009. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg sokkal ellenállóbb mint egy csivava vagy egy yorki és azok sem olcsók mégis hemzsegnek.
2009. okt. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
1000 euróért tudod kinek érné meg...Erősen túlértékeled ezt a fajtát! Sokkal olcsóbban veszek kutyát, aminek jobbak a képességei, nem öli meg az első városi patkány.
2009. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 14:34!

Az 1000 euró csak nekünk drága.

Van egy corgi tenyésztő ismerősöm és Tőle tudom, hogy a corgi ára kb: 6-800 euró körül van, pedig az sem egy túl tenyésztett fajta ( a borderek pedig 7-800-ba kerülnek).

Tehát inkább valóban a "kevésbé népszerű" fajták közé tartozik. (pedig olyan kis bájos és elegáns kutyus)


Kedves Kérdező!


Vegyél bátran ilyen tüneményes kis kutyát és érj el Vele hatalmas sikereket (legalább a környezetedben).

Akkor majd a Te feladatod lesz a itthon fajta népszerűsítése... :-)

Ahogy a miénk a mudi szélesebb körű elismertetése.

2009. okt. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szeretem ezt a fajtát. Bár az tény, hogy kevesebben ismerik mint mondjuk a yorkit. Egyrészt a neve miatt is, mert elég furcsa, másrészt meg pl. írta valaki a corgit (vagy mit..) amiről még életemben nem hallottam, de lehet, hogy már láttam nem is egyet, szóval remélem érte mire gondolok.

Amúgy papillon-t én már nagyon sokat láttam itt Pesten legalább is.

2009. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15:07!

A corgit az angol királynő kedvenceként ismerheted... :-)

Egyébként szintén pásztorkutyák (mint a mudi)

2 alfajta van a teljes nevük:

Welsh Corgi Cardigan (szerintem ez a szebbik)

Welsh Corgi Pembroke (ilyet tart a királynő)

2009. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Na igen akkor már tényleg láttam corgit :D csak így névről nem tudtam, hogy hogyan is nézhet ki, de nagyon jó fej kutyák azok is :) (16:07es voltam)
2009. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Idén többen is hoztak be papillont Magyarországra, tehát 3-4 tenyésztőnél is fellelhetőek lesznek majd a kölykök és nem kell értük 1300-1500 km-t utazni.


Pl.


[link]

2010. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!