Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
ne legyen túl nagy, férjen el egy 40 négyzetméteres lakásban, okos és tanulékony legyen. néztem a border collie-t csak nem tudom hogy elfér e egy kicsit kisebb lakásban. ti milyen fajtát ajánlotok? köszi előre:)
2013. márc. 11. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A collie a világ legokosabb kutya fajtája. Biztos olyat szeretnél? Amúgy is terelő kutyus, neki nagyon sokat kell rohangálnia, napi 1-2 óra nem mondható elegendőnek.


Szerintem kisebb testű kutya kéne neked. Keresgélj az interneten, mi nem tudjuk, hogy neked milyen igényeid vannak...

2013. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Uszkár, adottságai megvannak mint a bordernek,könnyen tanul sportolni is lehet vele és van toy,törpe,közép és óriás méret is.

De nem a lakás mérete a lényeg,lakás az pihenésre,alvásra szolgál a kutyának,meg gazdival való játékra tanulásra.

Fárasztani úgy is az utcán fogod.

Érted mit mondok,hiába van 200 nm-es lakásod,kutya attól még nem ott fog lefáradni:)

Ha tetszik a border hajrá,kutyaiskola,sportolás és sok sok séta mellett azt is tarthattok!

2013. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha border colliet szeretnél nem az a kérdés hogy elfér-e a lakásodban, hanem az hogy van-e elég időd lefárasztani.

Ezt ne úgy értsd, hogy mindennap három séta, mert ez az alap minden benti kutyusnál. Ha border colliet szeretnél jól gondold meg, mert egy bordernak szüksége van rendszeres sportolásra(pl. frisbee, agility, flyball, terelés, dog dancing.

2013. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pontozzatok le de szerintem azért valamennyire számít a lakás mérete. Drasztikus példával élve: Azért egy dogot nem tartanék kis lakásban, mert moccanni sem tudnék tőle esetenként.


Azért nem elhanyagolható, hogy a lakásban el kéne férni a kutyától. A kutyának pedig az embertől. Legyen helye mindenkinek elvonulni ha akar, meg ilyesmi.

2013. márc. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem, köszi! várom a további válaszokat!:) amúgy 15 éves fiú vagyok, és nagyrészt csak unatkozok itthon, este van edzésem, és most hogy jön a jóidő biztos lenne időm minimum 2 órát sétáltatni..:)
2013. márc. 11. 14:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Így már más,így én se ajánlom a bordert:)

Ők kitünő munkakutyák,nem elegendő nekik hogy fizikailag,szellemileg is le kell fárasztani amihez kell a sportolás hogy feladatokat is kaphasson.

Plusz egy kutya ára 80-nál kezdődik,alatta csak keverékeket kapsz amik nincsenek leszűrve betegségekre.

Így én egy pofás menhelyi kutyát javasolnék,így semmiképp nem támogatsz szaporítót,és ott tudnak segíteni melyik kevésbé aktívabb kutya és lakásba való.

Itt is körbe tudsz nézni:


[link]


pl rögtön az első egy tündér:)


Vagy sintértelep ahol altatás elől tudsz megmenteni egy kutyust:


[link]

2013. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tacskó,ha nem nagyon nagy kutyust akarsz :) Panelba ők valók,úgy hallottam,de az uszkár lenne szerintem a legjobb választás.Volt is uszkárom :) Közép uszkár volt,és olyan okos volt,hogy néhány ember megirigyelte volna az eszét :D Én olyan fél vagy egy órát sétáltam vele,tökéletesen elég volt neki :)

Majd azért írd meg,hogy melyik fajtánál döntöttél ;)

2013. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
rendben, köszi szépen a válaszokat!:)
2013. márc. 11. 15:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a kutya (legyen az akár egy német dog) a lakás bármely részében meg tud fordulni minden probléma nélkül, akkor nyugodtan mehet panelba (meg fogsz lepődni, de nagyon sokan tartanak panelban német dogot).
2013. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legjobb barátom Bobtailt tart a 2 szobás lakásában.Van egy saját kanapéja a pici kutyulinak :D
2013. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!