Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hoa gyan helyes? A dogs lover...

Hoa gyan helyes? A dogs lover girl's diary vagy a dog lover girl's diary. Vagy teljesen máshogy?

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 15:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
De úgy nincs benne h he vagy she. És ha ő konkrétan ki akarja hangsúlyozni h she (mert mondjuk párt keres vagy csak mert és kész), akkor nagyon nem mindegy :D
2013. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Ez tipikus példája a tükörfordításnak, amit te emlegetsz Little Red. Teljesen fölösleges kihangsúlyozni, hogy nő vagy férfi az illető. A magyar agy így gondolkodik, de az angol máshogy. Ez pont olyan, mintha egy angol akarná a magyarban kihangsúlyozni, hogy az 'ő' az lány. Nem lehet, hiszen nekünk nincs rá külön szavunk, mint náluk a 'he', 'she', 'it'. Nálunk csak simán 'ő' van, ami fiút vagy lányt is jelölhet.

A másik pedig, hogy ez így nyelvtani szemontból is kifogásolható, mivel a dog lover már egy komplett kifejezés, úgy mint magyarban az 'állatbarát'. Ott is ritkán mondod, hogy állatbarát lány, az ember szimplán csak állatbarátot mond. Ugyanígy furcsán hangzik az angolban a dog lover girl birtokos esetben. Mint említettem, magyar közönség számára ez nem fontos, de egy anyanyelvi illető valószínűleg furcsának találná ezt a kifejezést.

És mint írtad a nyelvészet nem az erős oldalad. Nos én a magyar anyenyelvű angol nyelvtanulók tipikus nyelvtani hibáiból írom a szakdolim, úgyhogy igencsak ez a szakterületem:)

2013. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Na de ő nem csak azt akarja kifejezni h állatbarát, hanem h ez egy lány naplója, aki állatbarát.
2013. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Azt is értem, h furcsának találja, de nem az volt a kérdés, h még hogy lenne jó, hanem h a kettő közül melyik a jó. És számomra akkor is fontos, h he vagy she, teszek a native language-re :D
2013. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%
Hát ezért is voltál hülye a nyelvészethez:)
2013. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
75%
Kispalikee, de gondolj arra, hogy ha mondjunk nem girl lenne, hanem 'a dog lover housewife's diary' - most nem mindegy, hogy girl vagy housewife?:) nyelvtanilag oké így is, úgy is. Ha ő ki akarja hangsúlyozni, hogy csajos szemszögből ír 'a dog lover chick's diary' is lehetne ;)
2013. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Erről beszélek én is. H jelen esetben fontos, h she.
2013. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%

A kedvedért megkérdezek native speakereket is :D


Kiváncsiságból rágugliztam nem kellett volna. Eredmény:

A Girl's Guide to Sex with Dogs

2013. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
:))))
2013. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én is angol ismerősömet kérdeztem meg, mivel ha nem vagyok biztos a témában, nem nyilatkozom. És itt nem kihangsúlyozásról van szó szerintem, hanem arról, hogy a kérdező azt hiszi, hogy önmagában nem áll meg az, hogy 'dog lover'.
2013. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!