Mi kell ahhoz, hogy terápiás kutya legyen belőle? Hogy tudom felkészíteni, hogy tudunk levizsgázni, stb.
Tapasztalatok is érdekelnek!:)
Köszönöm a válaszokat előre is!
Na, még egy kérdés felmerült bennem...
Olvasom a terápiás kutya vizsgaszabályzatot, és nem értem, mi az, hogy kizáró ok, ha a kutya fellöki, pórázon vezetésnél húzza az alanyokat?
Van olyan része a terápiázásnak, hogy a kutyát pórázon fogja egy terápiázandó fél, és a kutya elsőre fel kell ismerje azt a szabályt, hogy nem húzhatja pórázon?
Nem baj, csak nem értem, mi célt szolgál ez, mi a konkrét funkciója...
Igen, kell, hogy mások is tudják vezetni. Mondjuk egy mozgásában korlátozott gyerek. Sőt, nem csak vezetni, hanem feladatokat csinálni vele. Az nem elég, ha csak hagyja magát simogatni. A másik amit a védőösztönről írtál. A vizsgán megpróbálják kihozni belőle a védőösztönt. Olyan módszerrel, aminél egy átlagos kutya már morog vagy kitámad esetleg menekül. A terápiás kutya ilyen helyzetben nem mutathat agressziót sem félelmet. Kis túlzással azt mondhatnám, hogy farokcsóválva kell örülnie a "támadónak". :)
Ha levizsgáztok, akkor annyi engedmény lesz a kutyára vonatkozólag, hogy veled, akivel vizsgázott bemehet az oktatási intézménybe. Ez nem egy nagy kedvezmény, mondhatni ez a munkavégzés minimális feltétele. A vizsga kutya-gazdi párosra vonatkozik, más kutyával illetve másik gazdival nem érvényes.
Köszönöm!:)
A védőt igazából arra értettem, hogy a kertet védi, és ott van még dolgom a letiltással... (Csak inkább hagyom annyiban kicsit még a dolgot, és leteszem az alapfokú vizsgát, utána szerintem már könnyebben le tudom tiltani, kapok pár tippet (mert tényleg nem érzékeny, tehát én orrba is vághatom, az se nagyon zavarja...).
De ha sétálunk, soha senkire nem támad, lovasra sem, biciklisre sem, részegre sem...
Van egy egészséges magabiztossága.:D
Sőt, igazából elég érdeklődő, nem paraszt, de szereti, ha foglalkoznak vele.
Olvasgattam a vizsga részeit, leginkább arra kell rágyúrnunk, hogy másnak is megcsináljon dolgokat, de ezt még nem nagyon próbáltam, ezért vagyok bizonytalan.
De hát ha még fel is készítenek minket,...:)
12 hónapos kora előtt úgy sem mehetek vizsgázni vele, úgyhogy addig elvégezzük az alap- és a középfokot, ott már alapból van egy csomó olyan, ami ehhez is kell - pl. "őrült városlakó" őrjöng előtte, és nyugiban kell maradnia,...
A simogató kéztől sosem húzódik el, szerintem felülről is átölelhetik, azt is imádja, harapni sosem harap,...
Csak amikor a többi kutyával játszik, akkor morog, de csak úgy örömében.:D
Hát, minden esetre megpróbáljuk!:):)
(Azért menő lett volna, ha egy vöröskeresztes hámban flangálhatunk...:D)
Köszönöm a tanácsokat, megy a zöld kéz mindenkinek!:)
Ha esetleg tudtok még tapasztalatokat írni a konkrét vizsgahelyzetekről, a ti kutyátok hogy reagált, ti mit csináltatok, vagy pláne éles terápiás helyzetben milyen szituációk adódtak, végtelenül hálás lennék!:)
Levelező egyetemista vagyok, elég rugalmas az időbeosztásom.
Hogy később mi lesz, azt nem tudom, de még sok évem van a diplomáig hátra. (Mondjuk nem szeretnék a végtelenségig levelezőn lenni, de még nappalin is remélem, hogy meg tudnám oldani a dolgot.)
Mindenképpen kutyákkal szeretnék foglalkozni, erről is szeretnék tanulni. (ámen.:D)
Azt tudom, hogy a downosoknak például elég fontos a rendszeresség, tehát hozzájuk csak akkor vállalnám el, hogy járok, ha tuti működne a dolog - illetve nem tudom, hogy a rendszeresség kimerül-e annyiban, hogy kutyus megy hozzájuk, vagy hogy konkrétan Füli megy hozzájuk...
Még nagyon friss ez az ötletem, szóval elég homályos, mi hogy lesz, de a rövidtávú célom, hogy minél több infót gyűjtsek, letegyem az alap- és középfokú vizsgát egy tükörsuliban, és felkészítsem Fülest az alkalmasságira és az engedelmességire.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!