Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy terápiás...

Mi kell ahhoz, hogy terápiás kutya legyen belőle? Hogy tudom felkészíteni, hogy tudunk levizsgázni, stb.

Figyelt kérdés

Tapasztalatok is érdekelnek!:)


Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. dec. 4. 15:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
(közben megnyitottam a linket, és látom, fent van a szervezetek listája...:))
2012. dec. 5. 14:07
 12/21 A kérdező kommentje:
ja, meg látom, hogy pont a terápiásokra azért nem vonatkozik annyi engedmény a tartózkodásukat illetően...:)
2012. dec. 5. 14:19
 13/21 A kérdező kommentje:

Na, még egy kérdés felmerült bennem...


Olvasom a terápiás kutya vizsgaszabályzatot, és nem értem, mi az, hogy kizáró ok, ha a kutya fellöki, pórázon vezetésnél húzza az alanyokat?


Van olyan része a terápiázásnak, hogy a kutyát pórázon fogja egy terápiázandó fél, és a kutya elsőre fel kell ismerje azt a szabályt, hogy nem húzhatja pórázon?

Nem baj, csak nem értem, mi célt szolgál ez, mi a konkrét funkciója...

2012. dec. 5. 14:29
 14/21 anonim ***** válasza:

Igen, kell, hogy mások is tudják vezetni. Mondjuk egy mozgásában korlátozott gyerek. Sőt, nem csak vezetni, hanem feladatokat csinálni vele. Az nem elég, ha csak hagyja magát simogatni. A másik amit a védőösztönről írtál. A vizsgán megpróbálják kihozni belőle a védőösztönt. Olyan módszerrel, aminél egy átlagos kutya már morog vagy kitámad esetleg menekül. A terápiás kutya ilyen helyzetben nem mutathat agressziót sem félelmet. Kis túlzással azt mondhatnám, hogy farokcsóválva kell örülnie a "támadónak". :)


Ha levizsgáztok, akkor annyi engedmény lesz a kutyára vonatkozólag, hogy veled, akivel vizsgázott bemehet az oktatási intézménybe. Ez nem egy nagy kedvezmény, mondhatni ez a munkavégzés minimális feltétele. A vizsga kutya-gazdi párosra vonatkozik, más kutyával illetve másik gazdival nem érvényes.

2012. dec. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)


A védőt igazából arra értettem, hogy a kertet védi, és ott van még dolgom a letiltással... (Csak inkább hagyom annyiban kicsit még a dolgot, és leteszem az alapfokú vizsgát, utána szerintem már könnyebben le tudom tiltani, kapok pár tippet (mert tényleg nem érzékeny, tehát én orrba is vághatom, az se nagyon zavarja...).


De ha sétálunk, soha senkire nem támad, lovasra sem, biciklisre sem, részegre sem...

Van egy egészséges magabiztossága.:D


Sőt, igazából elég érdeklődő, nem paraszt, de szereti, ha foglalkoznak vele.



Olvasgattam a vizsga részeit, leginkább arra kell rágyúrnunk, hogy másnak is megcsináljon dolgokat, de ezt még nem nagyon próbáltam, ezért vagyok bizonytalan.


De hát ha még fel is készítenek minket,...:)

12 hónapos kora előtt úgy sem mehetek vizsgázni vele, úgyhogy addig elvégezzük az alap- és a középfokot, ott már alapból van egy csomó olyan, ami ehhez is kell - pl. "őrült városlakó" őrjöng előtte, és nyugiban kell maradnia,...

A simogató kéztől sosem húzódik el, szerintem felülről is átölelhetik, azt is imádja, harapni sosem harap,...


Csak amikor a többi kutyával játszik, akkor morog, de csak úgy örömében.:D


Hát, minden esetre megpróbáljuk!:):)

(Azért menő lett volna, ha egy vöröskeresztes hámban flangálhatunk...:D)


Köszönöm a tanácsokat, megy a zöld kéz mindenkinek!:)



Ha esetleg tudtok még tapasztalatokat írni a konkrét vizsgahelyzetekről, a ti kutyátok hogy reagált, ti mit csináltatok, vagy pláne éles terápiás helyzetben milyen szituációk adódtak, végtelenül hálás lennék!:)

2012. dec. 5. 17:25
 16/21 anonim ***** válasza:
48%
Nekem megvan a videó mind a két vizsgánkról(az alkalmasságiról és az éles terápiás helyzetesről is), szóval ha érdekel el tudom küldeni. Igazából minél hamarabb csatlakoztok egy egyesülethez, annál jobb, Budapesten őket tudom ajánlani: [link]
2012. dec. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az, hogy otthon védi a területét, nem kizáró ok. Szinte minden kutya ugat az idegenekre otthon. Az enyém is. De ha bejön az idegen a kerítésen belül, akkor már barátságos vele. Vizsgaszituációban nem védhet semmit (meg persze munka közben sem). Tényleg, te a főállásod melett vagy annak részeként szeretnél a kutyával dolgozni? Mert én azt tapasztaltam, hogy a fejlesztő foglalkozások főként délelőtt vannak az intézményekben, tehát aki amúgy 8 órában dolgozik, az igen nehezen tudja megoldani, hogy hazamenjen a kutyáért, elmenjen a foglalkozásra, hazavigye a kutyát majd vissza menjen dolgozni. Persze gyógypedagógusok, fejlesztő pedagógusok vagy olyanok, akik a saját munkahelyükön alkalmazzák a kutyát azok könnyebben tudják úgy osztani az idejüket, hogy a kutyaterápiás foglalkozások is beleférjenek.
2012. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Levelező egyetemista vagyok, elég rugalmas az időbeosztásom.

Hogy később mi lesz, azt nem tudom, de még sok évem van a diplomáig hátra. (Mondjuk nem szeretnék a végtelenségig levelezőn lenni, de még nappalin is remélem, hogy meg tudnám oldani a dolgot.)

Mindenképpen kutyákkal szeretnék foglalkozni, erről is szeretnék tanulni. (ámen.:D)


Azt tudom, hogy a downosoknak például elég fontos a rendszeresség, tehát hozzájuk csak akkor vállalnám el, hogy járok, ha tuti működne a dolog - illetve nem tudom, hogy a rendszeresség kimerül-e annyiban, hogy kutyus megy hozzájuk, vagy hogy konkrétan Füli megy hozzájuk...


Még nagyon friss ez az ötletem, szóval elég homályos, mi hogy lesz, de a rövidtávú célom, hogy minél több infót gyűjtsek, letegyem az alap- és középfokú vizsgát egy tükörsuliban, és felkészítsem Fülest az alkalmasságira és az engedelmességire.:)

2012. dec. 7. 19:03
 19/21 A kérdező kommentje:
(Mármint nem okoz-e törést nekik, ha egy-egy alkalommal nem Füles megy... nem tudom, hogy van ez... de gondolom,nem mindegy, hiszen Fülivel alakítottak ki kötődést... Na szóval nem tudom, ez az egy dolog, ami akkora felelősséggel jár, és vállalnám is, csak az élet olyan kiszámíthatatlan... néha közbejöhetnek dolgok... még ezt is meg kell tudnom, hogy ennek milyen keretei vannak...)
2012. dec. 7. 19:35
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül vannak egy-egy foglalkozáson azonos betegségű és sérültségi fokú gyerekek. Van olyan csoport, ahol van dawnos, középsúlyos autisztikus, súlyosan-halmozottan fogyatékos. A kutyákat nem szokták váltogatni, főleg olyanoknál nem, akik életében a rendszeresség nagy hangsúlyt kap. Az autisztikus betegek is ilyenek. Ha hosszútávon ilyesmivel szeretnél foglalkozni, akkor szerintem érdemes a gyógypedagógia irányába kacsintgatnod, már csak azért is, mert felvezetőként kell melléd egy gyógypedagógus, aki irányítja a foglalkozást. Kicsit egyszerűbb, ha te magad is az vagy. :) Ráadásul egyelőre nemigen lehet a kutyaterápiából megélni. Jó, ha a megnövekedett havi állatorvosi költséget fedezi a foglalkozásokért kapott pénz.
2012. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!