Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek egy "BEJEGYZETT...

Yukióóóó kérdése:

Mit tehetek egy "BEJEGYZETT BETEG KUTYÁT ELADÓ " TENYÉSZTŐ? SZAPORÍTÓ ellen?

Figyelt kérdés
Vettem egy tk-es kutyát ma holnapra 1 éves és kiderült , hogy az anyai ág egy betegség hordozó volt ezt párosította egy egészséges? kan kutyával ! A kutyát olyan szerződéssel adta el , hogy semmilyen garanciát nem vállal a későbbiekben a kutyáért ! most ott tartok , hogy egy fórumra fel teszem a kutya képeit , mert ő az egyik túltenyésztett példánya ennek a semmire kelő szaporítónak ! A kutya betegségét ami egyébként egy allergia és úgy ki hullott a szőre , hogy nem is tudom lesz-e neki valaha ott még ,eddig egy orvos sem tudta biztosra megállapítani csak kísérletezgetnek vele! Tudom , hogy a felelős állattartásba ez is bele tartozik , hogy viselem a saját hülyeségem gyümölcsét , mert miért nem néztem utána mielőtt meg vettem ,de akkor is ,miért essen más is ebbe a csapdába mint én , arról nem is beszélve ,hogy már 100 ezres nagyságban beszélünk az orvosi ellátásról !!!!

2012. okt. 10. 07:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tehetsz miután olyan szerződést írtál alá, hogy nem vállal garanciát a kutyáért.


Sajnálom szegényt és kívánom a legjobbakat!

2012. okt. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy előttem is írták, aláírtad. Az eladó tudta, hogy a kutya beteg lehet, és Neked is tudnod kellett, vállaltad a kockázatot.
2012. okt. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos aláírtad a szerződést, és ezzel tudomásul vetted, hogy reklamációnak helye nincs. Sajnálom a kutyát, és persze téged is, de ebben az esetben nem tehetsz semmit.
2012. okt. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Öhm-öhm... megkérdezhetem, hol hullott ki a szőre, milyen jellegű a szőrhullás? Tudom, hogy ez a válaszok helye, de én is küzdök hasonló jellegű egészségügyi problémával (mármint, ami szőrhullással jár és nem igazán tudják az orvosok, miért, így pedig kezelni se tudjuk).
2012. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokat tehetsz. Először is aláírtad, hogy nem tartassz igényt semmiféle garanciára. Másodszor pedig nehéz bizonyítani, hogy a betegség szándékos gondatlanságból ered. Amit írtál, hogy hordozó+egészséges pároztatás, az teljesen természetes, bevett dolog. Ebből lehetnek hordozó illetve mentes egyedek, de nem lehet beteg köztük. Így további szelekcióval kiszűrhető még a hordozó gén is, ezért kár lenne a teljes genetikai készletet kiselejtezni. Már amennyiben genetikai tesztre értetted azt, hogy hordozó. Ha nem erre gondoltál, akkor meg nem tudom mire.
2012. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az allergia teszt milyen eredményű volt?
2012. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az anya és apa milyen betegségre lett leszűrve? Genetikailag hordozó és genetikailag mentes a két szülő eredménye?

Sajnálom a kutyát, a tenyésztő bizonyos betegségekre garanciát vállal, némelyekre ő sem tud. Nem tudom, mit takar az írásodban 'semmire sem volt garancia'. Tényleg semmire, vagy pont erre a betegségre nem? Gondolom most ki vagy akadva, eléggé úgy látszik az írásodból.

Milyen fajta a kutya? Mi a betegség neve?

2012. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Hordozó kutyát nem etikátlan egy egészséges kutyával pároztatni, mert a kutya nem BETEG!

Allergiáról van szó, úgy értelmezem, ezt akár nálad is összeszedhette valamitől, akár táp, akár mosó/tisztítószer, légfrissítő, bármi, ami allergizálhat!

Azt tudod, hogy az anya hordozó, akkor valószínűleg azt is meg fogja mondani a tenyésztő, mire allergiásak az anya felmenői,ha tényleg ez a baj.

Kérdezz rá, lehet, teljesen félreértetted, és nem is az allergiát, hanem más betegséget hordoz a mama kutya, és arra nem vállalt garanciát a tenyésztő!

2012. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek ! próbálok választ adni a kérdésekre ! először is ez nem egy hivatalos szerződés csak egy fénymásolt papír amit nem írtam alá de én is kaptam belőle egy példányt ami tartalmazza , hogy NEM azaz nem VÁLLAL FELELŐSSÉGET A KISKUTYA SEMMI NEMŰ egészségügyi vagy másfajta problémájában , a betegségre 13 pontos allergia vizsgálat mutatott rá , független attól , hogy nálam vagy nálam van a kutya , de egy ismerősöm utána nézett a szülőknek és ezeket derítette ki ! mint írtam csak azért voltam kíváncsi a válaszokra , hogy egyáltalán bele kezdjek egy feleslegesnek tartott huzavonára a " TENYÉSZTŐVEL " DE ÚGY LÁTOM BELE NYUGODNOM A SORSOMBA !csak azt szerettem volna el kerülni , hogy más bele essen ebbe a csapdába amibe én , és lehet , hogy ezt meg csinálhatja ez az ember de mélységesen felháborít a tudat , hogy nem közölte a kutya meg vételekor , hogy fel merülhetnek esetleges bajok a kutyával , mert tudta akkor el sem hozom ,vagy adta volna olcsóbban ,de nem !! a többieknek írok privátba akik kérdeztek !! köszi mindenkinek !!!!!
2012. okt. 10. 10:26
 10/18 A kérdező kommentje:
ja az allergia teszt ki mutatta : - nyíló -virágzó pollenek ,-macska szőr,- csirke allergia ,-liszt és por atka de mivel vége a 8 hetes diétának nincsen változás akkor most mi van ???se gyógyszer se semmi nincsen rá , szteroidokat meg nem adok neki tönkre vágják a kutyát !!!
2012. okt. 10. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!