Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk, mi lenne a helyes?

Mit tegyünk, mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

Annyira ideges vagyok,hogy alig bírok gépelni!Van egy 2 éves keverék kutyánk,kezelhetetlen.Egy ideje láncra van kötve,de előtte szabadon közlekedett a hatalmas udvaron.Ennek ellenére naponta többször meglógott és ha az utcán volt,rátámadt mindenkire.Eddig csak a szerencsén múlott,hogy nem tett valakiben nagyobb kárt.Nagyon félek,hogy egyszer csak úgy megsebesít valakit,hogy komolyabb baj lesz!Nem hallgat a hívásra,bármit teszünk.

Éppen most is az utcán rohangáltam,a kukásautón dolgozó férfiakat kergette.A nyakörvénél fogva sikerült elkapnom,nehezen behúztam az udvarra,eközben többször megkapott.Még most is remegek.Bezártam az egyik mellékhelységbe...Ez mindennapos program,már nagyon ki vagyok készülve miatta.A párom este ér haza a munkából,azt ígérte,hogy kitalál valamit.Napközben egyedül vagyok itthon a 7 hónapos kisfiunkkal és nincs módom percenként azon aggódni,hogy vajon mikor történik tragédia.

Már nem tudom,mi tévő legyek...


2009. aug. 4. 09:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sok kis apróságból lett hosszú idő alatt a nagy probléma. Mindegyikre van megoldás, de tényleg türelem és foglalkozás kérdése az egész. A neveletlenségére tényleg kiképző kell, aki megtanítja a kutyát és Titeket is a szabályokra és annak betartatására. Minden kutya más, ezért különbözik annyira a mostani kutyátok a régitől. A réginek más volt a vérmérséklete, neki nem volt szüksége annyi fegyelmezésre, mint amennyi a mostaninak kellene. Az ivartalanítás is sokat segítene pl. a szökések ellen. Önmagában nem elég, de a kiképző tanítása mellett nagyon jól jön. Ha ezeket nem tudjátok vállalni, akkor tényleg másik gazdit kell neki keresni. Elaltatni szerintem egészséges állatot a Ti hibátok miatt szörnyű dolog lenne. A menhelyek ugyan tele vannak, de várólistára feltetethetitek. A kutya szempontjából a gazdikeresés lenne az ideális, mert menhelyen egy családból kikerülve elég rosszul érezné magát. Gazdikeresésnél őszintén mondjatok el mindent a kutyáról, hogy úgy vállalják őt be. Ne kelljen csalódnia lehetőleg, hogy visszaadják őt.
2009. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Megmondom a megoldást: sétálni kell vinni!

A napi rendszerességgel kint lévő kutyák nem vágynak szökni, hiszen tudják, mi van kint, na meg mennek majd legálisan a gazdival, ami ráadásul sokkal jobb buli. Egy kert hiába nagy, a kutya nem teljesen hülye, hogy rohangáljon körbe-körbe egész nap, na meg rohadt unalmas ugyanazt nézni éveken keresztül, kell neki az aktív kinti foglalkozás.

Ezen felül ha kan, egy ivartalanítás is segíthet, attól nagyon le szoktak higgadni. Na meg igen, kutyaiskola és következetes nevelés, hogy hallgasson rátok. Be lehet próbálkozni az elektromos kutyakerítéssel is (nem villanypásztor!).

Ha megveritek, amikor elkapjátok, miért csodálkozol, hogy nem megy vissza? Pozitív élményekhez kell kötnie a behívást, és ezt bizony szökésen kívül kell gyakorolni, nem is kicsit.

Szóval sajnálom, hogy döntöttetek, és nem küzdöttetek érte. Vannak lehetőségek, látod, csak utána kell járni. De ha menhely, akkor mindenképpen mondjátok el, milyen problémák vannak vele, mert ha elviszik idegen helyre és onnan lóg meg, sosem kerül elő, akármi történhet vele...

2009. aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!