Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk, mi lenne a helyes?

Mit tegyünk, mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

Annyira ideges vagyok,hogy alig bírok gépelni!Van egy 2 éves keverék kutyánk,kezelhetetlen.Egy ideje láncra van kötve,de előtte szabadon közlekedett a hatalmas udvaron.Ennek ellenére naponta többször meglógott és ha az utcán volt,rátámadt mindenkire.Eddig csak a szerencsén múlott,hogy nem tett valakiben nagyobb kárt.Nagyon félek,hogy egyszer csak úgy megsebesít valakit,hogy komolyabb baj lesz!Nem hallgat a hívásra,bármit teszünk.

Éppen most is az utcán rohangáltam,a kukásautón dolgozó férfiakat kergette.A nyakörvénél fogva sikerült elkapnom,nehezen behúztam az udvarra,eközben többször megkapott.Még most is remegek.Bezártam az egyik mellékhelységbe...Ez mindennapos program,már nagyon ki vagyok készülve miatta.A párom este ér haza a munkából,azt ígérte,hogy kitalál valamit.Napközben egyedül vagyok itthon a 7 hónapos kisfiunkkal és nincs módom percenként azon aggódni,hogy vajon mikor történik tragédia.

Már nem tudom,mi tévő legyek...


2009. aug. 4. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha jól értem egésznap a kutyus be van zárva és senki nem foglalkozik vele.Én a helyedben keresnék egy kiképzőt, aki hajlandó házhoz menni és segít a problémák megoldásában. Itt persze neked aki mindennap otthon van, bele kell kalkulálnod, hogy a kutyával is foglalkozol úgy, mint a fiaddal.
2009. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Olvass vissza, hetente legalább két hasonló kérdés elhangzik itt, a válaszok pedig mindig ugyan azok:


1. Legyél Te a falkavezér:

[link]


2. A kutya elmaradt szocializációját pótolni kell!


3. Fáraszd le a kutyát! Naponta minimum 2 óra séta, szaladgálás, más kutyákkal való találkozás (persze csak miután már szocialitálódott). Nem áratna megállapítani, hogy milyen fajta kutyákból "keveredett", mert lehet, hogy más feladatokat is adni kell a kutyának, hogy elfáradjon, ha nem túl nagy testű, akkor esetleg futtatni is jó lenne.


4. Kutyaiskola nektek, mert nem értetek a kutyákhoz.


5. Sok-sok tanulás, olvasás, videónézés:

[link]


Qurva nagy meló lesz helyrehozni amit eddig elrontottatok, és utána sem lehet lazítani. Akinek kutyája van, annak kötelessége foglalkozni vele és megtanulnia kutyaként gondolkozni!

2009. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Minek is nektek kutya? Ez az egész elég hosszútávú folyamat eredménye, amit nem lehet hipp-hopp helyrehozzni. Ha pedig eddig nem volt kedved/időd foglalkozni a kutyával ezután se lesz!

Szerintem egy harapós, kiszámíthatatlanúl támadó kutyát el kell altatni. De semmiképp sem maradhat nálatok, mert nem értesz hozzá - vagy megvárod amíg szétmarcangol vkit? vagy a gyerekedet?

Próbálhatsz neki új gazdát keresni, de nem hiszem hogy sokan vágynak egy támadó kutyára...

De azt tudnod kell h ezért az egészért (a kutyád tönkretett életéért v. haláláért!) csak is ti vagytok a felelősek! És ezekután jól fontold meg hogy valaha akarsz-e még kutyát...

2009. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

A kutya harapós mert nincs tanítva, nincs helye a családban.

A kutya nem fogad szót mert nem lett neki megtanítva, hogy mikor mit kell csinálnia.

A kutya szökős mert nincs meg neki a napi sétája (ami a kerti kutyáknak ugyanúgy kell) és érdekli a kinti világ.

A kutya agresszív mert a törvény ellenére képesek vagytok megkötni.

A kutya nem tudja, hogy mit kezdjen a kapcsolatotokkal, mert nem tanítottátok meg neki.


Min csodálkozol?


Napi 1-2 óra séta, foglalkozás és lenne egy kezelhető, kedves, szófogadó kutyád, aki boldog mellettetek és ti is boldogok vagytok mellette.


Ha ez nem megy, akkor inkább ajándékozd el.

2009. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Ma tévedtem az oldalra először,nem olvastam hasonló kérdést.Bár kevés szabadidőm van,szeretnék gyorsan reagálni,mert kicsit vádolónak érzem az írásokat.Még mindig nem jöttem rá,mit rontottunk el,ezért írom le a következőket:

A kutyusunk anyja a szülést követően hamarosan elpusztult,emiatt mi neveltük abban a korai szakaszban is.Úgy emlékszem,minden oké volt amíg várandós nem lettem.Amíg bírtam,pocakosan is sokat foglalkoztam a kutyával,beleértve a nevelést is.Korábban is volt már kutyánk,vele semmi probléma nem volt,pedig rá kevesebb időnk jutott.

Hatalmas az udvarunk,már említettem és sokat rohangál,futkos odakint....azaz mindez már feltételes módban van,mert az esetek 90%-ban elszökik.

Nincsen bezárva,de kénytelenek voltunk megkötni,a fent említett okok miatt.

Nemrég körbe kerítettük nem kis költségen az egész területet,új kerítéssel azért,hogy ne kelljen láncon tartani,de az első adandó alkalommal már meglépett.

Hát,a döntést meghoztuk,de előtte mindenképpen szerettem volna ötleteket,hogy mi lehet a baj.

Kösz még egyszer.

2009. aug. 4. 10:46
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

SAJNOS, SZERINTEM A MENHELY A LEGJOBB MEGOLDÁS NEKED IS ,A KUTYÁNAK IS.

Add be menhelyre , és ha KÉSŐBB már megérted,és elfogadod hogy a kutyatartás a te felelőséged ,akkor ,és csak akkor legyen kutyátok.

Addig jó lessz a csengő is !!!!!!!

2009. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

Azzal a kutyával amelyik megharapja a saját gazdáját, az utcán emberekre támad, semmi sincs és nem is volt rendben!

Nem tudom Neked mit jelent a kutyával való foglalkozás (azt írtad régen minden jól ment és sokat törődtetek vele...) de valamit nagyon elronthattál.

Most vagy megpróbálod helyrehozzni (fent már leírták hogyan) v keresel neki új gazdát. De mindkettő nagyon nehéz lesz. Lehet hogy már sosem lehet megbízható kutya belőle - és akkor sajnos marad az altatás:(

2009. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Már ne haragudjatok, de innen melyikőtök fogadna be egy olyan kutyát, aki minden embert megharap, beleértve a gazdáját is, szökős, más kutyákkal agresszív és neveletlen? A menhelyek nagy részének nincs kapacitása arra, hogy külön elzárja az ilyen természetű kutyákat, ott valószínűleg altatás várna rá, miután megkapta a gondozóját. Én biztos nem tartanám meg, legközelebb lehet, hogy jobban megharap vagy neadjisten a fiadat bántja. Az altatás az egyetlen megoldás az ilyen kutyáknak, én nagyon sajnálom, de ez az igazság.
2009. aug. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

10:52

talán megérdemel még 1 esélyt kutya ?

a menhely !!!

majd eldönti,mi a helyes,az altatás,vagy a képzés,esetleg az örökbeadás .

viszont egy kis adományt adjál mellé ,ha már ide juttattad a kutyát,hiszen nem az ő hibája !

láncra kötve ? még a tengeri malac is bevadulna .

2009. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na jó,tényleg nem lesz több időm itt lenni....Annyit még megjegyeznék,hogy az előző kutyusunkat a menhelyről hoztuk,azóta többször is támogattuk őket.Nem érzem magam állatkínzónak,vagy gonosznak,sőt nagyon elkeserít,hoy most ilyen helyzetben vagyunk.Igenis rendben volt,kölyökként tanítottuk,és a lehetőségekhez képest foglalkoztunk vele.Azért is rossz ez a mostani állapot,mert az előző kutyus is éppen ennyi figyelmet,törődést kapott és mégsem jöttek elő problémák a magatartásával.Ez a fő ok,amiért nem értem!

Megkaptam az ötleteket,köszönöm,átgondolom,de egyelőre egy kennel építése lenne a legjobb.

Nem szeretném megöletni,bántani,eszembe sem jutott ilyesmi.

2009. aug. 4. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!