Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvos az 5 hónapos kutyusom,...

Parvos az 5 hónapos kutyusom, megfog gyógyulni?

Figyelt kérdés

Hétfőn jelentkeztek a tünetek (bágyadtság, hányás, hasmenés) egyből hívtuk az orvost aki akkor még kizárta a Parvot mivel májusban kapta meg az összes kölyökkori oltást (2 Parvo és 2Kombinált). Ezért kapott Antibiotikumot és Algopyrint. Másnapra már véres volt a széklete ezért egyértelmű volt a diagnozis, hogy Parvos a kutyusom. Kedden, szerdán és csütörtökön kapott infúziót és ma délelőtt megevett kb másfél deci tojáslevest és negyed szelet párizsit. Hétfő óta most evett elöször. Azt mondta a doki,hogy a mai infúziót akkor hagyjuk ki,mert ne szurkáljuk feleslegesen, de most megint véreset kakilt. Ez az 5. Napunk tünetesen. Szerintetek van esély a gyógyulásra??

Egy elkeseredett Gazdi... :((



2012. szept. 21. 15:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Először is nagyon szorítok!

Esély van rá, de sokkal jobb lett volna, ha kap parvo szérumot.

Vmennyire benne vagyok most a parvo témában, barátnőm múlt héten veszítette el a parvós kiskutyáját.

Úgy tudom, a parvónak több változata is van. Vmi a gyomrot támadja meg, vmi a bélrendszert. A tiétek valószínű a bélrendszert támadta meg, akkor szokott vérzéssel járni (barátnőm kiskutyájának a gyomrát és nem volt véres sem a széklet, sem a hányás). A tiétek még az enyhébb verzió. Már ha lehet ilyet mondani egy parvóra.

2012. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha az orvos 100% megerősíti, hogy parvó akkor ok, de szerintem ez nem parvó !

Ha olyat eszik az öreg kutyám akkor neki is elég ronda büdös véres hasmenése van kölyök kora óta általában 4-5 napig. Nagyon legyengül de utána kutya baja :-) Kicsi kora óta így van és sajnos sok mindenre allergiás is!

ha tényleg parvó akkor adassátok be neki ezt : [link]

2012. szept. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ja elfelejtettem írni előző vagyok ilyenkor 2 napig csak háztartási kekszet eszik. Sajnos a rizstől is hasmenése van :(
2012. szept. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy gyulladt beles kutyának miért kell párizsit és tojáslevest adni? Az oltások után nem valószínű, hogy parvója van. Inkább egy randa bélgyulladás.

Hasmenés, hányás után diétáztatni kell a kutyát és lassan visszatérni a megszokott ételéhez.

Főtt rizs, bőr nélküli főtt csirkemell pl.

2012. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is parvos volt a kiskutyam 5 honaposan ,ugy,hogy megvolt az összes oltasa...a tünetek uagyanazok mint nalad.En is vittem azonnal dokihoz,ö azt mondta,hogy parvo vagy corona,rota vagy szalmonella...mondta,hogy kivizsgaltathatom ha akarom de minek? Minimum 5 napig kap infuziot es mivel a gyanus betegsegek közül csak a parvonak van szerumja azt is kap.Akkor mär te is tudod,hogy nincs isdö vizsgälatokra meg különbenis kit erdekel,gyogyuljon meg! Tehat 5 nap Dufalite-os infuzio(1,5 ora),görcsoldo,hanyas csillapito stb.Nekem a 4.nap rosszabbul lett mint valaha,megzuhantam de mentem az 5.-dik nap is es az inf.utan mar mire hazavittem jatszani akart.Ilyenkor meg arra kell nagyon vigyazni,hogyha napokig nem eszik a kutya, a belek összecsuszhatnak es azt müteni kell.Nekem a doki huslevest mondott,rengeteg zöldseggel,csirkehussal(bör nelkül) turmixolva,aprankent de tenyleg kis mennyisegben,elöször 2 evökanalnyi,de tenyleg.Majd mehetett bele daralt keksz...Nagy futam az tuti es en csak kitartast kivanok neki es neked is.
2012. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: azt elfelejtettem,hogy a doki azt mondta,hogy a parvo 7 nap,ha tuleli,8.-dik nap olyan mintha elvagtak volna.Hat nekem igy volt,ezert gyanitom,hogy parvos volt...de azt is mondta az elejen,hogy "sokszor rezegni fog a lec"! Hat rezgett rendesen..fel a fejjel!
2012. szept. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves 4. Válaszoló! Egyszerűen semmit nem eszik meg a kutyus hétfő ota...már szinte mindennel próbálkoztam. Örülök, hogy legalább ebből evett egy kicsikét. Egy másik állatorvos azt ajánlotta, hogy adjak neki naponta 2 szer kakasport. Egyszerüen már nem tudok semmit kitalálni.
2012. szept. 22. 08:38
 8/16 A kérdező kommentje:
Felhívtam tegnap a dokinkat és kérdeztem hogy mit tud erröl a parvo elleni szérumról. Azt mondta hogy nagyon ritkán szokták alkalmazni csak. És nagyon nehéz beszerezni. Tegnap kimaradt az infuzió, mert ugye mutatott egy kis jelet, hogy elkezdett picit enni. Ráadásul tegnap kiesett neki 2 tej foga is, lehet attol nem akart enni...tényleg nagyon sokszor rezgett a léc a 6 nap alatt de remélem már kilábalunk belöle
2012. szept. 22. 08:41
 9/16 anonim ***** válasza:

Jaj :(

Pedig a parvó kezelés első és legfontosabb momentuma, hogy a parvó szérumot megkapja. Ez a legtöbb dokinál van is, mivel ha vki 6 hetesnél fiatalabb kutyussal megy hozzájuk, az általam ismert dokik közül mindegyik ad a szérumból a kiskutyának - még ha nincs is semmi baja -, addig, amíg az oltási sorozatot el nem lehet kezdeni.


Remélem nem adja fel a kis krapek!

2012. szept. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

4.-es vagyok.

Az igazsag az,hogy amig tenyleg beteg addig nem is fog enni semmit-az enyem ranezett a kajara es konkretan hanyingere lett-igazibol pont,hogy akkor fogod eszre venni,hogy TALAN nyert ügyed van amikor enni akar.Nekem amikor elöször enni akart,szegeny nem evett hanem falt volna,ha hagyom de nem szabad.Nem ertem a dokidat,allitolag valami parszaz forintos költseg-nekik-a szerum,az enyemnel hegyekben volt es nekem szigoruan kellett 5 napig mennem infuziora plusz szerum meg amiket irtam.6-dik es 7-dik nap mar csak 2 injekciot kapott a görcsölesre meg fajdalom csill.azt hiszem.Ha mar 6.-dik napja van ez a mizeria akkor talan van eselyetek,a kakaspor sztem keves ilyenkor.Barmilyen kutyanak valo probiotikum jo,van paszta-szerü( asszem probi-calm vagy mi) es van por is( gastroferm pet).Nekem meg a doki a kutya berest mondta es adtam is.Ha elkezd enni vagy akar az mär jo de onnantol csakis rajtad mulik,hogy kezeled öt.

2012. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!