Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ha a szülők...

Mit lehet tenni ha a szülők nem engedik, hogy kutyát tartsunk mivel lehetne őket meggyőzni? Azt mondják ne is nyúzzam őket ezzel de nekem kell egy kutya.

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

semmit nem tudsz tenni,meg gondolom nincs is potom 150-200 ezer ft-od hogy fedezd a kutya vételárát,a felszereléseket,az orvosi költségeket,a kozmetikázást és ez csak az első hónap,ha durva vagyok.

Ők tudják,ő lakásuk,ő életük,ő pénztárcájuk,te gyerekként nem tudsz mit tenni.

Ezekből alakul ki főleg csomó kérdés itt gyakorin. Pl a gyerek végre meggyőzi a szülőket, a kutya meg unalmába felássa a mama petúniáit a kutya láncon él ezentúl,mit csiináljon? Meg múltkor is volt egy durva,hogy a kutya valamit tett már nem tudom mit ami az anyja hibája volt a csajnak aztán a kutya szívta meg miatta..

Egy kutyát akkor akarj ha mindenki szeretné a családba,mindenki akarja addig nem tudsz mit tenni!

2012. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A szülők nem engedik, akkor nem tartasz kutyát :D ilyen egyszerű.
2012. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, mást nem tehetsz. Nekem sem engedték, én is 15 évet vártam az első kutyámra, akit most felnőttként - 30 évesen nevelek.
2012. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem engedik bár mi panelban lakunk és a nagyszüleimnél van három kutyusom amik az enyémek de én nem érzem nagyon az enyémnek őket. És még a kis pincsimet sem tarthatjuk itthon. Sajnos bele kell törődni és reménykedni talán majd egyszer! ;)

Addig menhelyre tudsz menni önkénteskedni még nem lehet kutyád. Jobbat nem tudok bocsi.

2012. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonymous999 ***** válasza:
100%
A kutya kötöttség is. Ha több napra elmentek valahová, viszitek magatokkal? Vagy rábízzátok valakire? Vagy nem mentek sehová 1 napnál hosszabb időre? Ezt is gondold végig!
2012. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
na azért az a 200 ezer enyhén szólva is durva összeg egy átlag kutyára. vételár már 10 ezerért is vannak kiskutyák (persze nem francia boxer meg hasonlók de pl. pekingi palotakutya- foxy és hasonlók már elég olcsón vannak. kozmetikázni ha nem valami nagyon kényes bundája van akkor elég otthon kikefélgetni és megfürdetni néha. kötelező oltások szintén nem egy egetverő nagy összeg és nem is kell havonta beoltatni. kutyakaja meg ha normális áron veszed kb 500-800 ft egy kiló.
2012. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiről te beszélsz, az szaporító. Kvittagirl tenyésztőtől vásárolt kutyára írta az összeget, ami valóban nem ritka. Tény, hogy 80-100eFt-tól már lehet kapni hobbi célra is tenyésztőtől, de ez a 10eFt-os összeg fajtatiszta, egészséges, szűrt szülőktől származó kutyákra akkor is nagyon kevés.

Akkor inkább már menhely vagy fajtamentőktől, de mivel a szülők nem engedik, így nem is nagyon van miről beszélni.

2012. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Hű, te még nagyon fiatal lehetsz. Nekem is volt egy olyan időszakom, amikor úgy éreztem, hogy nem bírom tovább kutya nélkül. Viszont a gyakorlatban ez tényleg nem mindig kivitelezhető, a többiek már leírták miért. (És ez nem feltétlen függ össze a te elhivatottságoddal.) "De nekem kell egy kutya"...Nos ez enyhén szólva is gyenge érv. Miért is kell neked? Érzelmi biztonságot vársz tőle esetleg? Mondj nekem 3 értelmes indokot!
2012. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egy anyuka vagyok, két nagylánnyal. Szerettek volna kutyát, de csak azért egyeztem bele, mert én is akartam. Tudtam, hogy mekkora felelősség, hiszen gyerekkoromban nekem is volt. DE hidd el nem olyan buli a -20 fokban sétálgatni, kánikulában kutyagolni, esőben, szélben ácsorogni mellette. Természetesen szeretjük, és tök jó kutyásnak lenni, de nagy felelősség is. Nem tudom hány évesek vagytok, de ha kamaszok, akkor előbb-utóbb fontosabb lesz a barát/barátnő, a buliba járás, mint a kutya. És itt jön képbe a szülő, aki nem akarta a kutyát, csak engedett a "jaj de aranyos, vegyük meg" kérésnek. Ha szerencséje van a kutyának akkor anyu-apu lelkiismeretesen gondozza, sétáltatja. Ha nincs szerencsére akkor repül.... Nálunk az előbbi, mert bár a lányoké a kutya, bizony sokszor mi szülők sétáltatjuk. Az etetési, állatorvosi költségekről ne is beszéljük. Tehát szerintem törődj bele, keress egy barátnőt/barátot akinek kutyusa van és legyél azzal.
2012. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dogcat ***** válasza:
Valóban ebbe a helyzetbe bele kell törődnöd, de ha mindenképpen kutyák között szeretnél lenni, járj el "kutyázni" szomszédodhoz, ismerőseidhez, rokonaidhoz, menhelyekre és esetleg, mivel most nyár van akár munkát is vállalhatsz. Vigyázhatsz ismerőseid, rokonaid kutyájára, ha elmennek nyaralni, és addig saját kutyádként gondoskodhatsz róla (persze tudom, hogy nem ugyanaz) ebbe talán még a szüleid is belegyeznek, hiszen csak 1-2 hétről van szó. Ha ez se megy, egyszerűen csak sétáltasd őket stb.
2012. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!