Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nem bírok már...

Mit tegyek? Nem bírok már vele! (többi lent)

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna egy yorkshire terrier kiskutyát és 3 évvel ezelőtt meg is kaptam. Viszont mióta nálam van (kölyökkorában vettűk, tenyésztőtől), nagyon neveletlen, pelenka mellé pisil (szobatisztaságra van nevelve, pelenkaalátétre végzi a házban a dolgát), és amint kinyitjuk az ajtót, már iszkol is kifelé. mini, így sokszor nem látjuk, mikor kimegy, és már csomószor hozták vissza, hogy nem a mi kutyánk-e. Tegnap például a fenti szomszéd hozta, mert bement az udvarukba, a kutyáik pedig rátámadtak. Ezek után azt hinné az ember, hogy fél kimenni, de reggel egyből elszaladt.

Gondolkoztunk azon, hogy el kéne adni, de apum nem engedi. Régen szerettem, de annyira megelégeltem már, és annyira bosszantó, hogy már elegem van belőle. Mit csináljak?


2012. jún. 10. 14:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

ez a vége ha az ember vesz egy patkányfogó,kotorékeb kutyát mert azt gondolja hogy milyen cukcsimukcsi,meg lehet ruhába öltöztetni,meg masnit rakni a hajába meg táskába cipelni.

Bosszantó már. Az összes ilyen jellegű kérdést yorkitartók teszik fel.

VIDD EL KUTYAISKOLÁBA.el ne merd adni a szaporított kutyádat.A gyerekeden is továbbadsz majd,ha problémás lesz (a te hibádból) ????? felelősségről hallottál már?

2012. jún. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
ja és a pelenkát hajítsd ki a szemétbe,sikáld fel domesztossal a lakást.Ez legyen az első lépés. És ha kell leviszed 2 óránként.Egy kutyával foglalkozni kell,bár látom ez új neked.
2012. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

nem is értem ha terriert választasz mire számítottál? ez nem egy társasági kutya aki arra lett tenyésztve, hogy ölben üldögéljen mert ilyen is van... Nem véletlen lett kitalálva a IX. fajtacsoport.

A terrierek keményebb, makacs jellemű kutyák következetes nevelésre van szükségük.

A pelust nagyon gyorsan felejtsétek el, agyon kéne csapni aki kitalálta... vidd el egy kutya iskolába következetesen tessék betartani a falkavezérség alapjait

2012. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

nagyon kellett neked az a kutya...

nem a kutya hibája, hogy neveletlen, hanem a tiéd. nem foglalkozol vele eleget.

az, hogy a házban pelenkára pisil, nem szobatisztaság. le kell vinni sétátlni, ott végezze el a dolgát.

azért megy el, mert nincs foglalkoztatva, ez egy terrier! mozgásra és tanítésra van szüksége, le kell fárasztani.

amúgy, az én kutyám nem mehet ki az ajtón engedély nélkül, ez simán elvárható egy kutyától.

amúgy meg, győzd meg apudat, adjátok csak oda valakinek, jobb lesz úgy mindenkinek.

2012. jún. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lett minden válasz lepontozva előttem, pedig nagyon sok hasznos dolgot írtak. Hányszor és mennyit sétáltatod egy nap?
2012. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Utolsó, én nem pontoztam le egy választ sem. Napi 1x tudom csak megsétáltatni, mert későn érek haza, utána meg még tanulni kell meg házimunka, stb... de mostantól megpróbálom többször is, bár este még mindig kell majd használni a pelust. Egyébként megfogadom a tanácsokat, és elmegyünk kutyasuliba. Már tanítom a "maradj" parancsra, remélem sikerül a dolog.

És amúgy a család összes tagja foglalkozik a kutyával, csak sajnos a mindennapokban nem jut idő tanítani, mert mire az iskolából/munkából hazaesik az ember, nincs sok türelme, úgy meg már csak árt a dolog...

Nem hinném, hogy azt hiszi, ő a falkavezér, mert mindig lapít, mikor rosszat csinál, és sose morog vagy ugat rám ( max. játék közben).

2012. jún. 10. 22:49
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden egyértelműen arra utal, hogy a kutyával nem foglalkoztok eleget. És a foglalkozás azt jelenti, hogy minimum 3-4 séta, ebből legalább az egyik hosszú (1-2 órás) és agyilag is meg kell dolgoztatni.

A pelenka pedig nem szobatisztaság, a kutya az nem macska. A kutyának rossz, ha a saját életterében kell a dolgát végezni.


Nekem is yorkim van, napi 8 órában dolgozok, mellette főiskolára járok, mégis van időm rá. Ha más nem, hát reggel fél órával korábban kelek, a délutáni hosszú sétán pedig tételekkel a kezemben sétálunk. Ez a minimum, ha már felelősséget vállaltam érte. Ha ezt nem tudjátok biztosítani, akkor tényleg keressetek neki másik gazdit, mindenkinek jobb lesz.

2012. jún. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy te mit hiszel, de amit elmondtál, azok tipikusan olyan problémák, amik arra utalnak, hogy a kutyád semmibe vesz. Megtanulta, hogy lapítani kell, ha szidják, és akkor nem kap nagyobb büntetést, meg nem agresszívkedik, de ettől még tojik a fejedre.
2012. jún. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!