Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nem bírok már...

Mit tegyek? Nem bírok már vele! (többi lent)

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna egy yorkshire terrier kiskutyát és 3 évvel ezelőtt meg is kaptam. Viszont mióta nálam van (kölyökkorában vettűk, tenyésztőtől), nagyon neveletlen, pelenka mellé pisil (szobatisztaságra van nevelve, pelenkaalátétre végzi a házban a dolgát), és amint kinyitjuk az ajtót, már iszkol is kifelé. mini, így sokszor nem látjuk, mikor kimegy, és már csomószor hozták vissza, hogy nem a mi kutyánk-e. Tegnap például a fenti szomszéd hozta, mert bement az udvarukba, a kutyáik pedig rátámadtak. Ezek után azt hinné az ember, hogy fél kimenni, de reggel egyből elszaladt.

Gondolkoztunk azon, hogy el kéne adni, de apum nem engedi. Régen szerettem, de annyira megelégeltem már, és annyira bosszantó, hogy már elegem van belőle. Mit csináljak?


2012. jún. 10. 14:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk meg kellett volna nevelni. Még nem késő... Felelősséget vállaltál érte akkor tegyél is meg mindent. A yorki egy terrier, nem egy játékkutya vagy divat kellék.

Ha egyedül nem megy akkor kérj szakértő segítséget.

2012. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Neveld. Azért mert kicsi attól még kutya, ugyanúgy meg kell nevelni mint egy rottweilert.

ha pedig végképp nem megy akkor add ingyen.

2012. jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Szia! Ha nem megy a nevelés és nagyon eleged van már belőle, akkor légyszi írj rám, mert sokan örülnének egy ilyen kis csöppségnek és én szívesen meg is nevelném!:)
2012. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

"mini" Yorkiba még mindig nem létezik mini méretű,csak besült, kis növésű,amit a tenyésztő nem is szaporít tovább...

HA három év alatt nem sikerült megnevelnetek akkor az nem a kutya hibája,hanem a tiétek. NEm vagytok falkavezérek.

Nem SZOBAtiszta az a kutya ami ugyan úgy a SZOBÁBA hugyozik csak egy tárgyra teszi ezt,bár a tiétek még arra sem.

HA nem tudtok egy kutyát megnevelni akkor egy kutyát se vegyetek magatok mellé.


Ajándékozd el egy leinformálható, kutyához értő barátnak,ismerősnek.

2012. jún. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%

Nehéz ügy , nekem is mini yorkim van.

Napi 3x viszem le , télen ,nyáron sétálni , de így is szükség van a pelusra , mert ha nem éjjel össze -vissza pisilne mindent!!

Nagyon kis szemetek tudnak lenni , a mellett , hogy imádom úgy ahogy van.

Sokszor ő is a pelus mellé csinál , félig rá , félig mellé

A tök ki van , 10x akkora a pelus mint Ő , nem hiszem el , hogy nem tud középre állni.

Én már sokszor leszidtam , ideig óráig használt is , aztán kezdi elölről.

Most jelenleg ki van tiltva az összes hálóból , mert 2 x lepisilte.

egyszerüen lusta volt felkelni

Előttünk nyomatta rá.

Azt hittem agyonütöm , szerencséje , hogy csak ekkorka , így csak leszidtam és 2 napig nem simiztem ,éreztettem vele hogy egy hálátlan kis dög.

1 hete tünetmentes , tudja hol a helye, de meddig ???

Nekünk meg lett nevelve , mert ezen kívül semmi gond sincs , okos , sok trükköt tud, zebránál bevár , leül várja a parancsot ,mellette csak jelző ugatása van , pl. 3 hete jelezte a szomszédnál a betörőket :-) stb.


Csak ez a vizelés

De tudja hogy rosszat tesz , mert előbb lapít , mint sem tudnánk , de még is inkább mellé csinál , mint rá.

2012. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nevelem én, de mint ahogy az utolsó is írta, ideig-óráig tart a hatása. Ha kimegy, egyből leszidom, és beparancsolom. Sose vertem meg, mert tudom, hogy akkor csak félne tőlem. Teljesen megcsömörödtem már. Eddig csak egy shar-pei-em volt bent, viszont az kintre volt szoktatva, és csak 1-2 alkalommal pisilt be, amikor meghoztuk. Mit rontottam el?
2012. jún. 10. 15:06
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Neveld meg. Keress fel egy jó szakembert vagy kutyaiskolát, olyat, ahol nem a kutya tanul elsősorban, hanem te, és tanítsd meg viselkedni.

A pelenka egyébként nem jelent szobatisztaságot. Szobatiszta az a kutya, aki nem csinál be a lakásba, csak és kizárólag a kertben vagy séta közben végzi el a dolgát. Sokkal természetesebb nekik, mint a saját életterüket vécének használni.

2012. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

nem voltál vele konzekvens. A pelenka egyébként is hülyeség.Ki kell vinnni a kutyát ötször és kész. (három egy közepes testűnek is kevés)

nem behívható, nem marad a helyén,a legalapvetőbb parancsoknak nem engedelmeskedik...neveletlen. Menjetek suliba, mert láthatólag neked szükséged van rá, hogy megmondják hogyan neveld.

2012. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Az nem nevelés, ha leszidod a kutyát :) Az a nevelés, ha eléred, hogy ki se menjen az ajtón. Akkor tiszteli valójában a felállított szabályt. Momentán kimegy, mert megteheti, miért ne tehetné meg? A szidás nyilvánvalóan nem használ, nincs visszatartó ereje.
2012. jún. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Mini yorki nem létezik. A szobatisztaság pedig azt jelenti, hogy csak kint végzi a dolgát. És ez egy TERRIER! Utánanéztél egy kicsit is mielőtt megvettétek? Mert nagyon úgy tűnik hogy lövésed sincs a kutyákról. Nem nevelted meg normálisan, mert ha megtetted volna, akkor nem kérdeznél ilyeneket. A kutya úgy gondolja, hogy ő a falkavezér és bármit megtehet. Nem figyel rátok, bevizel, elszökik, mert megteheti. Tudja hogy nem lesz következmény, mert ti az alárendeltjei vagytok. Ha pedig megbüntetnéd, akkor valószínűleg rád támadna, vagy morogna, amiért te, az alárendelt bántottad a vezért. Mivel egyedül eddig csak elrontani sikerült a kutyát, ezért azt javaslom, hogy menjetek el kutyasuliba. Nem lesz könnyű dolgotok, nagyon félre lett nevelve szerencsétlen kutya, de a kiképző nagyon sokat segít. Ha hallgattok rá, és otthon is betartjátok a szabályokat, akkor meglesz az eredménye.
2012. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!