Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így nagyon rossz a kutyámnak?

Ez így nagyon rossz a kutyámnak?

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy van kutyám és cicám is. a cicám egész nap az udvaron bóklászik, így a kutyát sajnos muszáj megkötnöm. a kutyus nem igen akar barátkozni a cicával akármit is próbáltam tenni ez ügyben, egyszer elszabadult, és kb egy percen múlott a cicám élete, hogy fel tudott ugrani a fára. no de a kutya. minden este amint bejön a cicu, én elengedem a kutyát, és egész éjszaka szabadon lehet, majd csak reggel kötöm meg. szerintetek ez jó így neki? legalábbis csak jobb mint a semmi. már gondolkoztam azon is, hogy esetleg kenelt csinálni neki, talán úgy jobb lenne, nagyon sajnálom, hogy nappal láncon kell lennie :((
2012. jún. 4. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ne legyen kint egész nap a macska!!


és igen a kutyának rossz megkötve!!

2012. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
milyen fajta kutya és milyen idős?
2012. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

tökmindegy milyen kutya,semmilyen kutyát nem tartunk láncon! Az is érdekes a sétákat meg sem említed! Szeretem a macskákat nagyon,de nehogymár egy macska miatt legyen láncon a kutya..Macskának van annyi esze hogy elfut mielőtt a kutyád észbekapna.

Macskát miért nem jut eszedbe megkötni? Rájöttél? Nalátod! Kutyának úgyanolyan szenvedés elvesztenie a szabadságot! Változtass ezen sürgősen amint tudsz!

2012. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, a kutyának rossz és a kenelben sem lesz jobb neki.
2012. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha a kert nagyrészét leválasztanátok a kutyának? A macska meg megtanulja, hogy nem mehet arra a részre.
2012. jún. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

add el a macskát és megoldódik minden!! :D


szoktad a kutyát sétáltatni??

mert ha nem azért is kergetheti a macskát mert unatkozik és így vezeti le az energiáját, fáradt kutya nyugton van és nem rombol/kerget..

2012. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, el kéne dönteni, hogy kutya vagy macska... Nem fog belehalni a láncon tartásba, úgy meg főleg nem, hogy egész éjjel szabadon lehet - de azért azt szerintem te is érzed, hogy nem az igazi így. No meg... A macskát is félti az ember. Függ a fajtájától is - volt olyan kutyám, akit simán össze lehetett szoktatni macskával, most olyan van, ami felnőtt macskáktól tart, a de a kölyköket simán kinyírná, ha lenne rá alkalma. Hát nincs (7 kilós jagd-terrier mix, nagyon komoly vadászösztönnel. Nála nem is gondolkodom azon, hogy összeszoktassam bármilyen nála kisebb állattal. Mondd a Napnak, hogy ne süssön...).
2012. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon rossz a kutyádnak.

A leírtak alapján nem foglalkozol vele, hanem reggel megkötöd, este elengeded, és ennyi az élete szerencsétlennek. Igazából minek vettél magadhoz kutyát? Ha nem jön ki a kutya és a macska, akkor mért nem szoktatod csak bentre a macskát? Nem kötelező neki napközben kint lennie.


Én nem is értem, hogy egyáltalán hogy fordul meg a fejedben, hogy ez a helyzet jó lehet a kutyának.

2012. jún. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

úristen. azért írtam mert sajnálom a kutyámat. erre most jól lehordanak. a kutyával igen is foglalkozom, játszom vele, egy nap többször is, és igen hordom sétálni. ha pedig este elengedem, akkor egész éjszaka szaladgál meg csavarog, szóval nem szomorkodik. a cica benti cica, de nem fogom eladni, mivel imádom őt is. azt viszont nem tudom megoldani, hogy a macska ne menjen ki, mivel nyár van, nyitva ajtó ablak, és már vágyik ki.

ja de tudom, megkötöm a macskát is...

2012. jún. 4. 19:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Vidéken laksz? Mert akkor a macska el tud szaladni a szomszédba, a kutya elől, ott is bóklászhat és akkor a kutyát se kéne megkötni. Az én macskám is ilyen, enni meg pihenni bejár, de a többi időt a szomszédban, a padláson, bárhol máshol tölti, és a kutyát is szabadon tudom hagyni. Mondjuk az enyémet 5 percre nem lehet megkötni, mert nagyon hisztis, meg a fajtája is olyan, hogy nem tűri a láncot.
2012. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!