Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fél az emberektől...

A kutyám fél az emberektől hogy tudnám elérni hogy magabiztos legyen?

Figyelt kérdés
kétéves volt amikor kaptuk fajtiszta német juhász törzsköynvezve és ingyen nekünk adták mert 2 gazdája is kidobta. nagyon félős volt mindenki elől elszaladt, mostmár megszokott minket 5 éves jelenleg de még igy se jön oda mnidig ha hívjuk. engem egy kicsit elfogadott 3 hete megtanitottam pacsit adni elég könnyen megtanulta pedig azt mondták nagyon buta kutya azért dobták ki, szoval szeretném tovább tanitani de nagyon bizonytalan kutya, pórázon se lehet vezetni mert lefagy

2012. máj. 28. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:

gondolom ideggyenge, tehát eleve genetikailag hibás.

De vele is tudsz eredményt elérni,sok türelemmel. Nincs egy kutyás jóbarátod? Ha először egy kutya barátja lenne, akivel jóleljétszik, akkor annak apéldáján az emberekkel is barátságosabb lenne. Próbálj egy kutyabarátot keresni (vagy venni egy másikat is mellé), rengeteget számít

2012. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tulajdonképp ezt itt nem tudom leírni Neked,de ha ott lennék megmutatnám,hogy mit csináljatok vele.
2012. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első, miért lenne ideggyenge? Nekem valószínűbb, hogy az első gazdi kicsit elhanyagolta és nagy ívből tett rá, hogy a kutya szocializálódik-e vagy sem.


Kérdező, a behívás megtagadás nem félelmi reakció, szimplán a sorrenddel vannak gondok. Alakítsd ki a megfelelő távolságot közted és a kutya között, ezzel nyugodtabb is lesz és könnyebben lehet kezelni a félelmét. Félelmi agressziós gondok vannak?


A pórázos gondra én azt javasolnám, hogy először egy nyugodtabb helyre menjetek, pl. egy szántóföldre, erdőbe és ha más kutyákkal jól kijön, akkor velük sétáljatok, ha nem, akkor pedig labdával, frisbeevel, kajával, bármivel amit szeret próbáld kioldani a feszült helyzetből. Pár alkalom alatt meg fogja valószínűleg szokni a pórázt.


Az emberekkel nehezebb a gond. Én alapjáraton a kajás terápiát javasolnám. Séták során mindig legyen nálad néhány virsli karika és akit csak tudsz idegent kérj meg, hogy pár falatot adjon a kutyádnak, lehetőleg guggolva, neki háttal. Így nem lesznek fenyegetőek az ebnek. De mindenképp javasolom, hogy menjetek el egy suliba, még csak szigorúan terápiás foglalkozásra. Hol laktok?

2012. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm


Debrecentől 20 km re egy kisvárosban

2012. máj. 28. 18:20
 5/6 A kérdező kommentje:
megpróbálom amiket irtatok köszönöm
2012. máj. 28. 19:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy senkinek nem engedtem megsimogatni, aki "le akarta támadni". Testtorlasszal elé álltam, azt mondtam, fertőző bőrbeteg stb. Azt lássa, én döntök, nem ő, nehogy az legyen, hogy előbb-utóbb egy tolakodó simogatót félelemből megmar, mert a gazdája "nem védte meg". Sokat jártam emberek közé vele, de nem hagytam megsimogatni. Ellenben értelmes emberekkel, akik felfogták, hogy rehabilitálom, leálltam beszélgetni, közben figyeltem a kutyám. Ő így azt látta, hogy az idegen nem fenyegető, nem akar kapcsolatba lépni vele. Ha összeszedte a bátorságát és megszimatolta, megdicsértem és kapott falatkát. Sokáig tartott, de most már bátran odamegy az idegenekhez simiért, még a gyerekekhez is. Én ezt ajánlom neked elsősorban, ha idegenek etetik, az még rosszabbra fordíthatja a dolgokat, mert ételautomatának tekinti őket, akár követelheti is az etetést, de a félelmét még nem feltétlenül győzte le, és ez csúnya következményekkel járhat. De persze be is válhat, nem lehet így látatlanban megítélni. Ezzel a módszerrel viszont azt látja, hogy te megvéded (a tolakodókat elzavarod), és az idegen nem bántja őt, közömbös. Nem ártana egy kutyasuli rehab-tanfolyamára is elvinni.
2012. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!