Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszunk a...

Milyen kutyát válasszunk a gyerekeknek? 4 különböző fajta kellene.

Figyelt kérdés

Van 4 gyermekünk és szeretnénk venni mindegyiküknek egy kutyát.

A legidősebb fiam 10 éves,szereti az állatokat. Valami közép méretű kutyust szeretnénk neki

Az lányom 8 éves egy igazi hercegnő. Egy kisebb méretű gyerekbarát kutyust szeretnénk neki.

A második lányom 5 éves kicsit kisfiús,szeret fára mászni kirándulni, mindenképp gyerekbarát kutyust szeretnék neki

A legkisebb fiam 2,5 éves neki is egy gyerekbarát kutyát szeretnék


Szeretnénk ha mindegyik kutyus illene a gyerekekhez,és mindegyik más fajta lenne. Mindenképp fajtiszta legyen


2012. máj. 24. 18:05
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Húúú kapsz majd ott jó sokat, hogy ne legyen 4. Szerintem is kettővel kezdd, de inkább más megvilágításba tenném:

Hány kutyád lehet törvény szerint maximum ott ahol éltek? Egy jóakaró szomszéd mindig akad a környéken...

2012. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

ja és ne csak a kicsinek vegyél gyerekbarát kutyát, mert ha a 10 évesé utálja kicsiket, akkor kenheted a hajadra.

Amúgy a kislánnyal nem tudsz kiegyezni egy cicában? Ha elég hercegnő, akkor biztos nagyon szeretne egy szép cicust. Egy cicát szerintem egy öt éves kislány is el tud látni. Minden nap megetetitek együtt, tanul felelősséget, ha az a cél... És akkor két kutya két cica felállásban sokkal több időd lenne. (gondolom kertes ház, szóval a cicák egész nap elvannak meguk, a 10 éves gyerek el tudja látni a kutyáját és akkor neked már csak 1 marad sétáltatni, nem 3)

2012. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Már egyszer elmagyaráztuk neked,hogy az ilyen fiatal gyerekeknek nem való még kutya még a legnagyobb gyermeked is 10 éves még ő neki sem való kutya.

Szerintem vegyetek egy családi kutyát,de csak úgy ha ti gondozzátok és a gyerekek meg játszanak vele,mert a kisgyerekek 2,5 és 5 éves azt sem tudják mi az a kutya,8 és 10 éves gyermeked is játszáson kívül nem hiszem hogy érdekelni fogja az például hogy ha odapiszkít a kutya felszedje utána vagy tanítgassa,amikor még maga a szorzót nem tudja.

2012. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

További kérdés, hogy a különböző fajtájú, korú kutyák egymással hogyan fognak kijönni, lehet, hogy naponta lesz közöttük harc, mire eldöntik egymás között a falkavezérséget.

Biztosan nem kezdenék 4 kutyával.

A 2 kutya + 2 macska sem igazán jó, hiszen tudjuk, hogy nagyon ritka a kutya-macska barátság.

2012. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy inkább jobb lenne 3 cica és 1 kinti kutya?
2012. máj. 24. 18:27
 16/37 anonim ***** válasza:
11%
Kvittagirl, normálisan kérdeztem, te vegyél vissza..! Akkor sem kell szétoffolni, ha eldöntötte, hogy 4 kutya kell, akkor neked, meg a többieknek mi a beleszólásotok?? Írta, hogy a férje-apja értenek a kutyához, és helye is lenne.. Felnőtt ember, hadd döntse el/hadd döntsék el ők, hogy mit akarnak, nem ti!! Hiába hőzöngtök..
2012. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
65%

The Witch döntsék el,de baromságot csinálnak,mert a kicsik úgy is ráunnak a kutyázásra,tudom mert én is így voltam amikor kicsi voltam,és szerintem mindenki így volt vele,mert akkor nem volt annyi önérzetem hogy azzal a kutyával foglalkozni kell,még szerencse hogy nekünk csak 1 kutyánk volt és az sem az enyém.

3 cica 1 kutya csak akkor ha valami békésebb,jól szocializált kutyát tudtok választani (lehetőleg ne vadászt mert azok nehezebben jönnek ki a macskával,tehát golden,labrador nem jó,bár összelehet őket haverkodtatni mert okos kutyák)

Még valamit:

Most 15 éves fejjel érzem magamat elég érettnek hogy legyen egy nagy kutyám (német juhász vagy óriás snaci) ami ténylegesen az enyém lesz,de én minden dolgot elvállalok (lefárasztom napi szinten,kutyasuli,gondozom,nevelem amit csak kell)

2012. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
11 éves vagyok van egy Beagle kutyánk. nagyon aranyos, soha se harapna nagyon szeret játszani stb. ami viszont nem a legjobb, hogy elég nehezen nevelhető. Nem rossz kutya csak zsepit lopja el meg ha kizárjuk és nagyon unatkozik akkor ha talál valami szövetet akkor, azt is szétrágja.Nekem Ő a mindenem.Viszont szerintem bőven elég egy kutya is. Négy gyerekkel se lehet könnyű főleg, hogy még elég kicsik, ezért szerintem egy kutya is bőven elég. Szerintem egy kutya olyan mint még egy gyerek.
2012. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Aztán nektek jó sok pénzetek lehet 4 gyerek igaz pénz nyelő emellé 4 fajtatiszta kutya kb 400 ezer Ft, ezeket mind oltatni, etetni nem semmi kiadás.

Egy 2,5 évesnek minek kutya? Majd 10 év múlva talán.

Egy kutya bőven elég azt is meg kell nevelnetek, mondjuk egy golden vagy valami nagyobb családbarát fajta, azt nyúzhatja mind a 4 gyerkőc, de igazuk van az előttem íróknak, a kutyával úgy is ti fogtok a legtöbbet törődni. Sétálni még is ki vinné, az 5 éves kislány? A 10 éves se sokkal jobb, akkor meg te kellesz vagy a párod kísérőnek. Remélem azt is tudod, hogy hiába kerti kutya lesz, azt is kell sétáltatni, szocializálni kell.

2012. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
84%

az nem normális kérdezés hogy:

"mi közöd hozzá"?

Mégis annyi közöm van hogy felteszi ide a kérdést akkor jogom van elmondani a véleményemet ahogy a többi válaszadónak is!

És kisgyerekek mellé nem való ennyi kutya, 1 családi és kész,ha később már érettek rá lehet még egy! Nem rég volt egy kérdés hogy a kutya hogy arcon harapta a gyereket élete végéig hordozhatja a kisgyerek a sebeket! És csak 1 pillanatra hagyták magára a kutyával! Na most ennyi kutyával hogy vigyáz hogy egyik se kapja meg? főleg mondjuk az alig 2 éves gyereket? Mit vár hogy 2 évesen elviszi sétálni a kutyát? Ettől nem tanul felelősséget!


ÉS akkor kérdező igen inkább már 3 macska és 1 kutya,ha ennyire ragaszkodsz hozzá..bár még mindig azt mondom nem tudod te mibe vágod a fejszédet!

2012. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!