Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be van "fenyítve" a kutyám,...

Be van "fenyítve" a kutyám, tehát fél tőlem, és nem tisztel. Hogyan érjem el, hogy ne féljen, hanem tiszteljen?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 01:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Jah, és azt olvastam akkoriban az egyik fórumon, hogy harci kutyát egyszer kell életében megverni, de akkor nagyon egy apróságért, és akkor egy életre megtanulja, ki a főnök." Aztán csodálkoztok, hogy "jaj, az a ronda dög rámtámadt, szétharapta az arcom, a lábam! mindig tudtam, hoyg egy pitbull/roti/stb. veszélyes dög!"...


Ne haragudj kérdező, én értem, hogy akkoriban ezeket a tanácsokat kaptad. De neked sincs önálló gondolatod, hogy belásd "bakker, ezek hülyeséget beszélnek, ennek nincs értelme. nem teszem meg, megkérdezek mást. Vagy ne adj' isten kifejlesztek egy saját módszert, ha már hülyékkel vagyok körülvéve..."

2012. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

ö-v egy bizonytalan nem kézbentartható kutyával? kutyasuli, meg fenyegetés?

kicsit kaotikusnak tünik a hozzáállásod-szerinted pl. az általad említett Daddy mennyit járt kutyasuliba? ö-v képzésre? mennyi parancsot ismert?

a kutyanevelésnek, együttműködésnek, dominanciának, tiszteletnek, bizalomnak nem sok köze van a kutyakiképzéshez!

van itthon is egy "kutyasuttogó" keresd fel, konzultálj vele!

2012. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Tehát azt jelezném, hogy az én kutyámnak példás a magatartása. Mindig minden helyzetben hallgat rám, még ha egy macska szaladna át pont az orra előtt, és ő épp dolgozna, azaz láb mellett jön parancsot teljesítene, nem menne utána. Ha épp nem dolgozna, akkor lehet utána szaladna, de üldözés közben is csak egy szó, és abba hagyja, egyből vissza jön. A ti kutyátok, a ti módszeretekkel meg tudja ezt tenni?

Teljesen kiszámítható, ha meg is támadják, sose kap vissza, épp mint Daddy, erre értettem. És ő ezt tanulta. Mint Daddy: SSSHHHH!!!

Csak most volt 2 kilengése, ami nagyfokú figyelemelterelés következménye, és aggódok, esetleg tovább fajul, de fegyelmezni pedig nem szeretném. Erről szól a kérdés. De mivel nem fegyelmezem, egyre többet enged meg magának.


És igen, van saját gondolatom, ezért nem is tettem meg mindent, amit írtak a fórumokon, ahogy nem is vertem agyon egy kis hibáért. Nem is vertem. De kapott, ha rossz volt. De szerintem csak én reagálom túl az egészet, mert a válaszolók már nagyon a végletekről írnak.

Tehát, nekem úgymond tényleg saját rendszerem van, amibe beletartozik sok sok szeretet, és hála egymás iránt is. Lehet, hogy tisztel is a kutyám csak én nem veszem észre, túl sokat foglalkozok ezzel a kérdéssel.

Egyébként, ti hagynátok, hogy ha a kutyátok behívásnál pl elszalad a másik irányba, pedig már 100ból 100szor bejön, és nem dorgálnátok meg? Ti nem láttatok még oktatót megráncigálni egy kutyát a pórázánál, mert az már annyira értetlen?

2012. máj. 11. 19:50
 24/27 anonim ***** válasza:

"Csak most volt 2 kilengése, ami nagyfokú figyelemelterelés következménye, és aggódok, esetleg tovább fajul, de fegyelmezni pedig nem szeretném. Erről szól a kérdés. De mivel nem fegyelmezem, egyre többet enged meg magának. "

Két "kilengéstől vagy annyira oda? És ugyan, miért nem fegyelmezed? Ha hibázik, meg kell érte büntetni. A hiba nagyságával egyenértékűen. A kutya élőlény. Azért, mert megtanult valamit, még bőven jöhet neki olyanja, hogy megpróbálja, vajon valóban nem ereszthet egy kicsit? Ilyenkor van szükség a megerősítésre, hogy --igen, továbbra is ez az elvárásod.

2012. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Most nem azért kedves kérdező, de olvasd el a kérdésed, gondold át, hogy ezt egy olyan ember fogja elolvasni, sőt képzeld magad a helyünkbe hogy ezt a kérdést olvasod, akkor áruld el nekem, milyen képpel fogod ezt vizualizálni?


1. ha a kutyád, annyira tökéletes lenne, akkor EZ a kérdés ebben a formában meg sem fordulna a fejedben.


2. saját magadnak mondasz ellent


3. felénk nem kell szabadkoznod, hogy a te kutyád mennyire zseniálisan van nevelve és mi csak félreértjük amit írtál. Nem nem értjük félre, csak te saját magad sem tudod igazából mit akartál kérdezni.


Hogy nehogy az legyen, hogy csak a levegőbe beszélek kiemelem a te általad alkotott mondatokat, amiből így már semmit nem értek, hogy igazából mi a gondod a kutyáddal:


" De mostanában megváltozott. Nagyon. Túl sokat enged magának. Nem akarom újra fenyíteni, az fáj nekem is..."


Ergo, nem két eset volt, nem 3, hanem folyamatos.


"Járunk most is suliba, mindent megcsinál nekem, csak 5ször kell megkérni, nem elsőre, mint régen."


"Félni nem félek tőle, csak attól, hogy nem hallgat rám, és elütik, vagy hogy megkap egy kutyát."


"Viszont a kérdés most az, hogy akkor hogyan is neveljem át? Hol kezdjük? Úgyis fog hallgatni rám feltétel nélkül? Nagyon jó lenne, mert elkezdtük az ÖV, amit viszont imád, és jó lenne, ha az áttanulás, formálás után is legalább ennyire bízhatnék benne."


"Mindig minden helyzetben hallgat rám, még ha egy macska szaladna át pont az orra előtt, és ő épp dolgozna, azaz láb mellett jön parancsot teljesítene, nem menne utána. "


Ugye érzed a mondataid között az orbitális ellentmondást.



Szerintem te saját magadnak sem mered bevallani, hogy esetleg tényleg hibáztál a nevelésében, és egyáltalán nem az a tökéletes kutya akinek te hitted.

Mivel láttad, hogy az emberek itt igen csak elitélték az agresszív viselkedésed a kutyáddal szemben így menekülő útként azt céloztad meg, hogy neked teljesen jól működő kutyád van, csak épp 2 esetben nem hallgatott rád és arra lennél kiváncsi, hogy most ezért aggódnod kéne vagy sem.

Amit végig leírtál abból nem ez látszik.


Amúgymeg, ha a kutya két alkalommal nem teljesít egy parancsot, az azért lehet, mert a kutyák is próbálkoznak a határaikkal, nem robotból vannak, úgy mint az ember is, néha olyan lesz*rom kedvük van. Ők is érző lények, nekik is van lelkük, nem mindig reagálnak ugyanúgy ugyanabban a helyzetben.


Szerintem gondold végig újra, hogy milyen kérdésre vársz tőlünk választ, és ne azzal legyél elfoglalva, hogy hogyan győzzél meg minket a te tökéletes kutyádról.


És egy kérésem lenne:

"A ti kutyátok, a ti módszeretekkel meg tudja ezt tenni? "


Az ilyen jellegű "kinek nagyobb a f@sza" kijelentéseket, kérdéseket légyszi ne, nem a mi kutyánk fél tőlünk, hanem a tiéd tőled. Én maradok a saját módszeremnél ami számomra működik, köszi, nem fogom verni a kutyámat.

2012. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Oksa, akkor tisztázzuk le. 2 kilengése volt, ezért megrendült benne a bizalmam. El is túlzom. Nem püfölöm a kutyám. Nem akartam csepp esélyt se adni annak, hogy valaha is valakit bántson, ezért keményen fogtam, szigorú voltam.

Csak kíváncsi vagyok, hogy a ti módszeretek mennyire hatásos, el tudom-e érni ugyanezt a szintet az átképzéssel, nem játszok kinek nagyobb a ... játékot. Ha átképzem, mivel kezdjem. Én ezt olvasom ki a sorok közül.


Még egyszer köszönöm a normális válaszokat!

2012. máj. 11. 21:18
 27/27 A kérdező kommentje:
És elnézést kérek, ha hülyén fogalmaztam.
2012. máj. 11. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!