Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be van "fenyítve" a kutyám,...

Be van "fenyítve" a kutyám, tehát fél tőlem, és nem tisztel. Hogyan érjem el, hogy ne féljen, hanem tiszteljen?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 01:34
1 2 3
 11/27 zuzuki ***** válasza:
Szuka,vagy kan?Most mondok egy brutálisan kegyetlen dolgot,de amíg kan,egy kan,nem fog Neked szót fogadni főleg most,hogy már érzi oroszlánkörmeit(heréltetés)!Viszont ha szuka,akkor én -a tapasztalataimról beszélek- hagyni szoktam őt "vagánykodni"!Ilyenkor olyan egy kutya,mint egy tini srác... Túl sok a követelmény,ő nem egy beosztott juhász kutya,aki érmeket kap jó munka után és általában ezeket a kutyákat nagyon erősen "fogják" is!Viszont,ha itt tartotok,hogy már Te is elkezdtél félni a kutyutól(nyugodtan bevallhatod,hiszen ez a fórum az őszinteségről szól) ne habozz és gyorsan keress fel egy szakembert,mert nagyon gyorsan támadás lehet a vége... Ez nem vicc és nem szeretnélek megijeszteni,de ez lenne a legokosabb döntés!Megérzi,hogy már félsz,megérzi,hogy félve nyúlsz hozzá és abban a pillanatban a falkavezér szerepére pályázik!Mutass erőt(ha nincs,akkor is)és ha suliba jártatok,akkor nagyon gyorsan menjetek vissza(ha nem,akkor kezdjetek el járni)!Ne inogj meg,mert gond lesz...Suli...Suli....
2012. máj. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
51%

Nekem kicsit zavaros , a kutya nem támad csak úgy ok nélkül emberre!

Milyen idióta fórumon olvastad, hogy ok nélkül verd meg. Aki ilyet ír azt is ok nélkül jól felkéne rúgni!

A kutyát fenyítéssel nem lehet tanítani, vagyis lehet de félni fog és nem örömmel dolgozik.

Sok dicsérettel és jutalommal sokkal többre mész!

2012. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Ennyire nem voltam durva, van nekem is szívem. Egyébként szuka. Mindig dicsérem, mai napig ha valami jót csinál. Nem Szörnyella De Frász vagyok!!

Járunk most is suliba, mindent megcsinál nekem, csak 5ször kell megkérni, nem elsőre, mint régen. Az engedelmességi feladatokat kb úgy csinálja, hogy: már megint mivan? Már megint mit kell csinálni?! Ilyen búval baszott fejjel. Igazatok van teljesen, nem szívesen csinálja, viszont jutalomfalatért sem dolgozik és játékért se, akkor mivel motiváljam? AZ egyetlen ami érdekli, az a többi kutya.

A "mindent megtettem érte, szabad volt", azalatt azt értem, hogy mindig póráz nélkül jöhetett, minden nap több órás séta, találkozás a kutyabarátaival ha törik, ha szakad, mert azt láttam, hogy fontos neki. Imád futni, tehát járhatott biciklizni, úszni a barátaival, a legjobb kajákat kapta, főztem neki, tehát mindent, amit egy legjobb gazda megtehet. Ez az első harci kutyám. Félni nem félek tőle, csak attól, hogy nem hallgat rám, és elütik, vagy hogy megkap egy kutyát. Eddig feltétel nélkül bíztam benne, mára már nem a sok kilengése miatt. Mintha nem is ismerném, de ebben az is közrejátszik, hogy 1 éve nem velünk él. A póráz nála a bünti most, ha pórázra rakom.

2012. máj. 11. 10:34
 14/27 A kérdező kommentje:
Jah, és azt olvastam akkoriban az egyik fórumon, hogy harci kutyát egyszer kell életében megverni, de akkor nagyon egy apróságért, és akkor egy életre megtanulja, ki a főnök.
2012. máj. 11. 10:36
 15/27 anonim ***** válasza:

Attól, hogy kicsiként a fegyelmezős gyakorlatokat beleraktad a kutyádba és mellette, ahogy írtad, cserébe szabadságot kapott, szépen elfelejtkeztél NEVELNI a kutyádat. Miért is kell egy 6 hónapos kutyának olyasmiket megcsinálnia, amit általában felnőtt kutyáktól vár el az ember, sok-sok tanítás után?

Feszítettél, ugye, a szuper kölyökkutyáddal, hogy lám, milyen patentul csinálja a gyakorlatokat?

Kezd el vele újra a NEVELÉST.Lassabban fog menni, mint amikor hozzád került, de egy kutya mindig alakítható.

2012. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 zuzuki ***** válasza:
Sajnos van,amikor támad!Attól függ,milyen kézben van egy kutya... Most nem tudok jobb példát említeni,mint a Ganxsta Zolee(mindenki ismeri),aki imádja kutyáit és úgy is reagálnak ezek az egyébként "domináns" viselkedéssel bíró kutyák,mint a hímes tojás.Egy kutya nem gyerek kezébe való,annyiszor elmondtam már és az Istennek sem hallgatnak rám az emberek.Elmondok egy brutális példát,mennyire nem való megfelelő emberek kezébe egy kutya(mai napig őrzöm nyomait)... Kb. négy-öt évvel ezelőtt hívott fel mérnök úr(csak így hívom,a legjobb barátom),hogy bezárta a dobit a klotyóba,mert harapott,mint a veszett.Kimentem,mondom ne hülyíts már,ez a kutya imádja a srácokat(kicsi gyerekek közé nem szabad vinni nagytestű kutyákat,akárki,akármit mond).Mutasd!Beléptem a klotyóba és már támadt... Doberman jelezni szeretném!Brutális volt!Hiába nyugtattam,vagy pacskoltam őt az oldalán,nekem támadt.A vége az lett,hogy a jobb alkarommal "bevállaltam" a harapást a ballal pedig elkaptam!Baromira kemény egy kutya volt,még a rendőr kutyuk sem ennyire erősek,pedig régen trenírozták őket.Na mind1...sikerült leszorítani és fogni(azt ugye el tudod képzelni,mennyi heg maradt utána?):),mondom,baromi erős kutya volt(amolyan jól tartott:)).A kutyát elaltatták azzal az indokkal,hogy megőrült.Persze...van olyan,hogy agydaganat és kész,de én valahogy kételkedtem a dologban.Később kiderült,hogy egy festő ecsettel megszúrta a kislány,ráadásul kétszer és a második szúrás már a kutya szemét találta el.Soha,soha nem az állat a hibás.... Mindig van valami kiváltó ok!
2012. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Jó rendben, én ezt elismerem, ismerem az agresszió kiváltó okait sok emberrel ellentétben, aki csak a domináns agresszióra fog mindent. viszont az agressziónak is van egy olyan alfaja, ami sem szervi, sem félelmi, csak van, indok nélkül jön elő, és nincs rá még gyógymód... Persze ez nagyon ritka.

3-4 hónaposan csak azt vártam el, hogy megtegye, amit már 100%ban tud. Sajnos, az első, amit feltétel nélkül meg kellett tanulnia, hogy nem megyünk a járókelőkhöz, mert a vágott fülével eléggé megijedtek, fel akartak jelenteni... Szeretett tanulni, szeretett a kedvünkbe járni, nem ész nélkül volt püfölve.

Viszont a kérdés most az, hogy akkor hogyan is neveljem át? Hol kezdjük? Úgyis fog hallgatni rám feltétel nélkül? Nagyon jó lenne, mert elkezdtük az ÖV, amit viszont imád, és jó lenne, ha az áttanulás, formálás után is legalább ennyire bízhatnék benne.

2012. máj. 11. 10:55
 18/27 zuzuki ***** válasza:
Az igazság az,hogy a póráz nem bünti,hanem egy mindennapi "betevő".Nem megkapni fog egy kisebb kutyát,hanem elintézi.A póráz kötelező!!!!!! és nem választási opció!Én nem tudom,Te vagy teljesen elmebeteg vagy,vagy nem szeded a bogyókat!A kutya rossz kezekben fegyver és mint ilyen úgy is kell kezelni.Ez nem döntés kérdése,vagy éppen milyen a hangulatom dolog... Veszélyes fegyverré is válhat,ráadásul a szavaidból következtetek arra,hogy eszközöd sincs megállítani,ha ne adj Isten elszabadul!Nem játék ez... Én állandóan papolom és azt papoltam,hogy vizsga,legyen vizsgához kötve a kutyatartás...
2012. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Sajnos most el kell mennem, de ha visszaértem rögtön elolvasom a válaszokat, és nagyon szépen köszönöm a segítséget! A dobis történetet pedig nagyon sajnálom! Bátor voltál!
2012. máj. 11. 10:58
 20/27 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha jártok suliba, akkor ott is elmondtad a problémádat? Elmondtad, hogy nem hallgat rád a kutya, csak akkor amikor épp úgy tartja kedve?

Amúgy az öv nagyon jó ösztönkezelésre, olyan helyzetekben kell lehívnod ELSŐ SZÓRA ami sokkal csábítóbb számára mint egy galamb ami épp elszáll. Szóval szerintem ezt ne hagyd abba, mert segítségedre válhat.


Én elkezdeném a legelején.

Egy kiadós séta után (pórázon csakis, láb mellett) engedelmes feladatok, úgy hogy a kutya nagyon éhes legyen. Esetleg kihagyhatsz 1-2 nap étkezést. Kizárt, hogy ne motiválja a kutyát a falat. Csakis kedvesen, ha eddig nem klikkereztél vele, akkor én mindenképp bevezetném. Gyakoroljátok a láb mellett követést, ülést, fektetést, csak és kizárólag pozitiv megerősítéssel. Azért hogy élvezze a kutya. És szép fokozatosan visszaszoktatni abba a rendszerbe, hogy igenis jó dolog veled lennie.


Amúgy olyan nincs sose hogy ok nélkül támadjon a kutya, ha az egészséges! Ok nélküli agresszió nincs, valaminek azt ki kell váltania.


Bízz a kutyádban, különben ő sem fog benned bízni és onnantól elindultok a lejtőn.

2012. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!