Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be van "fenyítve" a kutyám,...

Be van "fenyítve" a kutyám, tehát fél tőlem, és nem tisztel. Hogyan érjem el, hogy ne féljen, hanem tiszteljen?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 01:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
Én már csak arra lennék kíváncsi,hogy fenyítetted be.Nem lennék a kutyád.Remélem nem fog engedelmeskedni neked soha.
2012. máj. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
34%
És ki fenyítette be? Te? Gratulálok!
2012. máj. 11. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

De miért kellett befenyíteni az állatot?

Aki nem következetes annak se gyerek, se kutya nem való...


Innentől rendesen kell vele bánni, nem ráordítani, nem megverni semmi ilyesmi. Hosszú folyamat lesz, de talán idővel megbocsát (és nem fog rettegni). Aztán jöhet a magabiztos viselkedés, átgondolt fellépés. Normálisan bánni vele. Sok gyenge ember nem tudja fegyelmezni a kutyát csak veréssel... ez helytelen! A személyiségeddel kell irányítani, a gondolataiddal, a magabiztosságoddal.

Ha erre képes leszel akkor majd tisztelni fog, mert végre talán lesz miért!

2012. máj. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Bandris ***** válasza:

Valóban nem szép dolog fenyíteni a kutyust.

A tiszteletet nem ezzel tudod elérni hanem kis trükkökel.

Valószínű nem te vagy a falkavezér otthon ezért tesz rád,

ezen váloztas. Nem írtad milyen idős és fajtáról van szó, de egy kis futás és utána nevelés sokat segít. Csak ezt mind türelemmel ne akard hogy egy nap alatt "Rex felügyelő" legyen belőle. Javaslom Cesar Millan könyvét.

2012. máj. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 zuzuki ***** válasza:
69%
Valószínű,hogy azért rugdostad a kutyát,mert egyébként egy gyáva és (most még a kutyáknak is)ostoba ember vagy(ezt én így,kapásból)!Egy olyan ember,aki szereti kutyáját és társként,egyenrangú partnerként kezeli nem agresszorként dominál,hanem egyfajta falkavezérként.Viszont,ha agyba-főbe püfölöd azt a szerencsétlen állatot nem tisztelni fog,hanem elbújik farkat behúzva még akkor is,ha egy terrier.Kezdj el barátkozni vele(meghálálja majd,ne félj),dicsérd és simogasd.Adj neki munkát,akkor leszel falkavezér,ha utasításokat adsz,majd a jó munkát dicséret és jutalom követi.Sok kutyával dolgoztam már,de igazság szerint erőszakkal csak látszólagos,időszakos sikereket lehet elérni.Viszont,ha ez a Te kutyád,akkor barátokká kell válnotok és az hidd el,nem jó módszer,ha csak félelemből követi parancsaid.Ráadásul ha olyan a kutya személyisége,akkor szökni is fog,Te meg rohangálhatsz utána,mint Római harcos egy hülye bőrpapucsban.Nem jó móka.Szeresd és add meg neki a teret,adj parancsot,de ne bántsd,ha nem teljesíti!Ösztönözd jutalom falatokkal és rengeteg szeretettel... Ha hivatásos munkakutya,akkor az más tészta...
2012. máj. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Hát, lehet nem fizikai módon kellett volna befenyíteni... Amúgy miért kell fenyíteni a kutyát?


Véleményem szerint előbb szerezd vissza a bizalmát (sok jutifalat, játék) és amikor az megvan, akkor rámenni a pozitiv megerősítéses engedelmes feladatokhoz és egyéb mókákra.


Mennyi idős? Mennyi ideig terrorizáltad szegényt? Ezektől függően fog tartani a dolog kioldása, türelem segítségével.


Ha egyedül nem megy akkor keress fel egy kutyasulit.

2012. máj. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
nekem volt egy olyan kutyám, ami a kutasuliban kisangyal volt, itthon meg az ördög, de akkor se bántottam, a kiképző eljött egyszer házhoz és segített itthoni közegben
2012. máj. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

2 éves, és 3 hónapos korától volt "terrorizálva" 6 hós koráig. Ezalatt ő mindent, amit csak lehetett (ahány trükköt tudtam) megtanult, tökéletes kutya lett. Nem rúgdostam, vagy ilyenek, de félelemkeltően léptem fel, ha nem figyelt, vagy nem teljesítette a parancsot, azaz nem akarta, vagy dominált, kapott pl egy taslit, vagy a seggére, és kiabálást. Azóta semmi terror, és 100%ban hallgat rám.

Láttatok már 4 hónapos kölyökkutyát szépen dolgozni, láb mellett jönni, ül, fekszik, kúszik... Mindent, amit csak el tudtam képzelni, ő megtett, és nem mindent fenyítésből. Tanulta. Dicsértem. Ő ezért teljes szabadságot kapott, mindent megtettem érte, amit csak lehet. Viszont most, hogy elmúlt 2 éves, és nincs több fenyítés, kezd kilengeni, kilép a láb mellett jövésből (sose tett ilyet), átmegy a túloldalra az utcán csak úgy magától, majd elütik stb stb. Próbál dominánsan viselkedni velem. Jön a kérdés: Újra fenyítés? Egyébként pitbull keverék, és igen, én egy gyenge jellem, és lány vagyok. Szerettem volna megnevelni, sikerült is, olyan, mint egy terápiás kutya, mint Cesarnak Millannek Daddy. Annyira, hogy az emberek séta közben megállítanak, és ámulnak, bámulnak a kutyán. De mostanában megváltozott. Nagyon. Túl sokat enged magának. Nem akarom újra fenyíteni, az fáj nekem is...

2012. máj. 11. 09:52
 9/27 A kérdező kommentje:
Vagy jobb lett volna, ha gyerekekre támad? Ha nem nevelem meg? Melyik a jobb? Akkoriban mindenki csak azt szajkózta, hogy így úgy neveld a kutyád, egyszer egy semmiért verd meg, meg ilyeneket olvastam különböző fórumokon. Nem akarom magam védeni, mert tudom, ez nagyon csúnya dolog volt, de legalább most szeretnék váltani nevelési szemléletet... A most divatos szemléletre :D
2012. máj. 11. 09:57
 10/27 anonim ***** válasza:

Nem fenyíteni kell, hanem szigorúnak lenni.


Ne fizikálisan akard a kutyádat irányítani, hanem szellemileg. Ha nem tud rendesen póráz nélkül sétálni? Akkor pórázt rá. Követeld meg, hogy már bizony úgy van ahogy te mondod. Ha nem úgy teszi akkor jöjjön a büntetés, ami valamilyen megvonással jár. Azért, mert egyszer sikerült elérned valamit, azt a szintet utána fent kell tartani. Én nekem is jelenlegi kutyám az első, vele tanulom meg hogy igazából egy percre sem gyengülhetek el, mert rögtön keresi a kiskapukat, és úgy gondolja, hogy neki bármit lehet. Utána jön megint a szigor, elvárásaimat betartatom vele, és megint szófogadóbb. Szóval első kutyásként tudom, hogy nehéz az egyensúlyt megtanulni, de muszáj, saját és kutyád boldogsága érdekében.


Véleményem szerint túl korán kezdted el fegyelmezni úgymond, vagy fenyíteni. Én azon az elven vagyok, hogy a kutya azért csinálja meg a trükköket amiket tanítok, mert élvezi a velem való munkát. Ezért nem szabad a tanulás közben agressziót beletenni, mert akkor igenis el fog menni a kedve az egésztől.


A jelenlegi problémádra én azt javasolnám, hogy tényleg tanítsd meg neki, hogyan lehet élvezetesebbé tenni a veled való életet. Itt arra gondolok, hogy azért menjen a lábad mellett, mert ő ott akar menni, és élvezi hogy ott mehet, nem azért mert ha két centit odébblép akkor megpofozod, seggére csapsz vagy akármilyen más. Én elkezdeném majdhogynem előlről az egészet, mivel gondolom az utóbbi időben csak elvártad a dolgokat, és a pozitiv megerősítés pedig nem jött. Nincs motivációja, hogy melletted maradjon.


"Ő ezért teljes szabadságot kapott, mindent megtettem érte, amit csak lehet."


A kutyának nem szabadságra van szüksége, hanem szabályokra, következetességre, szellemi és fizikai munkára. Vagy a szabadság szó nálad mit jelent?


Amúgy nekem most ebből az egészből ez jön le, javíts ki ha tévedek:

Kutyád 3 hónaposan hozzád került, elkezdted tanítani, amikor nem figyelt, fizikai erővel kényszerítetted a kölyökkutyát, hogy de igenis rád koncentráljon. Aztán megtanulta azokat a dolgokat, amiket te akartál, ezért cserébe azt csinált amit akart. Most hogy eltelt két év, majdhogynem elfelejtette a tanultakat, mivel nem kapott semmi motivációt arra, hogy megtegye az előtte tanultakat.

Azt is meg merem kockáztatni, hogy sokszor nem a legjobb pillanatban büntetted, ettől össze is zavarodhatott.


Én mindenképpen az alapoktól kezdeném, bármennyire is sértené a büszkeségemet.

2012. máj. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!