Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?

Melyik kutyafajtát válasszam?

Figyelt kérdés

törpe/közép uszkár vs bichon frisé?

Gyerek mellé más állat mellé (kutya cica)1.gazdis

lakásban lenne tartva (mondjuk sztem ez kötelező ezeknél a fajtáknál)hobbi /komolyabb agility kutya lenne vagy valami más kutyássport a mozgás igény : legyen egy kicsit nyugodtabb napközben kivinni futattni 30-60 perc lenne hétvégén meg 60-90 perc de ezekben a pisi kaki nincs !!!

köszi előre a választ ti is mondhattok kutyafajtákat :D


2009. jún. 16. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan sportolnál vele akkor mindenképp valamelyik uszkárt.
2009. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké köszi a válaszodat:D
2009. jún. 16. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is az uszkárra szavazok. Én igazából elfogulatlan keverék párti vagyok, de ha ragaszkodsz a fajtatisztához, kistestűekből az uszkár mellett voksolnék, jófej, okos kutya, és az se egy hátrány nálam, hogy nem olyan divat kutyák mint a kis fehérek, yorkik stb.
2009. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

sporthoz a bichon nem alkalmas (pl. a szőr miatt, de a mérete sem az igazi), de azt mondom hogy még az uszkár sem igazán.


Ha agilityzni akarsz akkor valamilyen terriert válassz, az a gyereknek is egy fáradhatatlan játszótárs, nem kell bajlódni a szőrével, gyorsan tanul és nagyon okos. (persze a többi fajta is)


én a jack russelt mondanám.


Viszont a terrierről tudni kell hogy egy ásógép, ha nincsen rendesen lefárasztva...viszont ha annyi időd lenne rá amennyit mondtál akkor minden ok!

2009. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk nem rég lett lakásban uszkár-pumi keverékünk, bár a pumi csak játék közben ütközik ki rajta, egyébként nagy alvó.

Szerintem az uszkár mindenképp jobb választás, bár attól függ mennyi türelmed van hozzá, mert nem tanul olyan gyorsan.

Viszont a terriereket tüzetesebben vedd szemügyre, mert már nagyon sok terrierből vált szobakutya. Pontosabban következetes neveléssel és ivartalanítással nyugodt hiperokos kutyát kapsz... viszont, ha nem neveled meg, egy kis rombológép lesz.

Gondolom hobbicélra lesz, akkor meg úgyis az első az ivartalaítás, csak a baj származik abból, ha elmarad a műtét ilyen-olyan elgondolások miatt.

2009. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Boldog Jack Russel tulajdonosként én ezt a fajtát ajánlanám. Gyerekek imádják, fáradhatatlan mókamester.
2009. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 12.02!

A bishon nem a szőre miatt nem a legalkalmasabb agilitys kutya, hanem sokkal inkább a nehezen motiválhatósága teszi azzá.

Viszont az uszkárok nem kicsit jók agilityben - érdemes megnézni a magyar mezőnyt is akár, de nemzetközi szinten is nem egy uszkár kvalifikálja magát minden évben a világbajnokságra. Jó testfelépítésük van hozzá, gyorsak, fordulékonyak és hihetetlen gyorsan tanulnak.


Érdemes megnézni: [link]


Én ha agilityre vennék (éstervbe van véve ;oP), akkor közép uszkárt - de ez egyéni szimpátia, mivel a törpék is hasonlóan jók.

Viszont bishont egyáltalán nem vennék.

2009. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első kutyásnak jack russel és semmilyen más terriert nem ajánlok!! De nagyon komolyan nem. Hacsak az illető nem rendelkezik hatalmas energiával, hozzáértéssel és még nagyobb humorérzékkel,h elviseljen egy ilyen örökmozgó, aktív izomgolyót, amelyek hajlamosabbak az agresszióra. (Persze ha hagyja a gazdi.)


Az uszkár nagyon jó választás, de úgy 2-3havonta kozmetikushoz kell vinni. Azonban nem hullajtja aszőrét, ami nagy előny lakásban tartott kutyánál. Rendkívül okosak, szófogadóak, első kutyás is könnyen bír velük. Nagy a szín és a méretválaszték. Azonban itt is rengeteg szaporító van, így érdemes a fajtaklubnál érdeklődni kiskutya ügyben.

2009. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én beagle-t javasolnék. Szeretnek futni, szeretik a gyerekeket, más állatokat, és nem is olyan nagyok. A szőrével nem kell sokat foglalkozni, ragaszkodó és még sorolhatnám. És nagyon okos is.
2009. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!