Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff fekete-fehér 3 éves...

Zsuzsanna25 kérdése:

Amstaff fekete-fehér 3 éves kan kutyám elveszett, majd interneten becsületes megtalálója eladta. Hiába a chipje, semmi info. Szerintetek fotója alapján hogyan tudnám az állatorvosoknál keresni, kőrőztetni? Vajon ilyesmi létezik?

Figyelt kérdés
Chipjébe beírta a dokink, hogy elveszett.. a rendőrségi ügy már lezárult.. tanácstalan vagyok, hol keressem? Mit tegyek? Sok internetes hirdetésemre - keresésemre - semmi válasz. Cupi elveszett, senki sem látta. Állatvédők szerint kitépik a chipet, lehúzzák a WC-n és már nem is köti hozzánk semmi. December 10.-én tünt el, azóta semmi hír róla. Nagyon szeretnénk visszakapni. Adjatok tanácsot. Köszönöm előre is.
2012. márc. 18. 16:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

:'( Én a helyedben a nyakára járnék az illetőnek amíg fel nem jelent zaklatásért, talán még azután is!!! Amíg meg nem mondja, kinek adta el vagy oda, viszont így, hogy bevontad a rendőrséget is nem fogja merni megmondani, mert egyből mehetnél vissza, hamis tanúzás, hatóság félrevezetése. De biztos halálra piszkálnám, megverettetném vagy valami. Csak ő a támpontod, belőle kell kiindulnod. Esetleg valahogy a híváslistáját kideríteném és végigtelefonálnék mindenkit, ő vette e meg.

Vagy 50 000 felajánlanék érte, az biztos, ha valamelyik elveszne! Annyi pénzért valószínű visszaszolgáltatnák. ÁÁhh a sírás elkap csak belegondolni is, hogy ilyen történhet a kutyáimmal!!!


A színezete nagyon egyedi, szerintem képpel bizonyíthatnád, főleg mivel felismerne! Egyébként hogy veszett el? Elszökött?


Szerintem valahol még úgyis vissza fogod őt látni!! Szorítok nektek nagyon!

2012. márc. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Netboardon is fent vagyunk. A ciki az, hogy én töröltettem vele a jofogas.hu-ról a hirdetést.. egyszerüen, mikor megláttam a kutyámat, mint eladó kutyát, felhivtam a srácot, és mondtam azonnal törölje a hirdetést, nem voltam észnél.. igaz, a rendőrségnek elmondtam mindent, ők kikérhették volna a törölt hirdetését, ha foglalkoztak volna az üggyel.. eladott kutya... nekik nem számit, csak annyit, mint egy ellopott bicikli, vagy tyúktolvajlás. Majd megzavarodok a találgatásokba, hol lehet a kutya. Ha elmegyek is a sráchoz, nem hiszem hogy nekem megmondja, ha már a rendőröknek nem tette. Teljesen kész vagyok, és tanácstalan.. hova, merre induljak? Mikor mindenütt, ahol kerestem interneten és szórólapokon kiirtam a kutyám eladójának a nevét, tel.számmal, /mivel Facebook-on mindent megtudtam róluk /a barátnője /Evelyn/

figyelmeztetett, - azt hitte nem tudom ki ő, - hogy személyiségi jogokat sértek azzal, ha kiadom az "úr" adatait, ha tényleg eladta, csak szabálysértést követett el. Mintegy, kioktatott a kiscsaj. Az a röhej, hogy a srácnak facebook-on olyan képe van fent, ahol a kutyájával alszik az ágyban.. nem gondolt arra, hogy mi is szivesen aludnánk a kutyánkkal, ha nem adja el. Nem kivánom ezt az érzést senkinek, ami most kavarog bennem. Fogadjak verőlegényeket? Minek.. még én kerülök bajba..hogy hol van, milyen közegben Cupi, a kutyám, úgysem tudom meg. EGyszerüen nem tudom elengedni, mert nincs hová. Ha elütötték volna, chipet néznek, aki elszállítja, és bevasalja a költséget. Marad a feltételezés, hogy verekedősnek vitték, megőrülök a gondolattól is.. az én drága ölebemet, aki itthon a kisbaba, a tündérfi:-( á.. sííírok most is. A mindenem volt.

2012. márc. 19. 13:36
 13/23 anonim ***** válasza:

mivel a hirdetés nyilvános volt, ő tette fel, azzal nem sértessz semmilyen személyiségi jogot,ha ezt szétküldöd.

Én megpróbálnám a polgári pert (vagy legalábbis az azzal való fenyegetést) tehát ügyvédi levél, hogy amennyiben nem adja ki kinek adta el a kutyát polgári kártérítési pert indítassz ellene. Ebben az esetben mindegy a rendőrök intéztek-e valamit.

Bezsélj róla egy ügyvéddel,megéri

2012. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
Szerintem semmiképp ne add fel, mert ha már azt az embert ismered aki eladta akkor nagyon is van remény...sőt. nekem kétszer lopták el a helyi ci...-ok a most 8 hónapos Amstaff kutyámat(pofátlan módon kilopták az udvarról). Én hirdettem facebookon, újságban, rádióban, állatvédőknél, menhelyeken, stb. és jártam nap mint nap az utcákat. Szerencsére kaptam egy hírt, hogy hol látták a kutyámat, oda mentünk, de akkor már azt kaptuk, hogy az az ő kutyája mert most vette. Nálunk volt a papírja, fényképe és egy kicsit "megszorongattuk" őket így szó nélkül vissza adták. Az az egy lehetőséged van, hogy kicsikard a "megtalálóból", hogy kinek adta el a kutyádat. Elég sok idő eltelt december 10.e óta, nagyon állj a talpadra és igen is merj kiállni az igazadért. Az én kutyám csak egy hétig volt oda, de betegen hoztam haza ráadásul kezdett kialakulni benne a más kutyákkal szembeni agresszió,ami persze elmúlt és jó kezekben van megint :-) Nagyon remélem, hogy megtalálod a kutyusodat, ebben ez esetben RAJTAD múlik hidd e.
2012. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Egy évig jogosan tiéd a kutya, hatóságilag elkobozhatják, ha másnál megtalálják. NE ADD FEL!!! Járj a srác nyakára, látom, budapesti vagy, ha gondolod írj privátot, elmegyek veled, viszünk rendőrt, fajtamentőket, radikális állatvédőket, mindent amit és akit lehet és kell. Nincs olyan, hogy nyomtalanul eltűnik egy chipes kutya. Fel kell keresni a környék ÖSSZES dokiját, valamelyikhez hátha bevitte ez a mocsok (a chipet nyilván nem puszta kézzel szedik ki :S), annak pedig nyoma van. Mindenesetre én elkezdem osztani facebookon, sok ezer emberhez eljuthat, valaki csak látta, hallott róla...
2012. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Az állatmentők alelnökével beszéltem, ő mondta, semmit nem jelent a chip.. mivel csak a bőre alatt van, egyszerüen kitépik és pár nap alatt begyógyul.Az is lehet, hogy viszi orvoshoz az új gazdi, de más néven, új chip regisztrációval. Már nem Cupi, hanem Foltos, vagy nem tudom ki. Itt a környéken már nem keresem, mert ha a jofogas.hu-n adta el, csakis az interneten akadhatok a nyomára.. persze, ha egy nyiregyházi, isten háta mögötti c..gánytanyára adta el, fújhatom. A kerületben az összes állatorvosnál kitettem a fotóját, hogy elveszett, keresem. A chipjét minden nap nézem, dec. 14 volt az utolsó módositás, a kezelőorvosunk akkor irta be, hogy ELVESZETT:-( Ráadásul beteg, súlyos ételallergiás, ha nem vadhusit kap rizzsel, bőrkiütéses lesz, ami nagyon viszket, ha nem viszik dokihoz, szétrágja magát. Először szteroidokat kapott, aztán egy bizonyos antibiotikummal kezeltük, és szépen szinten lehetett tartani az allergiáját, kb. két havonta volt tünetmentes, pár hétre. Nem kis pénzünkbe került a kezelése. Egy c..gány, hogy tudja kezeltetni? Mi lehet vele? Nincs óra, hogy ne jutna eszembe. Mikor eltünt decemberben, épp antibiotikum kúra után, tünetmentes volt.Abban reménykedem, ha kiderül hogy beteg, talán beadják egy menhelyre ahol chipet néznek, ha már dokihoz nem viszi. Valahogy azt érzem, hogy MEGKERÜL és fogok még vele aludni, puszilgatni a kis meleg testét.

Köszönöm együttérzéseteket, ötleteiteket..

2012. márc. 19. 22:23
 17/23 anonim ***** válasza:
A #11-es vagyok. Én pont Nyíregyházán lakom, és nyitott szemmel járok az utcán, mindig figyelem a kutyákat, ezzel a rajzolattal biztos felismerem, ha meglátom, mondjuk a c... telepre nem járok, de ha a városban meglátom azonnal szólok :) Kitartás! Reméljük előkerül még Cupi!!!
2012. márc. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Jah, és én a helyedben ráajánlanék a 10000 ftra de sürgősen!

A vak is látja, hogy többet ér ez a kutya mint 10 000 ft, legalább a dupláját ajánld rá, hogy megérje visszavinni neked, persze csak ha megteheted...

2012. márc. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Van haladás az ügyben?
2012. márc. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem semmi info.. mióta elveszett igy van. Egyébként minden lehetőséget már körbejártam. Tegnap felhivtam az állatorvosi Kamarát, nincs lehetőség kör e-mail küldésére fotóval az állatorvosi rendelőknek. Mert valószínü, már nem él a mi chip-ünk, és ő már nem Cupi. Lehet más néven viszik dokihoz, csak azt én nem tudom meg. Talán már csak a véletlenben bizhatok, hogy valami folytán megtudok róla valamit, és elindulhatok valamerre.
2012. márc. 29. 06:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!