Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a viselkedészavar 8...

Mi ez a viselkedészavar 8 éves szuka máltai selyemkutyámnál?

Figyelt kérdés
Tapasztalt már valaki ilyet? Jól el van kapatva, velünk alszik egy ágyban, egyedül nem iszik, csak ha fogod a pohár szélét, néha séta közben gondol egyet és megtámadja az arra járót, főleg ha ránéznek, mostanában csak ugy sétál, ha mindketten megyünk, ma reggel majdnem megharapott, mert az apja mellől ki akartam rángatni, kivinni sétálni. Egyébként ha megyek felé, már morog és bujik a paplanba, vicsorog. Ugyanezt csinálja este a páromnak, mikor én már fekszem. Ugy megy ki, ha az ajtóig kisérem, vagy enyhe erőszakkal. Mina frac ütött belé, hogy képes lenne megharapni?
2009. jún. 10. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

Bocs ezt most meg kell kérdeznem: Ugye ez most egy kamu kérdés?!!

Mert ha nem akkor nagyon siralmas:( Mégis miért, hogyan jutottatok idáig? Félve kérdem, megverted hogy így fél? Vagy mi történt?!

2009. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, soha nem bántottuk, nem ütök meg sem embert, sem állatot!!!! Amikor reggel próbálom kivinni a hálóból, csak a küszöbig tiltakozik, utána meg mintvakit kicseréltek ugrál rám és rohan a pórázhoz! Ezt nem értem többek között, és nem siralmas kamu kérdés, segitséget kértem, ha nem tetszik a kérdésem, ne válaszolj kérlek!
2009. jún. 10. 22:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Fél? Már bocs, de ez a kutya szerintem abszolut nem fél! Inkább azt képzeli magáról, hogy ő a falkavezér, és ezért mindent megengedhet magának. Ti mindketten a tulajdona vagytok, neki pedig joga és kötelessége rendbe szedni titeket.

Sajnos nem értek a kutyák neveléséhez, de ilyennel már találkoztam, valóban viselkedési zavar, amin csak egy határozott és szakképzett idomár tud segíteni. Hajrá! (Nem lesz egyszerű,pláne 8 évesen.)

2009. jún. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj....

Nem fiatal kutya már, az biztos, de meglehetősen nagy problémák vannak. Nem hülyeségből mondom, segédoktató vagyok a kutyasuliban. Biztosan gondoltál már a falkavezérség kérdésére, én ezt a gyanúdat szeretném megerősíteni. Mégpedig: ez egy nagyon csúnya ragsorvita-kérdés!

Ajánlom: [link]


Nagyon fontos, és pontos írás, és rendkívül hasznos. Lehet, hogy ezek neked idegennek fognak tűnni, de hidd el, megéri!


Ahogy mondod, nagyon el van kapatva. Túlságosan is.

Minden a falkavezérségből indul ki.

A.)veletek alszik egy ágyban. A falkában a vezérek és a tag

2009. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, véletlenül küldem el, mindjárt küldöm a második részt is!
2009. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A.) A falkatagok és a vezérek sosem aludtak egy helyen.


B.)Séta közben Te ránézel az illetőre, és előre FÉLSZ, hogy meg fogja-e támadni, és ezt a kutya teljesen jól megérzi(mmint a félelmedet), és úgy érzékeli, hogy mivel te félsz attól az embertől, neki, mint falkavezérnek meg kell védenia a falkáját(azaz téged) attól, akitől te félsz.


C.)Természetes, hogy csak úgy sétál, hiszen jobbnak látja így, mert így az egsz falkáját maga mellett tudhatja, és nem kell attól félie, hogy baj éri a párodat, amíg ő nincs otthon.


D.) Ő az ágbyan a helyét a saját maga kis vezéri kuckójának érzi, ahová nagy kegyesen(!!!) beenged titeket is(ezért morog, hogy távoltartson benneteket az ágytól, amit ő a saját helyének tekint). És különben is, milyen dolog az, hogy a falkavezért kirángatod az ágyból??!! Érted, mit akarok. Teljesen úgy érzi, hogy ez az helye, nem enged oda titeket, és nem engedi magát kirángatni se, ha ő nem akar.


Csúnya eset, de orvosolható. Először is, biztosítsatok neki egy kis helyet közel hozzátok, de ne az ágyban(pl. kiskosár az ágy mellett). Ha föl akar ugrani, ne hagjátok. Ha nem akar inni, ha nem fogod, akkor mutasd meg neki a vizet, és ha nem kell neki, akkor nem kap inni. Ha szomjas lesz, meg fogja inni. Ha valakire rátámad, ránts bele a pórázba, szólj rá erélyesen, és utána ha békésen sétál tovább, dicsérd meg. Ha keménykedni kezd, rátok támad, menj oda, fogd meg a nyakát alulról, fordítsd a hátára, és tartsd a nyakánál fogva, amíg kapálódzik, ha elernyed és csak fekszik a kezed alatt, szólj neki, és ha felpattant, dicsérd meg. Fontos, hogy addig fogd, amíg csak meg nem adja magát!

Így hirtelenjében ennyi, de biztos érkeznek még hasznos válaszok!

2009. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Legjobb lenne,ha Pesten vagy közelében,vagy Kecskeméten laksz,felkeresni az ottani Cerberos Kutyaiskolát személyesen,rehabilitáció-szocializáció foglalkozás,nagyon jó,és még ingyenes is.

Segíteni fognak a problémán.

Az sem baj,hogy 8 éves a kutya,ettől függetlenül meg fogják tudni nevelni,persze ehhez a Ti munkátok is kell.

Soha nem használnak durva eszközöket,bántalmazást stb.nyugodtan viheted.

2009. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha írsz privibe akkor elküldöm neked Jan Fennel-Kutyapszichológia c. könyvét. kb a 30. oldalnál jön az a rész ami neked azzonnali segítséget hoz, 1-2 gyakorlat ami megmutatja hogyan legyél falkavezér, de azt egyből kell csinálni. de van még 1 nagyon fontos, amikor kimentek a lépcsőház ajtaján, vagy a kapunk egy hatalmasat rákiabálsz, de erőteljesen, határozotan és röviden. ugyanis csak a falkavezér léphet ki először a kapun! már 2 hete alkalmazom Fennel módszerét és ami a kutyasuliban is mondtak (kapuszabály), és sok változás volt. nálunk nem volt olyan észrevehető, mert még 9 hónapos a kutyám és mi ígyis előtte voltunk a párommal, de ezt szerettük volna mélyíteni. az én kutyám egyszer morgott rám, kb 3 hónapos volt és belenyúltam a kajájába. ezt egy kis grabancrázás követtte, ne haragudj de az én kutyám nem engedheti meg magának h még nekem kelljen félnem tőle 3 hónaposan, akkor gondold el mi lett volna később! szóval szívesen elküldöm neked a könyvet, mert úgylátom h elég nagy a baj, bár egy kutyasuli sokat segítene! tudom ajánlani a Népszigeti kutyasulit!
2009. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. most olvasom a többi kommentet, a 22:26-os nagyon jól leírta h mit kell tenned és h mi a probléma!
2009. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy nem nevettetek ki és nem hittétek, hogy ütöm-verem a 4 kilós vattapamacsomat, akit első "gyerekként" neveltünk, kis majom lett, fél éves az embergyerekünk, remélem az ő nevelése jobban sikerül:) túlságosan is szeretem a kis szőröst, lényegében azt csinál, amit akar. Szerencsére a picivel nagy haverok, köszönök mindent!
2009. jún. 11. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!