Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Szomszéd kutya átjár,...

A Szomszéd kutya átjár, rongál és támad, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek


Nos a helyzet az, hogy évek óta átjárnak a szomszédom kutyái a telkünkre, letarolják a veteményestől kezdve az új facsemetéig mindent, ezzel kárt okozva. Idén már az is kérdéses, hogy gondozni tudom-e a kertet kutyatámadás veszélye nélkül...


Továbbá több alkalommal rám is támadtak!

A kutyák ellen csupán önvédelmet alkalmaztam és olyan mértékben, hogy sérülést a kutyának nem okoztam, hál isten én is ép bőrrel megúsztam mindig.


Édesanyámmal élek, aki már nem tudná megvédeni magát a kutya ellen, így midnig ébernek kell lennem !

Továbbá vendégeket sem fogadhatok anélkül, hogy ne kelljen önvédelmi karóval felkészülnöm előre, míg bekísérem őket!


A kerítés szemből a jobb oldali rész amiről nekem kellene gondoskodom, ellenben az ő kutyái teszik mindig tönkre így nem érzem, hogy az én feladatom lenne. Ráadásul ha meg is próbálnám a kutyák azonnal nekem rontanának !

Arról nem is beszélve hogy a telkeink között egy másfél méteres nyeles telekhez tartozó rész is húzódik, amit a szomszéd bontott el önkényesen! Emiatt volt is egy " tyúkpere" amit el is veszített!


Évek alatt többször szóltam a szomszédnak, hogy kösse meg a kuytáit ill. csináljon nekik külön elzárható részt, vagy csináljon kutyabiztos kerítést minimum!

Válaszként még ő volt felháborodva, szidott mint a bokrot, mert miért szólok én bele az életébe.

Tehát egy igazi tahóval állok szemben, már bocsánat a kifejezéstért!


Mit tehetek ellene, mik az esélyeim szerintetek ?

A válaszokat előre is köszönöm!


Üdv: Aiten


2012. febr. 29. 16:31
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Sajna itt nincs vége !

Évek óta mindig azt mondja hogy megköti a kutyát, ami 2-3 napig úgy is van , mert annyi idő kell a kutyának tönkretenni azt amihez és amivel ki van kötve , aztán ugyan úgy ahogy mindig is mászkál gondtalanul fel alá a kutya továbbra is.

Tehát ez csak egy időleges állapot!

Akkor nyugodhatnék meg egy időre, ha elvennék a kutyákat és menhelyre kerülnének, de ezesetben is csak addig míg nem hoz másikat a szomszéd, mert akkor kezdődik előről.

Azt pedig egyenlőre erősen kétlem, hogy 3 hónap alatt megcsinálná a kutyatuti kerítést amire fel lett szólítva.

2012. márc. 13. 21:00
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
Végy egy házőrző cicát
2013. jún. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Péter87 válasza:

Én is hasonló problémával szenvedtem.

Hivatalos út; egy vicc!!!

De azért nem árt egy pár video felvétel, meg amikor szólsz a gazdájának, hang felvétel(bizonyítod az ő hozáállását), egy próbát meg ér, hát ha hivatalosan is meg lehet oldani.

Amit én javaslok: ha kutya át ás a kerítés alatt, törött üvegekkel fel kell tölteni és betemetni, a kutya ugyan megsérül de nem hal bele. és egy darabig biztos nem lesz kedve áskálodni.

Ha szétrágja a drótkerìtést, vagy teszel föl 50 cm magasan beton vas térhálot (én ezt javaslom) vagy pedig csúzli + csapágygolyó nálam megtanulta hogy ez nem az ő területe.

Ha ezek sem vezetnek eredményre, (ezt nem javaslom, de a problémádat megoldja) a drót kerítés úgy javitod ki hogy egy hurkot is csinálsz amibe a kutya elintézi a saját sorsát. Ha ügyes vagy te moshatód a kezedet mert a keritésbe akadt bele. Drasztikus és sajnos a kutya szenved nem a gazda, de van amikor nincs mit tenni.

2022. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!