Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Szomszéd kutya átjár,...

A Szomszéd kutya átjár, rongál és támad, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek


Nos a helyzet az, hogy évek óta átjárnak a szomszédom kutyái a telkünkre, letarolják a veteményestől kezdve az új facsemetéig mindent, ezzel kárt okozva. Idén már az is kérdéses, hogy gondozni tudom-e a kertet kutyatámadás veszélye nélkül...


Továbbá több alkalommal rám is támadtak!

A kutyák ellen csupán önvédelmet alkalmaztam és olyan mértékben, hogy sérülést a kutyának nem okoztam, hál isten én is ép bőrrel megúsztam mindig.


Édesanyámmal élek, aki már nem tudná megvédeni magát a kutya ellen, így midnig ébernek kell lennem !

Továbbá vendégeket sem fogadhatok anélkül, hogy ne kelljen önvédelmi karóval felkészülnöm előre, míg bekísérem őket!


A kerítés szemből a jobb oldali rész amiről nekem kellene gondoskodom, ellenben az ő kutyái teszik mindig tönkre így nem érzem, hogy az én feladatom lenne. Ráadásul ha meg is próbálnám a kutyák azonnal nekem rontanának !

Arról nem is beszélve hogy a telkeink között egy másfél méteres nyeles telekhez tartozó rész is húzódik, amit a szomszéd bontott el önkényesen! Emiatt volt is egy " tyúkpere" amit el is veszített!


Évek alatt többször szóltam a szomszédnak, hogy kösse meg a kuytáit ill. csináljon nekik külön elzárható részt, vagy csináljon kutyabiztos kerítést minimum!

Válaszként még ő volt felháborodva, szidott mint a bokrot, mert miért szólok én bele az életébe.

Tehát egy igazi tahóval állok szemben, már bocsánat a kifejezéstért!


Mit tehetek ellene, mik az esélyeim szerintetek ?

A válaszokat előre is köszönöm!


Üdv: Aiten


2012. febr. 29. 16:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem közjegyzőhöz, hanem a jegyzőhöz.


De birtokháborítás miatt polgári pert is indíthatsz a szomszéd ellen, sőt legálisan meg is ölheted a kutyáit ha a te birtokodon tartózkodnak és kárt okoznak neked.

2012. febr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a tettek mezejére lépek ! :)
2012. febr. 29. 20:05
 13/23 A kérdező kommentje:

Üdv


Elmentem jegyzőhöz írásban beadtam neki a panaszom, megmutattam a videó felvételt és a képeket kinyomtatva.

Azt mondta " rendben , holnap kimegyünk helyszíni szemlére. "


Nos.. azóta napok teltek el és semmi !

Közben a kutyával való helyzet nem,hogy változatlan maradt, még rosszabbodott is !

Már napi szinten többször támad rám az a dög és már a tudjátok mim is tele van ezzel !


Saját telken ugyebár kinyírhatom a kutyát, nade mivel ?

Méregre gondoltam, de valami 100%-ig hatásosra lenne szükség nagytestű kutya ellen, nem az ilyen patkányméreg és a többi vagy bejön vagy nem dolgokra.


Ötletek ?

2012. márc. 6. 20:23
 14/23 anonim ***** válasza:
Hólapát/ásó
2012. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

én egy ilyen esetben felhívnám a 112-t, és megmondanám, hogy a saját házamba vagyok zárva, mert egy agresszív kutya nem enged ki. vagy továbbirányítanak a gyepmesterhez (ha van olyan a településen) aki el kell, hogy vigye, vagy talán kijön egy járőr... nem tudom ez pontosan, hogy az ő hatáskörükbe benne van-e. ja és mindenképp cseszegetném még a jegyzőt, mert ez az ő felelőssége! ja és neki is van felettese!


de ne mérgezd meg! a kutya szenvedne a gazdája hanyagsága miatt. (főleg ne patkányméreggel, az lassan hat, hosszú szenvedést okoz minden állatnak)

2012. márc. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Akárkit hívok fel, vagy irányítanak át hozzá, mindenki a jegyzőhöz küldene, arra hivatkozva hogy rendőrt nem küldhet ki ilyen esetre, és egy sintérnek sem hatásköre, bemenni más telkére mikor vissza szalad...

A jegyzőt pedig már telefonon sem érem el .

Úgyhogy hiába tereltem hivatalos útra, így sem történik semmi.

Marad a méreg, vagy a balta.

2012. márc. 7. 15:51
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinek van felettese. a jegyzőé a megyei közigazgatási hivatal. hívd fel őket, hogy nem teszi a dolgát!
2012. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy gázsprayt ,és legközelebb ha a telkeden rádtámad a kutya ráfújod a flakont.Bele nem döglik az biztos ,de nem fog a közeledbe jönni többet. Sima önvédelem, a spray meg legálisan tartható. A jegyzők amúgy ilyenek, amíg anyagi hasznuk nincs valamiből semmit nem tesznek csak növesztik a seggüket a hivatalban az adófizetők pénzén. Be kell fenyíteni felettes szervekkel.
2012. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Hivatalos panasztétel után egy héttel újra hivogatni kellett a jegyzőt mire végre ma kijött helyszíni szemlére.


Jegyzőkönyvbe lett véve, hogy a szomszéd megcsinálja a kutyabiztos kerítést, erre 3 hónapot kapott mialatt a kutyákat megkötve kell tartania. A rossz helyen lévő kutyaházat egy héten belül új helyre kell tennie.

Mindezt elfogadta.

Ellenben válaszképp azzal vádol, hogy én megyek át és engedem el a kutyáit, merthogy volt eset mikor én adtam vissza neki a kutya nyakörvét.


Én ezt természetesen kíkértem magamnak, mivel ő hagyta átjárni a kutyát, és ő tartozna köszönettel, hogy visszaadtam neki a nyakörvet mikor megtaláltam!


Szóval ok nélkül vádol hazugsággal!


Hasonló esettel küszködő emberek részére tanulságként teszem közzé az esetet :)

2012. márc. 13. 16:52
 20/23 anonim ***** válasza:

bár nagyon sajnálatos, hogy az esetetek idáig fajult, azért én örülök, hogy sérülés vagy haláleset (akár kutyáé akár a tiétek) nélkül a dolog végére értetek.

rossz szomszédság török átok... közhely, de így van.


remélem most már rendeződik a helyzet!

2012. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!