Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Szomszéd kutya átjár,...

A Szomszéd kutya átjár, rongál és támad, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek


Nos a helyzet az, hogy évek óta átjárnak a szomszédom kutyái a telkünkre, letarolják a veteményestől kezdve az új facsemetéig mindent, ezzel kárt okozva. Idén már az is kérdéses, hogy gondozni tudom-e a kertet kutyatámadás veszélye nélkül...


Továbbá több alkalommal rám is támadtak!

A kutyák ellen csupán önvédelmet alkalmaztam és olyan mértékben, hogy sérülést a kutyának nem okoztam, hál isten én is ép bőrrel megúsztam mindig.


Édesanyámmal élek, aki már nem tudná megvédeni magát a kutya ellen, így midnig ébernek kell lennem !

Továbbá vendégeket sem fogadhatok anélkül, hogy ne kelljen önvédelmi karóval felkészülnöm előre, míg bekísérem őket!


A kerítés szemből a jobb oldali rész amiről nekem kellene gondoskodom, ellenben az ő kutyái teszik mindig tönkre így nem érzem, hogy az én feladatom lenne. Ráadásul ha meg is próbálnám a kutyák azonnal nekem rontanának !

Arról nem is beszélve hogy a telkeink között egy másfél méteres nyeles telekhez tartozó rész is húzódik, amit a szomszéd bontott el önkényesen! Emiatt volt is egy " tyúkpere" amit el is veszített!


Évek alatt többször szóltam a szomszédnak, hogy kösse meg a kuytáit ill. csináljon nekik külön elzárható részt, vagy csináljon kutyabiztos kerítést minimum!

Válaszként még ő volt felháborodva, szidott mint a bokrot, mert miért szólok én bele az életébe.

Tehát egy igazi tahóval állok szemben, már bocsánat a kifejezéstért!


Mit tehetek ellene, mik az esélyeim szerintetek ?

A válaszokat előre is köszönöm!


Üdv: Aiten


2012. febr. 29. 16:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
fordulj a jegyzőhöz. jogilag neked van igazad, az ő dolga a saját kutyáit a saját telkén tartani. ha pedig rád is támadtak, pláne ha erről bizonyítékod van (videófelvétel pl.) akkor keményen meg is rángatják kutyával való veszélyeztetésért.
2012. febr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feljelentheted.
2012. febr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%

itt Pécsen is volt egy ugyanilyen szitu,a ház lakóit,már a saját telkükre sem engedték be a szomszéd kutyái,

addig-addig mérgesedett a helyzet,míg végül egyik éjszaka bedobtak egy kézigránátot a bunkó szomszédnak a szobájába,azt az meg fölrobbant,

2012. febr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Feljelentheted, vagy beszélj a jegyzővel. De ha a te felelősséged lenne megcsinálni a kerítést, miért nem csinálsz kutyabiztosat?
2012. febr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

4.: "Ráadásul ha meg is próbálnám a kutyák azonnal nekem rontanának !"


3.: A szomszéd túlélte a robbanást? :D Amúgy, honnan szereztek kézigránátot?

2012. febr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Videófelvételem régről már van, mikor a saját kapumon nem engedett ki a kutya az utcára.

Olyan itt is történt, hogy a saját kapumon nem tudtam bejönni, mert a mi telkünkről támadt a kutya!

Ha elmegyek közjegyzőhöz, milyen bizonyítékokal érdemes alátámasztanom szavaim ?

Videófelvételem és képen van már az esetekről, tanuim is szép számmal!

Mire kötelezhetik szomszédom ?

Meddig húzódhat el az ügy, ha esetleg elkezdene hazudozni ? ( Kinézem belőle )

Én ne feledkezzünk meg az állatokról sem, nem akarom hogy bajuk essen, hisz csak ösztönlények amik nem lettek megnevelve!

2012. febr. 29. 16:59
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

16:59

szomszéd nem élte túl,

a volt jugoszláviából szerezték,

2012. febr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Megoldás egy jó kerítés,nem vacak fonott drót hanem minimum hullámpala vaskereten betonalappal.Azt nem rágják ,hajtogatja ki a kutya.

De a feljelentés attól még mehet, mert ha jól értem az utcára is kimennek a kutyák.Jegyző, rendőrség, sintér bejelentés,írásban is hogy nyoma legyen.

2012. febr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp jogi útra terelném. A felvételt pedig tartsd meg az nagyon hasznos bizonyíték.
2012. febr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

hol igazságos az, hogy más kutyájának a rongálása miatt húzzon fel ő egy bunkert? kutyás vagyok én is, méghozzá nagytestű kutyákkal, de meg sem fordult a fejünkben, hogy a szomszédra mutogassunk, amiért a mi kutyánk átbújt az évtizedek óta szolgáló kerítése alatt. bocsánatot kértünk, és megcsináltuk rendesen.


ismerek kutyákat, akik két szóból bontják fel a drótkerítést, és átugranak 2m magas falon is. ha neki nincs kutyája, akkor miért kéne százezreket költenie azért, mert a szomszédjának van?


menj a jegyzőhöz, indítsd el az ügyet, beszéljétek meg, hogy mit lehet még tenni. a következő szintje a dolognak a rendőrségi feljelentés, a képi bizonyítékokkal.

2012. febr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!