Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők miért nem tünteti...

A tenyésztők miért nem tüntetik fel a kutyák árát a honlapjaikon?

Figyelt kérdés
Még anno több tenyésztő oldalát is megnéztem mikor kutyát kerestem, de egyiken sem olvastam árat, maximum annyit írtak, hogy telefonon lehet érdeklődni erről. Miért nem írják ki a honlapra, ha telefonon úgyis megmondják? Ezt nem igazán értem!:)
2012. febr. 29. 15:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
És még annyit akartam írni, hogy volt már, hogy írtam e-mailt tenyésztőnek és többek között az árra is rákérdeztem, de azt leszámítva mindenre válaszolt. Aztán ismét rákérdeztem, amire meg már nem jött válasz. Szóval ezért is éreztem, hogy ezeket az árakat annyira titkolják, de most már tiszta, hogy mi itt a tényállás!:)
2012. febr. 29. 19:21
 12/19 anonim ***** válasza:

akkor én írnék egy másiknak is.

azt sem tartom tisztességesnek, ha abszolult titkolják az árat. ok, ha egy olyan ímél jön, hogy "mennyibe kerül a kiskutya?" köszönés, aláírás nélkül, akkor arra én sem biztos, hogy jó szájízzel válaszolnék, de egy konkrét levélváltásban ha rákérdeznek, akkor igen. hisz tudnia kell.

2012. febr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%

Aha. Szóval ha nem egyezik a véleményünk akkor már eleve hülyeség, amit írok.


"de azért biztos van olyan, hogy UGYANAZT A KUTYÁT az egyik tenyésztő olcsóbban adja, mint a másik"

Nem hiszem, hogy ezt komolyan gondoltad.


Ha én tenyésztőtől vennék most kutyát, nyilván meg lenne vele a célom. Ha pedig meg van a cél, akkor meg tudom határozni, hogy kinek a kutyái azok, amelyek az elvárásaimnak megfelelnek. Innentől kezdve pedig nem kérdés az ár, mert ha egy adott kutyára van szükségem, akkor azt fogom megvenni. Főleg, hogy Magyarországon szerintem nem túl sok kennel van, amelyik több százezerért ad el kutyákat. Amelyik ilyen, az meg szinte külföldre tenyészt. Szóval ezen a szinten meg plusz-mínusz 20ezer forint nem oszt nem szoroz, ha a megfelelő kutyát megtaláltam.

Persze ez csak akkor áll, ha kifejezett célod van a kutyával. Ha csak hobbira kell, akkor én menhelyről hoznék, de ez már nem ennek a kérdésnek a témája.

2012. febr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Miért? Hobbi célra nem lehet tenyésztőtől hozni?:) Én konkrétan erre gondoltam. Azért a legtöbb ember szerintem nem tenyészteni vagy kiállítani akarja a kutyáját és ha attól, hogy hobbi célra veszek kutyát, még ragaszkodhatok a fajtához. Vagy ezzel sem értesz egyet?:D


Nem igazán értem, hogy miért idézted a mondatomat.:/ Ha elmagyaráznád, akkor megköszönném, mert tényleg érdekel!

2012. febr. 29. 20:23
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Vegyünk már vissza picit. Mindenkinek azt szajkózzuk, hogy normális helyről vegyen kutyát és most az a baj, hogy valaki megfogadja és szeretne tényleg tenyésztőtől venni?

Én is egyetértek abban, hogy vagy menhely, vagy tenyésztő, de ezen kívül miért kell csesztetni a kérdezőt? Inkább örüljünk, hogy valaki felelősségteljesen dönt.

2012. febr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nézd, baromi egyszerű. Kiírod az oldalra, hogy hobbira 1000 a kutya, tenyésztésre 150. Jön a paraszt, aki akar majd kölyköket, de látja, hogy hobbira olcsóbb. Szerinted be fogja vallani a tenyésztőnek, hogy akar kölyköket? Lóf*szt. Míg ha nem látja, akkor esetleg rögtön az első kérdésnél kibukik, hogy akar kölyköket, akkor mindjárt más a gyerek fekvése. Fel lehet világosítani arról, hogy miért ne akarjon, vagy ha amúgy alkalmas és tényleg jó is a kutya, akkor meg fizesse meg a vételárat és maradjon kapcsolatban a tenyésztővel.
2012. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100 és 150 természetesen, egy nullával több sikerült az elejére, mint kellett volna :)
2012. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem ez nem zavar, szerintem akit érdekel kérdezze meg (normálisan, és a kedves tenyésztő legyen szíves válaszolni rá). Nyilván egy nevesebb, már nem kezdő tenyésztőnek van több szukája, mind jó, de azért apróbb különbségek, fokozatok vannak köztük is. Az is befolyásolhatja a kölykök árát, hogy utazott 2-3000km-t egy fedeztetésért, vagy éppen volt egy a szukához illő kan közelebb is (nyílván útiköltség, szállás és a külföldi fedeztetés sokkal többe kerül). Ha kiírná valaki, hogy mondjuk 100e a kölyök, én megkeresem, hogy vennék tőle, mire közli, hogy ettől a szukától, ebből az alomból már 180e... akkor kicsit meglepődnék és akármilyen elismert, emberileg elkönyvelném. úgy, hogy át lettem verve, mert leírt a honlapján egy dolgot, személyesen meg teljesen mást mond. Ha meg kiírja, hogy 80-200e Ft közt van a kölykök ára, akkor ismételten meg kell kérdeznem, hogy mondjuk a jelenlegi/tervezett alomnál milyen árra is gondoljak.

Meg jöhetnek a kötözködők, hogy ha azt írja, hogy 80ért már ad el kölyköt, akkor miért is nem ad neki ennyiért... Emberileg ezt teljesen megértem, én is a hátam közepére kívánnám. Arról nem is beszélve, hogy nem ez a legbiztonságosabb hely a világon, mindenkinek lehet jóakaró szomszédja, ismerőse, elég csak kihívni a tenyésztőre irigységből az apehot, még akkor is rengeteg kellemetlensége származik belőle az embernek, ha mindent bevall és teljesen legálisan csinál. Vagy ha pár erősen pigmentált egyén szemet vet a kutyákra, hogy majd ő azt eladja jó pénzért vagy szaporít vele magának...

2012. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Engem sem zavar zavart... én emailt írtam több tenyésztönek volt aki válaszolt volt aki nem egyet kiválasztotam végül és ő sem monta meg elsőre az árat söt elöbb kérdezgetett milyen célra meg milyen helyre stb... és ugy kb a 3. emailbe monta meg az árat de elöte megkérdezte tisztába vagyok e menyi egy ilyen kutya hát az ára jol tipeltem megis monta és továbbiakban meg is beszéltük melyik kutyát ajálja én föleg kedvencnek hobby célra akartam de ugy hogy kiállitásra is szivesen viszem

ezt is letárgyaltuk lényege enyi... de tényleg nem zavart hogy nem monta meg egyszere ...

2012. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!