Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők miért nem tünteti...

A tenyésztők miért nem tüntetik fel a kutyák árát a honlapjaikon?

Figyelt kérdés
Még anno több tenyésztő oldalát is megnéztem mikor kutyát kerestem, de egyiken sem olvastam árat, maximum annyit írtak, hogy telefonon lehet érdeklődni erről. Miért nem írják ki a honlapra, ha telefonon úgyis megmondják? Ezt nem igazán értem!:)
2012. febr. 29. 15:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert nem Pet Shop.
2012. febr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Mindegyik kölyök értéke más és más lehet. Hobbyra olykor feléért kapsz kölyköt, mint tenyésztésre. És ez is, ha a gazdi jelöltek telefonon érdeklődnek az árak iránt, egy jó lehetőség lehet a tenyésztőnek a kölykök leendő tulajdonosainak szűrésére.

De az árak kiírása egyébként is a szaporítók jelképe.

2012. febr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki vásárolni akar, az úgyis megkérdezi.
2012. febr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyetértek a 2. válaszolóval.

Ezen kívül én sem örülnék annak, ha mindenki tudná (aki látta a honlapot és a címet), hogy milyen értékű kutyák rohangálnak a kertemben (vagy alszanak a kanapén :).

2012. febr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Értem. De pl. ha valaki szeretne egy bizonyos fajtát és csak szeretné tudni, hogy melyik tenyésztő milyen árban adja a kölyköket, hogy össze tudja spórolni rá a pénzt, akkor egyesével fel kell hívnia az összes tenyésztőt. Meg egyébként is, ha valaki nagyon szeretne egy fajtát, akkor miért nem lehet megkönnyíteni a helyzetét azzal, hogy minden tenyésztő feltünteti, hogy pl. a kiállításra szánt kutya ennyi és ennyi, a hobbi célra szánt vagy színhibás pedig ennyi és ennyi. Eleve össze tudnám hasonlítani, hogy melyik tenyésztő, milyen kutyáért, milyen árat kér el és akkor egyszerűbb lenne tenyésztőt is választani.

Lehet nem értetek velem egyet, de nekem ez így tűnne logikusnak.:) Én tényleg nem kötekedni akarok, csak érdekelne a dolog, hogy tényleg miért lehet ez így? A végén úgyis meg kell mondani az árat és azt ki is kell fizetni, úgyhogy miért kell titkolózni?:)

Ja és oké, hogy nem azt kell nézni, hogy melyik az olcsóbb, mert nem szaporítótól veszi az ember, de azért biztos van olyan, hogy ugyanazt a kutyát az egyik tenyésztő olcsóbban adja, mint a másik és lehet ugyanolyan kiváló tenyészet mind a kettő. Akkor miért ne spórolhatna az ember?:)

Mondjuk annyira nem értek hozzá, hogy mennyire mozognak az árak fajtákon belül, ezért kérdezek.

Mondjuk az logikus, hogy nem jó, ha tudják milyen értékűek a kutyák, ha az ember megadja a címét, ezt el tudom fogadni. Eszembe sem jutott ilyen.:)

Köszönöm a válaszokat! Ma is tanultam már valamit.

2012. febr. 29. 16:13
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és a honlapon általában szerepel cím, legalább megközelítőleg.

Szerintem egy-egy fajta nagyjából azonos áron kapható Magyarországon, így ha felhívsz 2-3 tenyésztőt, akkor nagyjából tudod, mire számíthatsz.

2012. febr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam én is mondani, hogy nincs nagy különbség. Én is azt csináltam, hogy felhívtam azt amelyik szimpatikus volt, megmondtam, hogy most nem aktuális, de tudni szeretném, hogy mire számítsak, mennyit kell összegyűjtenem és már tudtam is.
2012. febr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

"Eleve össze tudnám hasonlítani, hogy melyik tenyésztő, milyen kutyáért, milyen árat kér el és akkor egyszerűbb lenne tenyésztőt is választani. "


Na pont ezért. Már eleve rossz az a hozzáállás, hogy azt a helyet választod ahol olcsóbb a kutya.

Nem az számít, hogy a kutya neked megfelelő vérvonallal vérvonallal, elvárt képességekkel rendelkezzen, hanem az, hogy mennyibe kerül?

2012. febr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
nem kell feltétlen telefonálni, emailben is elérhetők.
2012. febr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

ZOL, ha már idéztél a hozzászólásomból, akkor válaszként én is ezt tenném: "Ja és oké, hogy nem azt kell nézni, hogy melyik az olcsóbb, mert nem szaporítótól veszi az ember, de azért biztos van olyan, hogy ugyanazt a kutyát az egyik tenyésztő olcsóbban adja, mint a másik és lehet UGYANOLYAN KIVÁLÓ TENYÉSZET mind a kettő. Akkor miért ne spórolhatna az ember?"


Ezzel a résszel, pont a tiédhez hasonló hozzászólásokat akartam megelőzni. Mert ne mondja nekem senki, hogy ha 2 egyformán jó dolog közül az egyik olcsóbb, akkor nem azt választja. De persze eddig nem tudtam, hogy nincs nagy különbség az árakban, azt hittem ez lehet nagyon eltérő is.


A többieknek köszönöm a válaszát!:)

2012. febr. 29. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!