Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védjem meg a kutyám...

Hogyan védjem meg a kutyám más kutyáktól?

Figyelt kérdés

Jó párszor előfordult már, hogy séta közben megtámadtak minket:( A kutyám nem kötözködik (normálisan pórázon mellettem sétál), sőt ilyenkor inkább tőlem várja a védelmet.

Főleg egy pincsi-bandával van bajunk, egyszerűen kibújnak a kerítésen és ránktámadnak 4-5-en egyszerre! Van úgy, hogy a gazdájuk is ott van de csak sipitozik, nem bírja visszafogni a kutyáit, sőt még neki áll feljebb ha én fellépek a kutyáival szemben.(Bizony van úgy hogy közéjük rúgok, vagy rájuk vágok a pórázzal de ez nem sokat segít)

Érdekes, hogy ha egy nagy kutya támad meg minket azt egyszerűen el lehet zavarni, de ezeket a vakarcsokat nem...

Hogy védekezhetnénk ellenük?

Ezért fel lehet jelenteni a gazdájukat?


2009. jún. 6. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Feljelentésben ne gondolkodj, mert lehet, hogy a te lelkedet, sértettségedet kielégíti, de a kutya fogja megszívni (karantén; hatósági állatorvosi altatás), és nem a kutya tehet arról, hogy hülye a gazdája.

A te kutyádnak milyen reakciói vannak? Domináns, barátságos? Flexin sétáltatod vagy rendes pórázzal?

Mert ha ilyen sokszor megtámadnak, kell lennie valaminek a kutyád viselkedésében, amit nem veszel észre, és ami a többi kutyából verekedést vált ki.

Ha póráz nélkül van, akkor is megtámadják?

Sétáljatok másfele :D.

Ezen az oldalon van egy elég hosszú cikk a pórázról, talán segít valamit a kutyák reakcióinak felmérésében, kitapasztalásában.

[link]

2009. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

egy 5 literes üres kanna,vagy egy másfél literes üres,műanyag üveg,benne 3-4 özepes méretű kővel..ezt dobd a támadók elé/mellé és ordíts,hogy tünés,vagy nem(jó hanogsan,fenyegetű hanglejtéssel,határozottan..)

ez egy bevált módszer kutyasulikban is,nem árt a kutyának,csak megijed tőle..

2009. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A kutyám barátságos, 8 éves labi. Normális pórázon, lábnál sétál. Kutyákkal barátkozó, szívesen játszik velük, a balhét megpróbálja elkerülni, inkább tudomást sem vesz a kötekedő kutyákról. Az egyik legjobb haverja is pincsi.

A feljelentéssel nekem is az a bajom, hogy azt csak a kutyák szívnák meg. De akkor mit lehet tenni, hogy más ne engedje az utcán garázdálkodni a kutyáit?

2009. jún. 6. 17:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
kannás módszer..
2009. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyám egy yorkshire terrier 2 kg-os kis törpe:) Szinte minden kutyát megtámad. Lehet nagy illetve kicsi. Nem számít. Ezek a kicsi kutyák mint pl: palotapincsi, azt hiszik, hogy ők erőssebbek a nagyobb kutyáknál. Bátraknak érzik magukat. Sajnos itt a pincsi gazdája a hibás. Ha megcsinálná normálisan azt a kerítést, hogy ne tudjanak kijönni, akkor minden megoldódna. Amúgy van ilyen kutyatávoltartó spray amivel lelehet fújni és nem jönnek oda. Csak attól tartok akkor a pincsik gazdája, hogyan reagálna rá, ha lefújnád az ő kutyáit. Szóval ez necces. Szerintem feljelentésben ne gondolkodj.
2009. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy ha befújod őket valami egzotikus illatú spray-vel, elmennek. Emiatt nem reklamálhat senki, viszont hatásos, mivel a kutyák utálják az ilyen szagokat.
2009. jún. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
már bocs,de a yorkid falkavezérnek érzi magát,és azért támad,mert azt hsiszi az ő feladata,hogy megvédjen..ez nem normális dolog..
2009. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14%
most komolyan meg akarod védeni a LABRADOROD a szőnyegcirkálóktól??? hát könyörgöm megvédi ő magát ha úgy adódik engedd el pórázról ha oda mennek hozzád,aztán ha megtépi a másik kutyát akkor megtépi ez van nem szorul ő védelemre!!! Nekünk staffordshire terrierünk van és például ha nekem pórázon van és látom h a másik kutya jön felénk a gazdája nem veszi pórázra(persze nem ilyen kis kutyáknál) fogom és elengedem én is!!! legfeljebb összeverekednek én letudom állitani a kutyám ha kell!
2009. jún. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem tudom mennyire vagy jóban a kutyák gazdájával, vagy mennyire lenne gond ha konfrontálódnál vele, de mindenképp beszélgess el vele egyszer amikor incs nálad a kutyád, hogy nem érdekel, hogy hogyan de zárja be őket. A kicsit agresszívebb... párom csinálja és bejön: lefújod könnygázzal. durvább mint az elriasztó spray-k, mert fáj nekik rendesen,de komoly bjuk nem lesz tőle. egy részről tuána félnek, másrészről ha hazamegy a gazdinak 6 szenedő kiskutya legalább bezárja őket. Téged egy agresszív szemétnek fog tartani,de a kutyád egyben marad:) ha pedig rossz lenne a lelkiismereted, gondoj arra, hogy ha ki tudnak szökni, könnyen alcspja őket egy autó. na Te ettől mented meg őket a gazdi helyett igazából:P:D sok szerencsét...
2009. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 6. válaszoló! Nem normális dolog az szerinted ha a kutya megakarja védeni a gazdáját? Hát akkor szerintem még egy kicsit vizsgáljad a kutyák viselkedését, ösztöneit.
2009. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!