Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trimmeltetitek vagy nyÍratjáto...

Trimmeltetitek vagy nyÍratjátok a westijeiteket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi nyiratjuk(tudom westisektöl majd kapom a lepontozást)de most nyáron praktikusabb a mindenhol rövid bunda és olyan meg nincs h egyszer trimmelik,máskor meg nyirják.

Mi amugy sem visszük őket kiállitásra,bár ilyen esetben is jobb lenne trimmeltetni tudom,de ilyenben sem adok más véleményére.

2009. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi nyíratjuk (sajnos). Régen a tenyésztőjéhez vittük, aki trimmelte, de már közelebbi kozmetikushoz járunk, aki nyírja. Sajna nem beszéltük meg vele hogy trimmelje 8azt hittük ez a természetes egy westie esetében), így már nyírott kutyát nem lehet trimmelni, pedig úgy lenne az igazi:(
2009. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

amugy nekem is westiem van,ezért kérdezem:)

2009. jún. 5. 21:54
 4/11 anonim ***** válasza:
És te nyíratod, vagy trimmelteted?
2009. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1.nek nyiratva volt,utána mondtam hogy inkább trimmelje,aztmondta a kozmetikus meglehet csinálni,csak idő kell ahhoz,hogy úgy álljon meg midnen.
2009. jún. 5. 22:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja értem. Nekünk a tenyésztő az írta a "használati utasításban" hogy nyírott westiet már nem lehet trimmelni:( De akkor ezek szerint igen:)
2009. jún. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hát majd meglátom mi fog kisülni belőle.

Ha meg nem fog úgy állni,meg nőni, szerintem felesleges lesz trimmeltetnem,mert úgysem fog úgy állni ahogy kell.

2009. jún. 5. 22:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem is lehet, mert az aljszőr és a fedőszőr rétegét egybevágod, és egyszerre fog nőni, nem lehet trimmeltetni.

A gépi nyírás után a két réteg gyenge, felpuhult lesz, mattabb, sokkal hamarabb fog koszolódni a kutya, és úgy szívja majd a szőre a vizet, mint a szivacs. Ráadásként idősebb korára egy deka védelme sem lesz, egy sétáltatásnál már halálra fagy, mert nem szigetel a bundája, és gyorsabban fog kopaszodni is.

Nem véletlenül találták ki a westienek a trimmelést, minden kutyának a sztenderd kozmetika a legjobb, az egészsége szempontjából is. Ha meg nem akarsz hosszú loboncot, a zászlókat pár centisre vágatod, de a trimmelni való részeket muszáj trimmelni.

2009. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

utolsó : most ezt nem értem

akkor érdemes trimmeltetnem vagy nem?:O

2009. jún. 8. 15:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hogy érdemes, de egyenesen MUSZÁJ. Ez a legjobb neki, a gépi nyírás idős korára tönkre teszi.
2009. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!