Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyák jók ridegtartásra?

Melyik kutyák jók ridegtartásra?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 22:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

23.06nak

szerintem meg nem baj hogy így áll hozzá, legalább tudni fogja mik jó ilyen körülményekre és nem vesz olyat ami megsínylené... én is így vettem őket hogy tudam nem lesz időm foglalkozni velük annyit, ennek ellenére mind járt iskolába IS és engedelmes és őrző védő vizsgát is tettek. nekem kellett pár olyan házőrző aki végzi a dolgát magától és nem kell napi 12 óra foglalkozás mint pl egy idegroggyant németjuhásznak... az én kutyáim is szeretik a foglalkozást, de nem baj ha nem vagyok ott pl mikor terhes voltam érezték és nem voltak velem játék közben sem olyanok mint előtte... ennyit erről.

aki meg írta hogy nem evett a kutyája két napig mert nem volt gazdi, hát annyak csak annyit hogy az már nem az igaz kau, hanem valami agyontenyésztett 20.000,-os... az igazi kau ezzel nem foglalkozik és ez a szépsége ennek a fajtának!!! láttál már igazi orosz, üzbég, vagy tadzsik kaut? addig ne szólj semmit én jártam ott és ott tavasszal kihajtják a birkákat és három négy kau vigyáz rájuk és ősszel meg be... ott nincs gazda mindig csak néha dobnak egy-egy birkafejet a kutyáknak és mégsem lesznek szegény kutyák depressziósak és nem harapják meg a pásztort sem. ugye milyen érdekes?? amíg nem láttad az eredetét ennek a fajtának jobb ha nem szólsz semmit!

2009. jún. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
22.59 voltam bocs ez lemaradt
2009. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat, azt hiszem a kaukázusi mellett döntöttem. És nem, NEM lesz láncon a kutya, hanem szabadon, és lesz kutyaháza is. Köszi a válaszokat!
2009. jún. 5. 10:29
 24/30 anonim ***** válasza:
75%

Én most vettem egy Közép-ázsiai juhászkutyust, akiről mindenhol azt olvastam hogy nem igényel annyi törődést, egész nap elvan egymaga stb.. ezért is félek mert én már elterveztem hogy viszem kutyasuliba meg ilyenek, és félek ő inkább aludni fog ott is.. amikor hazafele hoztuk a hat órás utat végigaludta!! Szóval szerintem ő a kevesebb törődést igénylő kutyusok közé tartozik, de az fontos hogy náluk le kell tisztázni hogy ki a falkavezér, mert ha egyszer is azt gondolja hogy nem kell téged tisztelnie és már megnőtt 70kg-osra, akkor neked annyi:)

Ja és a 23:39-esnek modnanám, hogy az szerintem nem jobb ha lábakon áll a kutyaház, mert a föld alulról melegíti és szigetel.

2009. jún. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül egy kaukázusi? Törzskönyv nem kell.
2009. jún. 5. 10:46
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

utsónak, én jártam velük kutyasuliba és nem aludtak nagyon élvezték, de az agility-s részt ne várd hogy megcsinálják, úgy értem nem fognak pallón alaguton stb átmenni... tapasztalat:-) ugrani viszont szerettek de vigyázz ezt ne nagyon erőltesd főleg ne 1éves kor körül.

kérdezőnek a kau ha nem törzskönyves kapsz 10e ft-tól, de arra nincs garancia hogy nem egy idegroncs kutyát kapsz. ami igazi kau az ott kezdődik hogy 100.000,- de majosházán kaphatsz PICIVEL olcsóbban, ők nagyon szupi kutyákat tenyésztenek. az én egyikem is onnan van:-) sok örömet kívánok ehhez a fajtához. annyit azonban mondanék hogy jól gondold meg mert a kau EGYGAZDÁS kutya és ha nem neveled meg a fejedre nő nagyon hamar 8 hósan kb. és nem tudsz vele mit csinálni láttam nem egy hozzá nem értő gazdánál lévő kutyát. szegények. ált. menhelyen kötnek ki. ja és ha első kutyának akarod, akkor felejtsd is el!!!!!!!! nem fog menni!!!!


22.59es voltam

2009. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
10.30-asnak. Hát akkor olvass utána a megfelelő kutyháznak. Nem tudom hogy meleg a föld télen a -20 fokban... Nyáron meg nincs szükség a melegre. Egyébként meg a kutyáimnak szabályos kennelje van, TEHÁT nem a földön van a ház, hanem a betonozott részen ami fölött természetesen tető van.
2009. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
És persze a fa védelme érdekében is jó ha lábakon áll a ház, mivel nem elsz vizes, havas az alja, és egyébként alulról is szigetelt. Mi csináltuk, nem vettük.
2009. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
78%

Én írtam, hogy végre egy hasznos válasz. Lehet megint leszavazni. De kívánom, hogy az összes leszavazó kutyája legalább fele olyan boldog és egészséges körülmények között éljen mint a mi 3 kutyánk, akik életükben nem jártak még bent a házunkban, vizont imádják a 4000 m2-t amin szabadon élnek. nem szigetelt, nem fűthető a kutyaház, télen sem selyempaplant, csak szalmát kapnak a kenelbe, de 1 kivételével nem hajlandók bemenni. Inkább nyáron használják, amikor nincs bent szalma és jó hűs. Vagy beássák magukat. Imádják egymás társaságát, egész nap sosincsenek egyedül, pedig embert napi néhány alkalommal látnak csak, attól függ, milyen az idő és hogy hétvége van-e mert hát bizony mi nem tudunk otthon maradni a 3 kutyával, mi dolgouni járunk így hétközben csak reggel és este látnak minket.

Az állatorvos szerint gyönyörű egészséges és kiegyensújozott, boldog kutyák. Innentől kezdve nem hiszem, hogy a leszavazóknak lenne igaza.


A kutyák németjuhász illetve németjuhász és rotweiller keverékek.

2009. jún. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Amit törzskönyv nélkül kapsz Kaukázusi néven, annak köze nincs hozzá. Ha olyan helyről veszed, akkor megsaccolni sem tudjuk, hogy mennyi foglalkozást igényel és milyen lesz a személyisége.
2018. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!