Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyák jók ridegtartásra?

Melyik kutyák jók ridegtartásra?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 22:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%
Ezt egyik kutya sem nagyon tolerálja! És ez nem csak a kutyának lesz rossz,de neked is,mert olyan kutyád lesz ezáltal,amelyik egyáltalán nem fog tisztelni,sem szót fogadni,több mint valószínű,hogy csavarogni fog és nem kizárt hogy agresszív lesz!És hiába"p@csázod el"(mert szerintem ezt tennéd),egyszer úgy a torkodnak ugrik,hogy nem kelsz fel többet...Biztos,hogy szeretnél kutyát?! Ezt kétszer is gondold meg,mert nem lesz jó vége az biztos!
2009. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
77%
És kikötve tartanád vagy szabadon a kertben?
2009. jún. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
47%
ne figyelj rájuk én értem mire gondolsz. én is így tartom őket( le lehet pontozni okosok) nekem kaum van és közép-ázsiaim több. volt bernáthegyim ő nem való erre ennél sokkal emberközelibb kutya, de a fent említett kettő (és még biztos van ilyen, de én ezeket ismerem) alkalmas erre, akkor is elvan ha nem foglalkozol vele, nem is igényli a napi 1-2 alkalomnál többet, ezeket arra tenyésztették hogy egyedül dolgozzanak őrizzenek. amúgy sztem a két legjobb kutya!!!
2009. jún. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
50%

Végre egy értelmes és hasznos hozzászólás!

Engem is lehet nyugodtan lepontozni. De az utolsó válaszolónak van igaza.

2009. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
80%

22:40-es vagyok és a 22:59-esnek üzenem!!

Én is tudom, hogy mire gondolt. Nem azzal van a baj, hogy az udvaron akarja tartani. Talán még jobb is neki ha nem egy lakásban van egész nap bezárva.(Persze csak akkor ha nem kikötve lesz valahova vagy valami kis kenelben) Azzal van itt a probléma, hogy már eleve úgy áll hozzá, hogy melyik az a kutya fajta ami nem igényel törődést. Ez hülyeség ilyen nincs. Ohh pardon "sok törődést" nem igénylő, de tudjuk, hogy ebből később úgyis az lesz, hogy le se sz*rja a kutyát és ott fog megrohadni valahol...és elnézést ha rosszul látom, tényleg. Remélem nem így lesz és sokat fogsz foglalkozni vele:)

2009. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
82%

nem értek veled egyet nekem 3 kaum van és igenis igénylik a foglalkozást, és a törödést. Arról nem beszélve h a kan kutyám még azt is megérzi ha a gazdiját műtik és annyira okos és emberszerető h nem evett 2 napig mirre elmagyaráztam neki h nincs semmi gond jól van a falkavezérre és felállt és elfogyasztotta az aznap frissen kirakott ételt. Persze nem muszály elhinni de így történt, ja és ha csak sétálni megyünk a gyerköcökkel sír utánunk.

Szerintem egyik kutyafajta sem olyan h csak elé rakod a kaját és nem kell vele foglalkozni.

De te tudod az tény h birja a hideget sőt imádják.

2009. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
38%

Aha, a kau emberközeli kutya...

Akkor a leginkább emberközeli, mikor a s*ggedbe harap :))

de minden állattal törődni kell, és a kutya, mivel falkaállat, kifejezetten igényli a társaságot.

2009. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
97%
23:06. ezt most kinek írtad? A kérdezőnek?:D Mert én is épp ezt gondolom, hogy nincs olyan kutya aki ne igényelne törődést.
2009. jún. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
96%
22.32-es! Felháborító, hogy ha egy kutya udvaron van tartva, akkor már attól kell félni hogy lenézik! Nem kell általánosítani, hogy a kerti kutyák neveletlenek, és csak a hordóhoz kötött láncukat tudják csörgetni... Ez mind csak az embertől függ! Kint is lehet ugyanolyan bodlog kutyát tartani. Nekem három mudim van az udvaron, van kennel éjszakára, benne két szigetelt kutyaház, természetesen lábakon, hogy ne érjen a földre, az egyik egyszemélyes, a másik kettő. Viszont a kedveskérdezőnek nem ajánlanám a kutyákat, ha rögtön úgy kezdi, hogy nem kell foglalkozni velük. Az én példámat pedig ne is vegye figyelembe, mert a mudi a gazdához egyik legjobban ragaszkodó fajta, akivel rengeteget kell foglalkozni. És szerintem ne vegyél kutyát, mert a végén csak te is növelni fogod azoknak a táborát, akik miatt a többi kutyás minden kinti kutyát butának, antiszociálisnak, a gazdával nem ugyanolyan csodálatos kapcsolatban élő állatnak nézik mint aki az ágyban alszik a gazdával. Pedig, IGEN!, ez a csodálatos kapcsolat ugyanúgy létezhet kinti kutyával is! Egyébként meg egy fűtött kutyaházat azért már nem neveznék ridegtartásnak...
2009. jún. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
87%

Igazából a nagyob testű magyar fajtákat ajánlanám,bár a szőrüket nekik is gondozni kell.

Ezek a fajták hasonló körülmények között éltek kitenyésztésük óta és elvoltak évszázadokon keresztül.

Ha lehet,két kutyát tarts,legalább együtt nem unatkoznak,amíg nem tudsz foglalkozni velük.

Azért a napi séta és a kutyaiskola fontos mindenkutyánál.

Nekem egyébként egy ágyban alvó bullterrierem van :)

2009. jún. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!