Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tejtermékeket adhatok...

Milyen tejtermékeket adhatok neki?

Figyelt kérdés
Egyszer már nagyon-nagyon kunyizta a joghurtomat,és miután megettem,maradt az oldalán és az alján egy kicsi,és azt odaadtam neki, imádta. Múltkor adtam neki egy kis sajtot,és...a húst nem szerette jobban. Joghurtot szabad neki adni(nem teljes pohárt,csak egy kicsit a végéből)? És sajtot? Milyen joghurtot lehet(ízes, natúr?) Meg imádja a tejtermékeket, tejet is lehet neki adni? Milyen tejtermékeket lehet?
2009. jún. 4. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

nem célszerű mert egyrészt hasmenést okoz másrészt tele van tartósítóval, agyon van pasztőrözve meg homogenizálva, a tápanyag benne meg vajmi kevés...a kutya mindig kunyizik mindegy mi van nálad, de ettől még nem kell neki feltétlen adni belőle!


Az a biztos ha a kutya kutyatápot eszik, az neki van kitalálva!

2009. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A túró jó a kutyának, azt kiskutyáknak is szokták adni, amikor leállnak a szopással. Joghurt, sajt. De joghurtból a sima és nem az ízesített. Tejet ne, mert hasmenést okoz.

De soha ne hagyd, hogy kunyeráljon, ha adsz neki, akkor etetésnél a saját táljába. Ha egyszer rászoktatod a kunyizásra, akkor nem tudod majd leszoktatni róla és nem hagy enni.

2009. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet neki adni, jogurtot, kefírt, túrót, sajtot ez egészséges. Tejet nem igazán hasmenése lesz tőlle.
2009. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Már 8 éves,sosem adok neki,ha kunyerál,és ált nem is szokott,csak most késett a kaja(mert elaludtunk és anya csak később tudott elfutni a boltba...és gondoltam,addig adok neki egy kis joghurtot). Szóval natúr joghurt,és melyik márkát adhatom? vagy mit kell megnéznem a címkén,mi lehet és mi nem benne?

2009. jún. 4. 16:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Ok,akkor tejet nem próbálom ki. Sajtból még csak kóstolót adtam neki,de esküszöm, jobban imádta,mint a drga jutalomfalatkákat XD úgy ugrált át az akadályon,mintha ő lenne az agility királynője :)
2009. jún. 4. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:

A sajtot kiképzésen is szokták használni, mert apró falatkákat lehet csinálni belőle és erős illata van. :-)


Tej: a legtöbb kutyának valóban hasmenése van töle, de azért mérgezés gyanúja esetén ill. ha szorulása van akkor érdemes adni.

Az enyémnek nincs semmi baja töle pedig akár egy egész (kb: 5dl) tállal is képes meginni, ha hagyom.

2009. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!