Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van tökéletes tenyésztő?

Van tökéletes tenyésztő?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt, hogy egy ember hiába tenyészt tk-s tenyészszemlés, szűrt kutyákkal, ha közben nem eteti minőségi táppal őket, rosszul bánik velük stb. Viszont ha van vki aki szuperül bánik a kutyáival, minőségi táppal eteti őket, de nem tk-sak, de így "tenyészti" őket az sem jó. Szóval a kérdésem hogy létezik tökéletes tenyésztő aki tk-s, tenyészszemlés, szűrt, kiállításra hordott kutyákkal tenyészt, évente egy szukától 1 alom van, ír szerződést, ad törzskönyvet magától, nyomon követi a kutyák sorsát, 6 éves kora után nem elleti a szukát, netán ivartalanítási szerződéssel adja el őket, minsőségi táppal eteti őket, nem veri őket stb stb. Létezik hogy minden klappoljon, vagy azért az túl szép lenne? Ha ismertek ilyet akkor írjátok meg légyszi a kennelnevet. Nekem van 3 tk-s kutyám, de ezek a feltételek nem voltak meg egyiknél sem (1-2 dolog hiányzott). Akkor ők most rossz tenyésztők?
2009. jún. 2. 21:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Pl 1 helyen nem kaptam szerződést, volt hogy a szuka kétszer ellett egy évben (de összesen csak 4szer 6 éves koráig), a másik aranykoszorús mestertenyésztő, de szerintem túl sok kutyája volt stb.
2009. jún. 2. 22:01
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyen tenyésztőt :) Komondorokat tenyésztenek és hát az életük a kutya :D Rendszeresen mennek kiállításra és nagyon megválogatják, hogy kinek adnak el kutyákat, már többen is voltak, akiknek egyszerűen nemet mondtak. A nőci teljesen úgy kezeli a kutyákat, mint ha a gyerekei lennének, imádja őket, naponta több órát foglalkozik velük, főz nekik (gondolhatod mennyi kaját kell kb 8 komondornak), na és persze látszik, hogy nagyon büszkék a kutyáikra. Szóval vannak még normális tenyésztők :D
2009. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Jah és még azt hozzáfűzném h csak törzskönyvezve adnak el kutyát, szerződéssel meg mindennel együtt és tartják a kapcsolatot a vásárlókkal :D
2009. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
És ezek egytől egyik klappolnak?: tk-s, tenyészszemlés, szűrt, kiállításra hordott kutyákkal tenyészt, évente egy szukától 1 alom van, ír szerződést, ad törzskönyvet magától, nyomon követi a kutyák sorsát, 6 éves kora után nem elleti a szukát, netán ivartalanítási szerződéssel adja el őket, minsőségi táppal eteti őket, nem veri őket stb stb.
2009. jún. 2. 22:06
 5/20 A kérdező kommentje:
Akkor jó, ennek örülök:) Kennelnevet kaphatok? Pozitív reklám, tudod:)
2009. jún. 2. 22:07
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek ilyen tenyésztőt. Tőle fogom venni a mudimat. Kevés kutyája van (azt hiszem náluk kettő vagy három lány). Szigorúan előre kell jelentkezni ha akarunk kölyköt. Foglaló van a kölykökre, annak szabályai és feltételei ismertetve vannak. A gazdajelöltettekel megismerkednek. Nem csak a küllem a fontos, a kutyáikkal követik a hagyományokat (terlés) és a modern sportokban is sikeresek. Szűréseik vannak, pedig a mudi egészséges kutya. Van szerződés. Az oldal tele van az eladott kiskutyák képeivel, nyomon követik őket. Ismertetve van a kutyák tartási helye, nevelési módszerük, a kiskutyák neveklési módszere. Nem különböztetik meg pl a színhibás egyedeket. A kutyáikkal találkoztam élőben is, elképesztően szép színeik voltak (a mudinak sok különleges színe van), a küllemük is megfelelő volt. Mudinál sokszor eltúlozzák a méret betartását, így jönnek létre a szobacirkáló méretű szukák. Pedig a régi standard sokkal nagyobb méretet engedélyez. Szóval nekem ők a tökéletes tenyésztők. Szeretnék egyszer egy dobermannt is, de abból még nem keresgéltem tenyésztőt.

Amiket te írtál az még épp hogy belefér szerintem. Bár egy szerződés azért jó lenne. Én ismerek olyan tenyésztőt akinek nagyon sok kutyája van, és mégis ő is a tökéletesek közé tartozik nálam, csak akit ő tenyészt abban a fajtában nem vagyok érdekelt.

2009. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Előő vagyok. És a kutyáik sikeréről rendszeresen értesülök a kutyás újságok kiállítási értesítőiben.
2009. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%
Igen itt vagyok én :) Berni Pásztorokat tenyésztek
2009. jún. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ahogy látom inkább a magyar fajták tenyésztői veszik nagyon komolyan a dolgokat. Kennelneveket írnátok?
2009. jún. 2. 22:25
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A komondoros az Téglási Szélbori, azt hiszem.

Ez pedig az egyik kutyájuk : file:///C:/Documents%20and%20Settings/xy/Asztal/06LegszFiatKomondor.jpg

2009. jún. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!