Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foglalkoztok rendszeresen a...

Foglalkoztok rendszeresen a kutyáitokkal a napi sétán kívül?

Figyelt kérdés
agility, frisbee, trükk tanítások (dog dancing), vadászat, mentőkutyázás, őrző-védő, obedience, cani-cross, bikejöring, terelés stb.
2009. máj. 22. 22:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Mi heti 5-6 nap megyünk nyomkövetni, mert HPO1-es vizsgára készülünk, heti 3szor őrző-védőzünk, 3-5 alakalommal engedelmesre járunk. Ezenkívül nyáron heti 3-4szer megyünk a tóra úszkálni, meg sétálni. Télen a réten szoktunk hógolyózni, mert az nagyon élvezi, meg az erdőbe is szoktunk menni túrázni. Olyan 2 hetente álltalában jut időnk egy kis agility-re is, meg néha szoktam vinni biciglivel futtatni, olyan 10-15 kilométert nyomunk olyankor. Itthon szoktam neki ilyen dogdancinges trükköket tanítani még ha éppen olyanom van, már tud elég sok mindent. :)

Nálunk családtag, bár amikor éppen itthon vagyunk, akkor csak az alvásra van "ideje", mert a nap többi részét elég aktívan töltjük. :)

2009. nov. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia.:)

Nekem 1 ónémetjuhászom van.Jelenleg otthon vagyok párom dolgozik.3-an lakunk(párom,kutya és én)Reggel negyed 8-kor lemegyünk 1,5-2,5 órát sétálni.Főzök,majd dél fele leviszem fél órát sétálni.Késő délután(4-5 óra)lemegyek vele a parkba ,frisbee-zni,trükköket tanítani.(1héten 2x kutyasuliba is megyek vele)Késő este is leviszem 11 körül sétálni.Szerintem ennyi foglalkozás elég neki.:)

2009. nov. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt kifelejtettem: hogy felszállok a biciklire és futunk fél órácskát...

26/L

2009. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 vadászebem van, így elég sok a dolgom.:) Naponta sétálunk, egyenként sétálok velük, de van, hogy kettőt viszek egyszerre.:)Rendszeresen járunk túrázni, kirándulni. Ha a rétre megyünk ki, akkor először alapengedelmességet gyakorlunk, aztán a vadászat alapjait (vaddal), dummy-s tréning terepen és vízben. Kijárunk kutyasuliba, ha vmiért nem tudunk sétálni, akkor otthon freesbeezünk vagy jobbnál jobb trükköket tanítok nekik.:) Jah, lasztizunk is, nagyjából ennyi.
2009. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, osztom a véleményed, de szerencsére akadnak kivételek...


Reggel anyukám viszi le, tőle megkapja a napi 1,5 óra elkényeztetést, anyukám régi vágású, nem igazán akar tekintélyt a kutyánál, de nem is engedelmeskedik neki nagyon.

4 körül leviszem, mivel labdamániás kimegyünk a kijelölt helyre és vagy 15 percet labdázunk, persze többet, akar de nem engedem. (Jelenleg ez a legnagyobb kihívás az életünkben, hogy valahogy leszoktassam arról, ha 2 percre nem rá figyelek, már szuggerálja a körülöttem levő emberek zsebét... Tőlem már nem kér, mert tudja, hogy csak a kijelölt területen van labda, ill. ha előveszem, ennyit sikerült elérnem.) Ilyenkor szoktam vele "agilityzni", nincs pálya a közelben, de kihasználom a környezeti adottságokat, meg az üres játszótereket. Meg eddzem a "maradra", ami persze megy bármeddig, amíg lát. Úgyhogy most ott tartok vele, hogy lefektetem egy ház sarkánál, elmegyek eddig fél perc volt a rekordunk. :D

Este 8 körül találkozok a kutyás barátaimmal, ismételgetjük az alapokat, tanítgatunk trükköket, meg szoktatjuk őket a BKV-hoz, meg persze hogy idegen terepen is flottul menjenek a dolgok. 3 hónapja van nálam az alapkat már elég jól tudjuk, a maradot kivéve, én most a dog dancinget akarom elkezdeni vele...

Muszáj agyilag is lefárasztani, különben nyugtalan és frusztrált lesz. Én suliba nem megyek, mivel nincsen semmi hivatalos cél, amit a kutyánál el akarok érni. Nem hivatalosan csak az, hogy magabiztos és nyugodt tudjon maradni bárhol, és hogy magamat szórakoztassam, ill. a kutyát foglalkoztassam, ami mindkettőnk számára élvezetes elfoglaltság. :)

2009. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
26%
Úgy veszem észre, és nem akarok megsérteni senkit, de csak azoknak van ennyi ideje a kutyájára (agility, vizsgák, kutyasuli...) aki egy eltartott személy. Aki minden reggel teszem azt hatkor kel, elmegy dolgozni, aztán délután négy körül hazaér fáradtan, még saját magára sincs ideje vagy egyszerűen megsétáltatni a kutyáját. Tehát ez is az úgymond "tehetősebb" emberek kiváltsága, mármint az ilyen tisztességes kutyatartás. De ez csak az én véleményem, javítsatok ki ha tévedek. Csak saját magamból indulok ki, ugyan pénzem lenne kutyatartásra (és van is egy kutyám), de időm már nincs arra, hogy agility-zek vele, vagy hogy kutyasuliba menjünk vagy bármilyen komoly vizsgáa elvigyem sok tanulás után... Iskola vagy munka mellett nincs erre ideje az embernek. Tehát nekem úgy néz ki ez az egész, hogy aki egy eltartott feleség, vagy szülők által eltartott fiatal, vagy esetleg idősebb emberek, azoknak van idejük és pénzük ilyesmire. De aki teljes életet él, annak vagy ideje nincs, vagy pénze nincs. Nekem időm nincs. Persze pénzem sincs túl sok, de annyi pont van, hogy eltartsam a kutyám. De még normálisan sétáltani sincs nagyon időm. Reggel és este van fix séta. Délben meg csak kellene, de nem mindíg tudom megoldani.
2009. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
74%

Nem értek egyet azzal a látásmóddal,h csak az ér rá foglalkozni a kutyájával, aki eltartott. Mindenkinek arra van ideje, amire szakít.

Nálunk (lakáskutyák) napi 3-4óra séta van. Ezen kívül hétvégenként (mikor hogy van idő rá) vagy kutyasuliba megyünk és elagilityzzük a délelőttöt, vagy elmegyünk terelni, persze ez is elveszi a fél napot. De az is előfordul,h "csak" kirándulni megyünk, persze kutyástól.

Én ezenkívül szoktam velük engedelmest is gyakorolni, illetve trükközgetünk egy kicsit. Ez csak hetente néhány alkalommal fordul elő, és akkor is csak néhány percig. Ők jobban élvezik azt amikor a többi kutyával lehet hancúrozni, és nem a gazdasszonynak kell épp szót fogadni. (Bár trükköket tanulni szeretnek, mert kaja jár érte.)

2009. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
25%
Hát nekem alkalmimunka és iskola (tanulás) melett csak épphogy sétáltatni van időm. És a munkámból is mindíg csak annyi pénzem van, ami pont elmegy a kutyakajára, meg a saját kajámra (szerencse, hogy én is "eltartott" vagyok) különben a számlákat is magamnak kellene fizetnem (most a szüleim fizetik, velük élek) és így is alig van időm és pénzem bármire. Amit nem a munkahelyen töltök időt, azt tanulással töltöm. És ha marad egy minimális időm valamire, akkor intézem a hivatalos vagy fontos ügyeket, mint pl.: bevásárlás, bankba menni, postára menni, stb... Ezért gondolom, hogy csak a kiváltásgos helyzetben tudnak extrém odafigyelést nyújtani a kutyájuknak. Jó alap dolgokat tőlem is megkapja a kutyám (séta, étel, ital, játék), de agility, kutyasuli... kizárt, hogy nekem erre legyen időm és pénzem, pedig ha tudom, hogy igényli az extra figyelmet az én kutyám is, dehát ez van... Nálam nincs senki, aki reggel vagy este kivigye helyettem a kutyát, nekem nincs fölösleges pár ezer Ft-om kutyasulira... Tudom pár ezer Ft nem sok, de nekem pont annyi van, amit el is költök. Már gondoltam amatőr agility pályára a kertben, de nem tudom megvenni hozzá az "alapanyagot" és időm sincs felépíteni. De ha lenne is agility pályánk, akkor sem lenne időm hétvégén sem arra, hogy a kutyámmal ott töltsem az időt... :S
2009. nov. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, vannak olyan kutyák, akik beérik kevesebbel. A yorki keverékem pl. elvan akkor is, ha csak 3-szor 5 percre viszem le, mert éppen nincs időm többre (ez persze nem azt jelenti, hogy nem kell vele foglalkozni!). De pl. egy border collie-val ezt nem lehetne megtenni... Nem kiváltság kérdése, hanem olyan kutyát kell választani, amit az ember be tud illeszteni az életmódjába. Akinek nincs elég ideje, ne tartson nagy mozgásigényű kutyát, hanem tartson ölebet. Persze nekik is szükségük van a mozgásra, a szocializációra, de nem kattannak be, ha nem visszük minden nap 5 órát sétálni őket. Ezt onnan tudom, hogy van a yorki keverékem, aki ilyen és van egy border collie-m is. Heti 5 napot dolgozom 8 órában, ami 9 óra távollétet jelent. A két szabadnapomon teljes mértékben a kutyáimmal vagyok, persze beillesztem a szabadidőmbe, hogy dolgaim intézzem, főzzek stb. Egyedül élek, magamat tartom el, átlagos fizetésből. Mikor dolgozom, hazaérek fél 7 körül és átlagosan este 9-ig, 10-ig, de van, hogy 11-ig folyamatosan sétálok velük, tanulunk, játszunk. Hetente egy vagy két nap, hogy ez kimarad, olyankor főzök, bevásárolok, szakítok időt egyéb teendőkre is. Ennyit kibírnak, többet nem. Tehát egyrészt olyan kutyát kell tartani, amit az ember időben és pénzben is fent tud tartani, másrészt igen, az ember arra tud időt szakítani a szabadidejéből, amire akar. Ezt kell szem előtt tartani. Kutyasulira nekem sincs pénzem, de tanítom őket engedelmességre és a sétán kívül csinálunk sok minden mást is, érdekes játékokat, bújócskát, labdakeresőset stb. És rengeteget kirándulunk és járunk más kutyák közé is. Ez nagyon fontos, hogy kiegyensúlyozottak legyenek, a tanulás pedig hasznos, mert volt már, hogy életet mentett, hogy meg tudtam dermeszteni a kutyám egy adott helyzetben… A borderemmel pedig szeretnék obedience-zni, csak Magyarországon nem tudom, hol lehet képzésen, szemináriumon részt venni. :S Szóval, ha valaki tudja, jelezze! :) (Nem K99-re gondolok!)
2009. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Séta közben trükköket tanítok neki, 2 hetente elmegyünk terelni, ha versenyre készülünk, akkor gyakrabban, szombatonként, ha meg tudom oldani, agilityzni viszem.
2009. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!