Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tudja mindenki jobban...

Miért tudja mindenki jobban nevelni a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos havanese kutyusom és mivel szeretném szobatisztaságra nevelni, 2-3 óránként leviszem sétálni és megvárom amíg legalább pisil egyet, hogy meg tudjam dícsérni (ahogy egy másik kérdésemnél javasoltátok). Viszont most már kezd kicsit idegesíteni, hogy egyrészt mindenki visítva szalad a kutya felé, amitől persze megijed szegény, aztán meg rosszallóan kérdezik, hogy le lehet-e már egyáltalán hozni? Már többen felkapkodták, amit szintén nem díjaz a picur és én se szeretném, hogy megszokja, hogy idegenek felkapkodják, úgyhogy ezt többet nem fogom hagyni senkinek.

Másrészt mindenki elkezd kioktatni, mikor elmondom, hogy nem használunk kutyapelenkát, mert nem akarom, hogy odaszokjon. Még nem találkoztam olyannal, aki osztotta volna a véleményem, és ne magasztalta volna a kutyapelenkát. Ilyenkor meg úgy érzem, hogy ha ennyire egyhangúan másképpen csinálják, akkor biztos én csinálom rosszul (pedig meggyőződésem, hogy nem).

Igaz első kutyám és még kicsit neveletlen, hiszen alig pár napja van velem és még nagyon kölyök, de nem hiszem, hogy másoké nem pont ilyen volt ennyi idősen. Kezdek egy kicsit kiakadni az emberekre, hogy mindegyik olyan tökéletesen tudná nevelni az én kutyámat, nem úgy, mint én...

Ti mit gondoltok erről?


2011. dec. 31. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
A kutyapelenkában igazuk van. A legnagyobb hülyeség. Felejtsd el. Hordjad szépen lefele, ahogyan eddig is tetted, de a pelenka miatt, nem lesz szobatiszta soha. Már bocs hogy én is belepofázok, de gondoltam ezt jobb ha tudod. Másrészt. Nekik aztán semmi közük ahoz, hogy te mit csinálsz a kutyiddal. Nekem is havanesem van (1 éves) és ő is fél, ha visiítozva szaladnak oda hozzá, ez többnyire a gyerekek szokták. Finoman szólva, sem szívleli őket. Ilyenkor rájuk szoktam igenis szólni hogy, "Halkabban már mert megijed", vicces hogy milyen döbbenet fejet szoktak akkor vágni, de akkor legalább lecsitulnak és normálisan közelednek felé. Meg mi az, hogy felkapkodják? Ezt te hogy engedheted? Fel nem tudom fogni, hogy vad idegenek, milyen jogon kapkodják fel más kutyáját?! Én még meg is kérdezem hogy egyáltalán, meg simogathatom e, nemhogy még felkapjam csak úgy. Igenis szólj rájuk és tojd le, ha megsértődnek, ő a te kutyád és ha látod neki hogy rossz, ne félj megmondani a frankót. Gondolom fontosabb neked, az hogy a kiskutyád ne rémüljön halálra, mint pár visítozó hülye véleménye. :)
2011. dec. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jajjj, ezer bocsánat azt olvastam, hogy használtok pelust ezer bocsánat!!! Te csinálod jól! :)
2011. dec. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálsz mindent!

Ne engedd, hogy felhúzzanak az emberek. Se azt, hogy felvegyék, nyugodtan szólj rájuk! A szocializáció fontos, nem baj, hogy odamennek hozzá és megsimogatnák, de ha látod a kutyuson, hogy fél, kérd meg az embereket, hogy finomabban, várják meg, amíg a kutyus megy oda hozzájuk.

2011. dec. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám korábban kutyákat tenyésztett, mi magunk is felneveltünk már mindenféle befogadott kis csöpögős kutyulmányt, de kb. fél évvel ezelőttig azt sem tudtam, hogy létezik olyan, hogy kutyapelenka. Szerintem abszolút nélkülözhető cucc, ha normálisan neveled a kutyádat, kb. mintha a haltit akarná mindenki rád erőltetni, mikor anélkül is szépen tud jönni pórázon a kutyád. Jól csinálod a dolgokat, légy nyugodt. :)

A felkapkodás engem már kihozott volna a sodromból. Légy te szemfülesebb, és higgadtan kérd meg az embereket, hogy inkább guggoljanak le és várják meg, míg a kutya megy hozzájuk. Mondd meg, hogy épp tanítás alatt áll, ezért van szükség erre.

2011. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy szard le őket, és ne nyavajogj. Ha te tudod, hogy jól csinálod, akkor mosolyogj, és mondd meg, hogy egy év múlva térjünk vissza erre a témára, majd kiderül, kinek a kutyája lesz kiegyensúlyozott és jól nevelt.
2011. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!