Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam a kutyámat...

Hogy szoktassam a kutyámat arra, hogy ne húzza a pórázt?

Figyelt kérdés
Amikor elviszem őt sétáltatni, nagyon fél, pedig próbálom őt olyan helyre vinni ahol nincsenek kutyák de akkor is fél.. pedig többször ugyan arra is elvittem de semmi nem javul.. :S kipróbáltam már mindent lehet én csinálok valamit rosszul.. kutyu köbö már oldalasan megy ha viszem őt sétáltatni annyira húz, meg össze vissza mászkálgat..
2011. dec. 30. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Mijen faja és mnyi idős ?
2011. dec. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha húz akkor állj meg vele pár percre és akkor majd eszébe vési hogy ez helytelen:)
2011. dec. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha idősebb akkor fojtó nyakörv, ha fiatalabb akkor egy határozott rántással OLDALIRÁNYBA ( mivel ettől nem lehet sérülése a nyakban ) megrántod a lábadhoz, ettől majd észbe fog kapni. Ha idősebb kemény kutya (bár a leírásból nem ez mutatkozik) az ún. torqius is kiválló (szöges nyakörv).
2011. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, szögest a félős kutyára, úgy kell azt! Anyám, de alacsony az a kerítés...


Mit próbáltál eddig vele? Hogyan sétáltatod, milyen eszközökkel, és hogyan reagálsz arra, hogy retteg a kutya, meg húz, meg nem figyel rád? Egyáltalán hogy mentek ki a kapun, kierőszakolod, vagy kimegy magától?

2011. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a kutya ennyire retteg, akkor menjetek terápiára, ahol képzett kutyák ezt fel tudják oldani benne. Látványos és gyors változást okoz. Ha nem tudtok menni, akkor te is tehetsz azért pár dolgot: próbálj vele minél többet játszani, ha apportos akkor dobálj labdát vagy frizbit, amit szeret vagy futhatsz vele. A mozgás szépen oldja a stresszt náluk. Legyen minél több pozitív élmény és semmi büntetés, amíg ideges. Vidd a kedvenc kajáját, akármi az, azzal motiválhatod, tanulhattok is, a lényeg, hogy te minél inkább lelkes legyél.

És kérlek, se fojtó, se szöges nyakörvet ne használj (legalább addig ne, amíg ennyire fél a sétán).

2011. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először a félelmét kell eloszlatni. Lehet túl gyorsan akartad a pórázon vezetni. Hiszen nem minden kutyánál működik egyből a dolog. A kutyanevelő könyvekben olyan módszer olvasható, hogy először a nyakörvet szokja, majd csak add oda neki a pórázt had ismerkedjen vele, udvaron/házban sétáltasd először, csak ezután tedd ki az idegen környezetnek. Ha még ezek után is fél, kérj tanácsot az állatorvostól, mert viselkedési probléma lehet a gond.

Az én kutyám nem félelemből, hanem akaratosságból rosszalkodott a pórázzal: ráharapott és az ellenkező irányba kezdett húzni. Egyszer a labdáját a szájába adtam, azóta tökéletesen sétál pórázon, csak a labda a szájában van :)

2011. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 petrusi ***** válasza:
Valószínűleg nem lett rendesen szocializálva...törődni kellett volna vele-.-"
2012. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!