Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki miért ivartalaníttatta a...

Ki miért ivartalaníttatta a kutyáját?

Figyelt kérdés
Légyszi írjátok oda a fajtáját, nemét és hogy mikor ivartalaníttatta. Az enyém havanese, 1 éves, és 6 hónaposan ivartalaníttattam. Kan.
2009. máj. 21. 14:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mármint mikor lett ivartalanítva, mennyi idősen.
2009. máj. 21. 14:58
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a macskák ivarérérésük előtt (mint legideálisabb időpont) közvetlenül lettek ivartalanítva, mert kölyökkoruktól nálunk vannak (nőstények). A kutyám csak felnőtt korban lett ivartalanítva, mert 5 évesen került menhelyre, ahol gyorsan megcsinálták (kan boxer). Az ivartalanítás oka pedig: ez a felelős állattartás egyik fontos pontja. A kutyának is a legjobb és egészségi szempontból is rendkívül sokat nyer vele.
2009. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek.

Várom még a válaszokat!

2009. máj. 21. 15:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fickó kb: 4,5 éves mudi kan a Mudimentőkön keresztül fogadtuk örökbe.

Az ivartalanítás elvben kötelező lett volna (és mi is akartuk) de úgy adódott, hogy nem azonnal hanem csak kb: 1/2 évvel később csináltattuk meg (egy ideig még gondolkoztunk "B" tk-ban). Elsősorban azért mert így nyugodtan sétálhatunk póráz nélkül, nem rohan el állandóan a tüzelő szukák után (lakótelepen kifejezetten hasznos), másrészt mert megígértük.

Így sokkal kellemesebb az együttélésünk + a mi példánkat látva már több gazdit is sikerült rábeszélnünk az ivartalanításra (szukák és kanok is) és ők sem bánták meg a döntésüket (csak azt, hogy nem előbb tették meg).

2009. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Picúr, 4 éves keverék lány. Ha tüzelt nem lehetett kilépni vele az utcára, mert a sok kóbor kutya ott ült napokig. Persze, férgesek voltak, mindent összerondítottak, p is kukacos lett :P

És ki volt szegény, mert mindig izgalomba jött ha ott volt az a sok dög. Úgyhogy, ezért.

2009. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Labrador szuka: második tüzelés után lett ivartalaníttatva, mivel 11 hónaposan fogadtuk csak örökbe. Ám amikor nem tüzelt a legtöbb kan, akkoris azt hitte, h tüzel. Kicsit hormontúltengése volt a drágámnak. Majd szerencsére megcsináltattuk és ki is derült, h kezdődő méhgyulladása van. Azóta semmi gondunk :o) Ha valamilyen kan mégis bepróbálkozna, igen kislányosan elmarja.


Keverék kan: menhelyi találmány. Már ott megcsinálták a műtétet - bár én is megtettem volna - kb. ivarérés környékén. Szintén szerencsésnek mondhatom magunkat az időzítéssel, mert így ivartlanítva sem egy egyszerű eset dominancia szempontjából, de úgy még durvább lenne. Viszont a szukákat egyáltalán nem hajtja. Megszaglássza őket, és ennyi.


Csak pozitívumot tudok mondani, és szerintem ha beszélni tudnának, ők sem panaszkodnának :o)

2009. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még csak 4 hónapos a kutyim, de mindenképpen szeretném ivartalaníttatni. A doki azt mondta, hogy az első tüzelést mindenképpen szükséges megvárni és utánna lehet. De pl. mondta, hogy az USÁ-ben a szaporodások elkerülése végett már 5-6 hetesen elvégzik rajtuk azt a műtétet.
2009. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
4 éves befogadott keverék kan. két évesen ivartalanítotam egyrészt mert domináns, másrész mert nem bírt magával, ha tüzeltek a szukák a környéken. Elöbb kellet volna az az igazság, már bánom, hogy nem ivarérés elött csináltattam meg. A másik 2 éves kan nincs ivartalanítva neki "dolga"lesz ha meglesz a tenyészszemle. A harmadik 8-9 hónapos befogadott szuka a jövő héten megy, ő keverék.
2009. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindekinek a választ! Én nagyon örülök hogy ennyi felelős állattartó van, és hogy azért vannak akik nem tartják kegyetlenségnek az ivartalanítást, és helyesen gondolkoznak!
2009. máj. 21. 16:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

5-6 éves malamut-kaukázusi keverék kan kutya. Még mielőtt elhoztam őt a menhelyről, kértem az ivartalanítást. Nekem ne csináljon suttyomban a játszótéren kiskölyköket :D. Soha nem is volt gond a tüzelő szukákkal, kanokkal se olyan domináns.

Amúgy meg alap: felelős állattartás! Akármerre sétálunk, mindenkit próbálok győzködni. És amikor egy keveréket látok lógó cicikkel vagy két egyértelműen hibás kis bichont, westiet, ahogy a gazdáik éppen befedeztetik a szukát, vagy egy 12 éves erősen túlsúlyos tacskót utolsó idős vemhesként, hát olyankor elborul az agyam.. vagy csak az egyszer szüljön... csonkítás és egyebek...

2009. máj. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!