Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik módszer vált be nektek...

Melyik módszer vált be nektek a kutyusotoknál?

Figyelt kérdés
Amikor rátok, vagy csak a bútorra ugrál a kedvenced te mit vetsz be ellene? Több variációt is olvastam. Valahol azt olvasom, hogy beválik az "átnézek rajta dolog", valahol azt, hogy azonnal rá kell szólni. Melyik is a jobb szerintetek? Esetleg más módszer?
2011. dec. 11. 23:12
 1/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Két kölyökkutyám van, örömükben mindíg ugrálva üdvözöltek. nekem a következő vált be: amikor hazaérek és ugranak, azonnal a "nem ugrik" parancsot használom, és ellököm magamtól a kutyákat. Ezt minden ugrásnál megismétlem. Viszont elengedhetetlen hogy ezután te gugolj le a kutyához és üdvözöljétek egymást. Így megtanulja azt, hogy az üdvözlési ceremónia megmarad, de csak akkor örülsz te is ha nem ugranak. Nekem 1 hét után tökéletesen működött. A bútornál is az azonnali közbelépést ajánlom. Ha felugrik, rögtön küld le. Fontos, hogy ha nem megy szóval, menj oda, és tedd le. Meg kell tanulnia, hogy nem szabad. Ha utánnahagysz néhányszor, máris semmibe veszi majd a szavadat. Sok sikert:)
2011. dec. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondom, hogy az a jó módszer, ami hat a kutyára. Na meg amira a gazdi képes, mert azért vannak olyan módszerek, amik isteniek, csak a gazda nem alkalmas rá, hogy azzal neveljen (ilyen pl. én és a klikker, remek dolog, de hogy én kivárjam, mire a kutya megmozdul... kizárt). Szóval nyugodtan próbálj ki mindent, amit olvasol, és maradj annál, ami a leghatásosabb.

Annyit mindenesetre előrejelezhetek, hogy a bútorra urgáláson nem segít az ignorálás, és az emberre ugráláson is inkább kölyköknél válik be. Én a tiltást javaslom, hogy lecsapódjon a kutyában, hogy ez nem csak hatástalan, de kimondottan nem kívánatos cselekvés. A tiltást persze be is kell tartatni, tehát nyakörv megfog, leránt, leültet, megdicsér. De az is segíthet, ha csak picit jelzésértékűen rálépsz a kutya földön maradt lábaira. De mondom, próbálj ki mindent, és azt használd, ami működik :)

2011. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, azt kihagytam, hogy hazaérkezéskor viszont figyelmen kívül kell hagyni a kutyát, mert a falkavezér sosem jelentkezik be a falkánál. Nem fog komolyan venni a kutya, ha egyből a nyakába ugrasz, vagy akármilyen módon foglalkozol vele, mert ezzel azt mondod neki, hogy "helló főnök, megjöttem". Majd ha lehiggadt, akkor lehet ránézni, szólni hozzá, simizni, addig semmi.
2011. dec. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elfordulok összefont karral, és addig nem foglalkozok vele, amíg abba nem hagyja.
2011. dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tényleg az a baj, hogyha figyelemre se "méltatom", hogy nem tudom, megtudom-e várni, míg hajlandó leszállni rólam, vagy a bútorról. Másik módszernél, hogy ha mindjárt rászólok akkor pedig mindjárt meg ha mindjárt megdícsérem, nem fogja azt hinni a kutyám, hogy úgymond "bolondot csinálok" belőle és nem fog késztetést érezni arra, hogy újra ugorjon? Megjegyzem, utóbbival próbálkozom, 3 és fél hónapos a kutyám. Látom rajta, hogy érti, mert abbahagyja. Rám ugrik, rászólok, kicsit néha gondolkozik, de abbahagyja. :)
2011. dec. 12. 10:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, valahogy rám sosem akart ugrálni. Nekem mindig kérnem kell, ha azt akarom h rámugorjon :D

Viszont a párom...na ő be se tud jönni az ajtón :D Sajnos ő úgy áll hozzá h zavarja, de leszoktatni nem igazán akarja. Szóval nálunk evidens, h ki a főnök. Amúgy jó módszerek:

-átnézel rajta, de szerintem nem túl kellemes addig is elviselni, h ugrál mint az őrült.

-"ledobod" magadról és rászólsz erőteljesen h nem

- drasztikusnak hangozhat de nem az: mikor rajtad ágaskodik, rálépsz a hátsó lábára. NEM MEGTAPOSOD, csak épp annyira lépsz rá, h KELLEMETLEN legyen, de ne fájjon. Tehát ne azon a lábadon legyen a testsúlyod. Rendkívül hamar rájön a kutya arra, h ha felugrik az emberre, az kellemetlen érzés a hátsó lábára.


És egy kis sztori: ismerősöméknél voltunk, akkor voltam ott először, mondta a srác h van két kutyija, az egyik rendkívül ugrálós. Mondtam h oké, engem nem zavar. Csakhogy mire odaértünk úgy ömlött az eső, mintha dézsából öntenék, a kutyik meg kint voltak épp a vackukból. Szóval láttam h rohan felém egy spani irtó sáros lábbal :D Gondoltam h az első ugrást ki kell bírnom, kicsit sáros leszek, nem baj. Kétszer néztem el neki, utána a harmadiknál elkaptam a grabancát erőteljesen de nem hangosan rászóltam h nem és letettem a földre. Ott csak nézett h mia....?, én meg bámultam rá és közben minden procikámmal próbáltam at sugallni, h NE UGRÁLJ, mert megbánod...(persze eszembe se volt bántani, nem az én módszerem, plusz nem is az én kutyám). A párom meg a srác közben az autóval voltak elfoglalva. Aztán hívtak engem is h nézzem meg a motort benne. Mentem, a kutya meg csak bandukolt mögöttem farokcsóválva. Én meg miközben belenéztem a motorházba, simiztem a kutyát, aki csak álldogált ott. A srác meg hitetlenkedve kérdezte, h ugyan mi az istent tudtam csinálni 5 perc alatt, amitől befejezte az ugrálást... :) :) :)

2011. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2011. dec. 12. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!