Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora baj, ha a kutya...

Mekkora baj, ha a kutya kajájának 20-30%-a virsli és párizsi. Ettől hízhat?

Figyelt kérdés
Nagymamám van otthon napközben a kutyával és hosszú idő alatt, de beismerte, hogy virslizteti a kutyát. 10 kg-os a kutya, napi 2 virslit biztos kap. Ezért este én a kaja felét adom már csak neki(ez Pro Plan táp+konzerv)
2009. máj. 12. 15:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

20:06!

Ne keverjük össze a minőségi/prémium tápokat a tescoban és egyéb nagyáruházakban kapható vacakokkal!

Érdemes elolvasni egy Chapi és egy Acana/Orijen táp összetételét, beltartalmi értékeit, csak összehasonlítás képpen!

2009. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kedves 09.12: A Hill's egy nagy sz*r, nem véletlen írtam hogy én csak Acanával és Orijennel vagyok hajlandó etetni. A Hill's pont a szója és kukorica miatt egy rossz táp. Nézd csak meg, itt a maximális 6 csillagból 1-et kapott. Vajon miért?

[link]

Tudod manapság egye több az allergiás kutya. Főleg a fajtatiszták érzékenyek, ne akarjuk már őket szójás sz*okkal etetni!

2009. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom kedves 09.12 mennyire tudsz angolul, de ezt olvasd már el: "The 7th ingredient is soybean meal. Soy is a poor quality source of protein in dog food, and a common cause of allergy problems. Some believe that it is the number 1 cause of food allergies in dogs (outstripping even wheat)."

Ha nem megy akkor szívesen lefordítom...

2009. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
én alapvetően tápot adok a kutyámnak, de jutalomfalatként karikára vágott virslit kap - mert szereti! És akárki akármit mond, én is próbáltam répát vagy karalábét adni a kutyának, de még ha a saját kajájába keverve próbálom becsempészni az adagjába, akkor is kitúrja és ott hagyja. Szóval ha nem szereti a répát, de szereti a virslit, napi 1-2 virslitől szerintem nem lesz baja. Mi emberek sem kizárólag egészséges kaját eszünk, akkor miért várjuk el a kutyától?... A lényeg, hogy túlnyomórészt egészséges kaját kapjon.
2009. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
9:12es vagyok,nem tudom mért kell engem támadni,meg leoltani mikor énis azt mondtam a hillsre h szar... errefel azért oltottok le mert ugyan az a véleményünk?nem teljesen értem! és igen tudok angolul,de csak egy példa volt amit írtam h a hillsbe is szója van!nem értem mi a probléma!? mellesleg én EUKANUBA párti vagyok! kifogás van ezellen? bár tudom h kifejlesztése során sok száz állat pusztult el és emiatt sokáig nem is akartam venni ilyen tápot de változott a véleményem és sztem magasan a legjobb táp,vagy leglábbis ez bevált!
2009. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A Eukanuba is 1 csillagos... A gabona és a kevés hús miatt.
2009. máj. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az Orijen 6 csillagos, az Acana 5 csillagos. Mert ezekből nem spórolják ki a húst, és nem raknak bele a kutyák számára hasznosíthatatlan és felesleges gabonát és szóját.
2009. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Sztem kanyarodjunk vissza az eredeti kérdéshez, miszerint baj-e a napi 2 virsli + ki tudja, mennyi párizsi, egy 10 kg-os kutyusnak? A prémium tápokról folyt itt már sok vita, mindenki másra esküszik (nekem pl. az Acana vált be) de itt most nem ez a kérdés; a kutyus amúgy Pro Plant kap, ami egy jó táp, tehát nem ez a gond. A nagyi a gond, pontosabban a 'fafejűsége' (elnézést a kérdezőtől, semmi személyeskedés nincs bennem).

Ha a zöldségek, gyümölcsök meghajtják a kutyát, az arra utalhat, hogy eleve érzékeny a gyomra, akkor ki kell kísérletezni, mi az, ami nem hat így rá. De a virsliről/pározsiról - vagyis a sztem nagy mennyiségről mindenkép - le kéne állni. OK, kapjon, ha a nagyi ennyire konok, de kevesebbet. Arany középút.

2009. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
acanára váltok,eukanuba helyett köszi ezt igy nem tudtam!!!
2009. máj. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nincs mit:)
2009. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!