Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora baj, ha a kutya...

Mekkora baj, ha a kutya kajájának 20-30%-a virsli és párizsi. Ettől hízhat?

Figyelt kérdés
Nagymamám van otthon napközben a kutyával és hosszú idő alatt, de beismerte, hogy virslizteti a kutyát. 10 kg-os a kutya, napi 2 virslit biztos kap. Ezért este én a kaja felét adom már csak neki(ez Pro Plan táp+konzerv)
2009. máj. 12. 15:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy hízik vagy sem, mert nem neki való kaja. szoktasd le a mamádat, hogy dugiba tömje a kutyát, és etesd normálisan, ugyanabban az időpontban.

Milyen dolog már az, hogy az egyik családtag a másik ellen cselekszik, a háta mögött. Ha én biznyos módon etetem a kutyámat, akkor senki nem nyúlkálhat bele önkényesen. Főleg nem ilyen vacak cuccal!

2009. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Ez a kutya sutyiban etetése un. "nagyibetegség". Az unokát is sütivel, csokival tömik. Próbáld meg a nagyidat rávenni, hogy valami egészségesebb jutalommal kedveskedjen nap közben a kutyusnak, pl. alma, sárgarépa, karalábé. Ezektől nem fog hízni, nem is árt meg neki, és a nagyi is boldog lesz. Ha szép szóval nem megy, ijessz rá, hogy ezzel árt a kutyusnak, beteg lehet tőle, stb. Alapvetően nem is hazudsz ezzel, hiszen a virsli, párizsi tápértéke... nem márhető.

Sok sikert!

2009. máj. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyim is hasonlóképp állt hozzá, de aztán rájött, hogy a palotapinyónk az almáért és egyéb gyümölcsökért sokkal jobban odavan :) Szóval saját magától állt át a gyümölcs-nasira :)
2009. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos sokkal cifrább a helyzet. Az elmúlt fél évet hisztériás veszekedéssel töltöttem emiatt, Nagyi hajthatalan, én elköltözni nem tudok. Adtunk neki zöldségeket, de nem igazán tudja emészteni, nincs baja, megvizsgáltattuk, de fáj tőlük a hasa, hasmenése lesz. Ezért gondolja úgy Nagyi, hogy ez egy tuti gyomorbeteg étrend.:(((((( És az sem hatja meg, hogy a kutyakajától sincs baja.
2009. máj. 12. 16:08
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
Semmi baja nem lesz tőle. Az én kutyám főleg Globusz sertésmájkrémet evett, az összes létező kutyatápot/konzervet kipróbáltuk, de egyiket sem volt hajlandó megenni. A virslit és a parizert is imádta. Makkegészséges volt, és 18 évet élt. Ez a konzervmánia nagy üzlet, semmi több. A kutyatápszer feltalálása előtt is éltek kutyák. És még az sem igaz, hogy a mostani blökik egészségesebbek lennének, mert egyre gyakoribb a kutyák között is a daganatos betegség.
2009. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A daganatos betegségekbe belejátszik az egészségtelen környezet,életmód is.

A jó minőségű tápoktól nem lesznek betegek.

A gyenge minőségű "közérti"tápoktól lehetnek.

2009. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szia! A nagy baj az, hogy a virsliben és párizsiban rengeteg a szója, ami az első számú allergén kutyák körében, mivel nem növényi fehérjére vannak kitalálva. Mellesleg a párizsiban, virsliben semmi tápanyag, vitamin nincs. Próbáld meg ezt elmagyarázni a nagymamádnak, hogy ezektől a sz*roktól könnyen véresre vakarhatja, harapdálhatja magát a kutyus!
2009. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle baja, annyira nem fűszeres, meg különben is ragadozó. A kérdés az, hogy a kutyakaja mitől egészségesebb? Oké, hogy azt írják, direkt kutyáknak készült, de minden vackot beledarálnak. Nem belekötni akarok, csakhogy ennyi erővel a virslitől se lesz baja, bár jobb lenne a változatos étrend. Ha lehet, legyen sokat friss levegőn, sétáltasd, hadd fusson kedvére, úgy tutira nem hízik el.
2009. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Igen ragadozó, pont azért hús kell neki, és nem szójával teletömött vacak! Magadnak mondasz ellent. A kutyatápok többsége is sajnos tele van kukoricaával, szójával és gabonával, épp ezért én Acanát/Orijent etetek, amiben sok hús van, és semmi gabona, és vackokat nem adok a kutyáimnak.
2009. máj. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
napi 2 virlitől semmi baja sem lesz annak a kutyának(mi táposok vagyunk),de nem szeretem ha valaki azt mondja h rossz neki az ilyen kaja,évszázadokkal ezelőtt nem volt táp,sőt táp jó ha 25 éve van addig is ettek ilyeneket a kutyák semmi bajuk sem volt tőle! a másik h szója elmondanám neked h például a HILLS táppban sem hús hanem szója van,mégis az egyik legjobb minőség... 2 virslin ne akadjunk már ki! és sztem hízni sem fog tőle,de ha mégis akkor is letudod mozgatni róla,egyébként h nehaogy az legyen... mi a kutyánknak tápot és szinhúst adunk.
2009. máj. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!