Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket zavar ez az ivartalaní...

Titeket zavar ez az ivartalanítási meg menhelyes dolog?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy pl.van egy kérdés,hogy születni fognak keverék kutyáim és a többség rögtön azt írja,hogy ÍVARTALANITSD meg,hogy ne legyen több menhelyi kutya!

És LÉCCI indokoljátok meg a válaszotokat!


(Utóirat: SEMmi rossz indulat nincs ebben a kérdésben!)


2009. máj. 5. 17:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
41%
*szavaznak
2009. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
76%
Én csak akkor szoktam írni,hogy ivartalanítsa inkább,ha még ki is hangsúlyozza az illető,hogy gőze nincs,mit cisnáljon ennyi kiskutyával,hol hirdesse,esetleg itt kell e valakinek stb stb.. nekem nincs ivartalanítva a kutyám,köszöni szépen jól van,de mivel én nem engedhetek meg jelenleg több kutyát magamnak ,gondoskodok róla,hogy hozzánk ne tudjon bejönni más kóbor eb,és az enyém se tudjon kimenni. Szerintem ennyit mindneki meg tehet.Ja és nincsen láncraverve,vagy kennelben tartva,nagy kertben él a kutyám,csak nem hagyok lyukakat a kerítésen.
2009. máj. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Általában azokat zavarja a menhelyi önkéntesek véleményformálása, akik sejtik, hogy baj lehet Magyarországon az állatvédelemmel, túl sok a kóbor állat, túl sok az állatkínzás, de tenni még nem tettek semmit. Kicsit nekem lelkiismeretfurdalás-szerű a felháborodásuk, holott semmi nem kötelező. Szar a helyzet nagyon, mert állami segítség nincs, az állatvédő pedig a saját pénzéből menti az út mentén hagyott, esetleg sérült állatot. A menhelyeken önkéntesek dolgoznak ingyen a saját szabadidejükben. Az 1%-ok a kajára és az orvosi költségekre mennek el (jobb helyeken). Mindenki kötelességének érzi, hogy a tudatlanságon változtasson, mert ez az oka a kialakult helyzetnek. Nagyon fontos lenne ezt kulturáltan és higgadtan tenni, mert különben az ellenkezőjét éri el a mondanivalónk és akkor megint küzdhetünk a véletlen almokkal. Nem szabad erőszakosan, csak nyugodtan tenni a dolgunkat, azzal lehet célt elérni. Szerintem.
2009. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
100%

Mint tapasztalt menhelyi kutyás, sokat beszélgetek az ott dolgozókkal. A fejlett nyugaton, már sok évvel ezelött megoldódott a probléma, pontosan a kutyák ivartalanításával, nincs kóbor kutya, persze ehhez kellett egy jó nyilvántartási hálózat, az emberek hozzáállásának változása.

Eljutottunk ma már odáig, hogy innen visznek ki Németországba menhelyi kutyákat, ebben a kecskeméti Mentsvár jár az élen.

Látogass el a honlapjukra, sok mindent meg fogsz érteni.

www.mentsvar.hu

2009. máj. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!