Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket zavar ez az ivartalaní...

Titeket zavar ez az ivartalanítási meg menhelyes dolog?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy pl.van egy kérdés,hogy születni fognak keverék kutyáim és a többség rögtön azt írja,hogy ÍVARTALANITSD meg,hogy ne legyen több menhelyi kutya!

És LÉCCI indokoljátok meg a válaszotokat!


(Utóirat: SEMmi rossz indulat nincs ebben a kérdésben!)


2009. máj. 5. 17:48
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bocsi nem valami jó a fogalmázom ! És ez az első kérdésm itt!(csak vissza olvastam korábbi kérdéseket és felmerült bennem)
2009. máj. 5. 17:49
 2/24 anonim ***** válasza:
36%
Engem néha de azért meglehet érteni hogy miárt irják. De az már télleg zavar amikor a kérdező leirja hogy nem tudja ivartalanitani és a válaszolok meg tovább irkálják hogy ivartalanisd.
2009. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Menj el egy menhelyre vagy sintértelepre és majd magad is rájössz, hogy miért kell minden állatot ivartalanítani, amelyik nem tenyésztési célra lett véve. Tenyésztés alatt a teljesen hivatalos tenyésztést értem. Hidd el, nem kell semmi több, menj el egy sintértelepre.
2009. máj. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ!

Igen én is valahogy így vagyok ezzel!És már van mikor szegény kérdezőt sajnálom.DE azért em mindig!

2009. máj. 5. 17:53
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, mert nagyon sokszor adok én is ilyen válaszokat.

Miért? Azért mert ma Magyarországon nagyon nagy a tudatlanság ebben a témában. Sajnos - szemben a nyugati országokkal - még rengeteg tévhit kering (egyszer kell ellenie, megváltozik, elhízik, lelkibeteg lesz), másrészt mivel nem olyan az ellenőrzés mint a fejlettebb állattartási törvényekkel rendelkező országokban, sokkal felelőtlenebbek az emberek.

Pl. Hollandiában vagy Németországban kötelező minden kutyát chippezni. Ha megszületik valahol egy keverék alom, akkor a gazda kötelessége berakni a chippet ésha a kutyák aztán menhelyre kerülnek, akkor a nagyon kemény összegeket hajtanak be rajtuk. (Németországban több ezer euros büntetés jár a kitett kutyáért. És azonosítani is tudják őket)


Tehát igyekszem én is az embereket egy kis gondolkodásra ösztönözni, hogy ne csak azt nézzék, hogy "jaj, de aranyos kiskutyák", hanem érezzék át a felelősséget a születendő alom egész életéért, akkor is, ha itthon nem jár büntetés a felelőtlenségért.

2009. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Kedves Második!Köszönöm a válaszod!De a kérdésem nem ez volt legalábbis én úgy tudom!Egyépként pont erről beszélek,hogy feltesz valaki egy kérdést és már rögtön az ívartalanítás és a menhely!Nekem 1 kutyám van háznál (fiú) ivartalanítva van a "tanyán" 5 kutya van (lány-fiú) mindegyik ivartalanitva van!Pedig ott aztán még kobor kutya sincs!Csak 4 kiscica meg nyul meg tyúk :D
2009. máj. 5. 17:57
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

Én egyetértek azokkal akik ezt mondják, mert tényleg nagyon sok a kutya! Mindenkinek jobb ha nem születnek keverékek, meg egyáltalán senki aki nem tenyészkutya, mert már nem férnek el a kutyák! :S Meg egyáltalán az zavar, hogy milyen tudatlan az ilyen beírogatók (mármint akiknek a keverékkutyája szülni fog) többsége. Pl: hát nem én tehetek róla, mert beszökött egy kan, és mire észrevettük... De jó gazdija lesz, meg különben is szép és okos kutya. Csak nem értik, hogyha ő jó gazdihoz adja, attól még lehet, hogy annak a másik nem lesz olyan fontos a kutyája, és akkor majd az eredeti kutya unkoái fognak utcára kerülni! Csak nem tudnak ilyen hosszú távon gondolkodni az emberek! Meg amikor tk nélküli kutyákat akarnak elletni... Ott sem értik meg, hogy a kutya, attól még, hogy ránézésre, szép és egészséges, még nem biztos, hogy tényleg az!

DE

abból viszont elegem van, hogy akik így védik az állatokat, azok túlbuzgóg, és állítom evvel jó néhány embert elijesztenek az ivartalanítástól. Jó dolog ha rámenősek vagyunk, de meg kéne tanulni, hogy mikor kell annak lenni, és mikor nem! Mert először mérlegelni kéne, és aztán az emberre támadni. Olyanokra gondolok, amikor valaki tisztában van a kutyázással, annak igényeivel, és tulajdonságaival, nem akar kölyköket, nincsenek tévhitei, megfelelő helyet biztosít számára, rendesen foglalkozik vele, ÉPP csak nincs kiivartalanítva a kutyája, mert ő nem akarja, vagy nem tudom miért... Na most az ilyeneket nem kéne piszkálni... Akik tisztában vannak mindennel, és képesek vigyázni a kutyájukra. Azért meg nem lehet snekit bántani, mert vállalja a kockázatot, az ivaros kutyák betegségeire, mert evvel nem árt senkinek...

2009. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Értem 4. válaszoló!
2009. máj. 5. 17:58
 9/24 anonim ***** válasza:
26%

Én igazából arra lennék egyszer kiványcsi, hogy akik írják, hogy "inkább fogadj örökbe kutyát" azoknak vajon menhelyi kutyájuk van-e. Mert attól tartok a többségnek csak a szája nagy, de cselekedni már nem hajlandó. Ahhoz meg kéne eröltetni kicsit magukat. Tisztelet persze a kivételnek.

Az ivartalanításról meg annyit, hogy nekem 16 évig volt keverék kutyám, ami ha kiszökött akkor fialt, ha nem akkor nem. Egy olyan év nem volt, amikor ne vittek volna el minden kiskutyust, sőt volt olyan, hogy azt is odaadtuk, amit amúgy meg akartunk tartani, mert sirva jött egy kislány érte. Most is legalább 8-10 kutyát tudok a környéken, aki az én volt kutyám kölyke. Ennyit arról, hogy a keverék senkinek nem kell... Hál istennek még vannak olyan emberek, akiknek nem csak külsőség számít, hanem megtalálják a társat egy bármilyen származású kutyában is.

Persze rengeteg keverék kutya van az utcán, de nem azért, mert keverékek, hanem mert a gazdájuk egy felelőten szemét ember lehetett.

2009. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

én 17.56


Az előző válaszolóra reagálva.

Teljesen igazad van, nagyon sokszor probléma a hangnem.

El lehet valamit normálisan is mondani, úgy hogy a kérdező végiggondolja a dolgot és esetleg megváltoztassa a véleményét.


Van a világban egy csomó ember akiknek a véleményével nem értek egyet. Nagyon sok támában. De mindenkinek megvan a joga ehhez a véleményhez, akkor is, ha szerintem helytelen. De, ha valaki itt kérdez, akkor nekem jogom van elmondani a saját a véleményemet, aztán majd a kérdező végiggondolja és dönt, ahogy dönt. Én az én dolgomat megtettem. De normális hangon, nem egy tőmondatban és nem erőszakosan.

2009. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!