Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pároztatni szeretném 2 éves...

Pároztatni szeretném 2 éves havanese kutyámat. Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 17:00
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve találtam egy fajtatiszta bischon bolognese kiskutyát, csimbókos szőrrel, teljesen elhanyagolva, vélhetőleg valaki kitette, a kutyus kb. másfél éves volt. Ennyit erről, hogy ilyen kutyát nem tesznek ki.
2009. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
87%
Mi menhelyünkünk is volt már ... meg beagle, meg shi-tzu, franciabulldog ... soroljam még?
2009. máj. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
100%
Tájékzódással. Van a menhelyeken kisméretű fajtatiszta vagy annó fajtatisztaként eladott kutya dögivel(ha nem találod őket, akkor szívesen átküldöm a linkeket). De a gyepmesteri telepeken is van bőven. Az Illatos út honlapján hétről hétre érkeznek az újak: medencetörött az út mellől összeszedve, daganatos, akit a gazdája leadott, nehogy az orvost fizetnie kelljen és a legtöbb az öreg és megunt, gazdája által kidobott. Ezek a gazdik halál komolyan gondolták mind a kutyatartást, amíg kölyök volt a kutya, majd 5 év múlva mégis az utcára vagy a sintértelepre küldték kegykori kedvenceiket.
2009. máj. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
100%
na egyre jobb az elején onnan indultál hogy fajtiszta tökéletes a kutya aztán már beismerted hogy keverék miért kell az ilyeneket fedeztetni az igazi tenyésztők 10-20 éves munkáját rontod el ha eladsz havanesenek egy ilyen korcsot de úgysincs pénzed fajtisztával pároztatni úgyhogy lesznek dupla korcsok akiket aztán eladsz havanesenek csak legyen olyan hülye aki megveszi
2009. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
100%
SEHOGY!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%

ha szeretnél segíteni azokon az embereken, akik nem engedhetnek meg maguknak egy törzskönyves fajTAtiszta kutyát, akkor javaslom, hogy menj el menhelyekre, és hozd haza a kis keverék bichonkákat... hisz nem mindegy hogy mehelyről van-e vagy a te keverék x bichonodtól? úgyis azok is keverék bichonok mint a Tiéd, és úgy legalább a Te szukádat se teszed ki rizikónak a szülésnél.

Igy leglább megmented azokat a kutyusokat is!

de ha mégse döntessz igy, akkor a jövendő kiskutyák kutyatulajdonosainak mondd meg, hogy ne használják majd tenyésztésre őket!!!!

2009. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek szerintem felesleges bármit is írni, ő már eldöntötte hogy keverék kiskutyákat fog elletni és fajtatisztaként fogja árulni őket, akkoris, ha itt mi most fejre állunk.
2009. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

Istenem,annyira okoskodnak az előttem írók!!

Nem tudom,miért nem lehet a kérdésre válaszolni.

Kérdezőnek:

Ne haragudj,én nem értek a pároztatáshoz,és nem a kérdésre válaszolok,de nem bírom elállni ezt a sok ...t.

Válaszolóknak:

Egy egyszerű kérdést tett fel a kérdező,nem tudom minek ütitek bele az orrotokat!!!!Csak mondjátok,meg hogy kezdjen neki,és ennyi!

Tudom,tudom a sok szegény kidobott kutya,akiket én is sajnálok,de nem biztos,hogy ezek a kölykök is erre a sorsa jutnak.

És egyébként extra aranyos ez a havanese,ezt bezzeg senki sem mondta,mert mind okoskodnak itt!!!És lehet,hogy eltudná adni,szerető gazdiknak a kiskutyát,és ha nem akarja kiállításra vinni a gazdi,akkor minek vegye meg 100 ezrekért???Vannak olyan tenyésztők akik viszont ennyiért adják a hobbyra szánt kutyákat!

És tényleg nem mindenkinek van több száz ezre egy kutyára,de a kutya az ember legjobb barátja,és szükségük van egymásra.

Szerintem szép kutyák lennének,ha egy havanese kannal fedezteted be a szukádat!A törzskönyvet meg sz@ard le magasról,eddig sem volt rá szükséged,most sem lesz!

2010. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Jah és még valami!!!Ha annyira sajnáljátok a menhelyi kutyákat,akkor fogadjátok örökbe ti az egészet,ne pedig másra sózzátok őket!
2010. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

a kutyád 2 első lába nem okés,ez egyfajta diszplázia,ami miatt a kutyát ki kell zárni a tenyésztésből.


[link]


ezen a honalpon tudod megnézni az egészség résznél..


Chondrodysplasia punctata (CD)


A chondrodysplasia egy anyagcserezavarból (koleszterinhiány) származtatható, öröklődő tünetcsoport megnevezése. Maga a "chondrodysplasia" szó "hibás porc"-ot jelent, a "punctata" pedig az epiphysisporc lyukacsos elcsontosodására utal. A betegség elsődleges, többnyire jól látható tünete a növekedést tápláló gallérszerű epiphysisporc idő előtti elcsontosodása miatt túl korán befejeződő csontnövekedés által előidézett "törpenövés", vagy rövidlábúság. Ez a mellső végtagok rendellenes fejlődését jelenti, mely különböző súlyosságú, és eltérő formájú lehet a csontnövekedés befejeződésének koraiságától függően. A különböző csontok gyakran eltérő időben fejezik be a növekedést, ezáltal aszimmetrikusak, eltérő hosszúságúak lesznek az első lábak. Sajnos nem minden tenyésztő tudja, de a standard pontosan a CD kiszűrése miatt tartalmazza egyértelműen az első végtagok egyenességére, párhuzamosságára és arányaira vonatkozó megkötéseket. A CD tünetcsoport a következő szervi problémákkal hozható összefüggésbe:


Szemproblémák (szürke-, és zöldhályog, lencse-, és retinaproblémák

Bőr és szőrproblémák

Koponyarendellenességek

Rövid nyak

Légcsőproblémák

Patella luxatio

Belső szervi problémák (szív, máj, vese)

Természetesen nem minden tünet jelentkezik együttesen minden chondrodysplasiás kutyán! A CD enyhe formájánál sokszor külsőleg nem, vagy alig észlelhető elváltozás. Biztos diagnózis röntgenfelvétel alapján lehetséges. Súlyos esetben ortopédiai sebészeti korrekció szükséges, lehetőleg még 1 éves kor alatt.



egyébként mivel ma már a havanesekkel is tele vannak a gyepik,menhelyek,egész alom köylköket dobnak ki ilyen fajtából,jelenleg 4 db(!!) hajléktalan társaságról tudok akinél van ilyen fajtájú fajtatiszta kölyök,ezért nem hinném,hogy szaporítani kéne..


a kutyákat disznóólban tartó szaporító úgyis megteszi,egyébként is havalaki csak egy édes kistermetű kutyát szeretne,akkor forduljon valamelyik állatvédő egyeseülethez,mivel ma már ők is tele vannak fajtiszta kölykökkel,keverék kisméretű,vagy erősen bichon jellegű kutyából,akit örökbe lehetne fogadni meg dunát lehet rekeszteni..

2010. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!