Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pároztatni szeretném 2 éves...

Pároztatni szeretném 2 éves havanese kutyámat. Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 17:00
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:

Ohh hát te aztán nagyon részletesen figyeled a kutyát. Amúgy csavarodik a farka. De ha ilyen kis hibái vannak (nekem ezek nem hibák), attól még havanese...

És miért sajnálod mert le van nyírva?

2009. máj. 4. 21:18
 32/60 anonim ***** válasza:
100%
Szia! [link] Itt láthatsz havanese kutyákat, rengeteget. Olyat, mint a tiéd viszont nem. A szemei nem stimmelnek sehogyan sem, túl nagyok egy havanese-hez. Szerintem az orr is rövidebb a kelleténél. Üdv.
2009. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
100%
nekem a füle és a pofija valahogy nem stimmel, ha havanese-ről van szó, keress képeket, és hasonlítsd össze. pl: [link]
2009. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:
Na jó de ezeknek nagy dzsumbi szőre van. Persze hogy máshogy néz ki az enyém, mert szépen rendbe van rakva.
2009. máj. 4. 21:24
 35/60 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm, a szeme akkor is ÓRIÁSI, akármekkora a szőre! Nem igaz, hogy nem látod a külömbséget.Ezért Kell a törzskönyv, többek között. Akkor biztosan tudhatnák, kik az ősei a kutyádnak. Őt most bepároztatod, és ha teszem azt, a fiú faajtatiszta is, a kicsik visszaütnek a Tiéd őseire, és pl.palotapincsi-havanese keverékeid lesznek.
2009. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem szépen rendbe van rakva, hanem le van nyírva.

A havanesenek nem véletlenül van fedő és aljszőre. A fedőszőrök biztosítják a test "klimatizálását" azaz hidegben melegen, melegben hidegen tartják. A fedőszőrök levágásával sokkal nagyobb energiába kerül a megfelelő testhőmérséklet szintentartása. Ezen kívül sokkal érzékenyebb így a bőre, hajlamosabb a különböző bőrbetegségekre, allergiákra.

A tied hivatalosan nem havanese, mert nincs törzskönyve, de ránézésre sem havanese, mert nem felel meg a fajtaleírásnak.

Valami bezavart az ősei között. Ha kölykei lesznek, ezek a különbségek egyes kölykökben még erőteljesebben megjelenhetnek.

2009. máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:

Mindegy, valakinek nem számít a fajta, csak egy pici ölebet szeretne. Nem azt fogja nézni hogy fajtiszta legyen a kutya.

2 év alatt még nem volt probléma abból hogy lenyírattam. Nekem nem tetszik hosszú szőrrel, meg elég száraz a szőre nem is lenne szép.

2009. máj. 4. 21:32
 38/60 anonim ***** válasza:
100%

És akkor úgy fogod hirdetni, hogy havanese, kicsi pincsi beütéssel eladó?


(A szőre attól lehetett száraz, hogy túl sűrűn fürdetted.)

2009. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:
Pincsi? Hát pincsi az tuti nincs benne. Úgy fogom hírdetni hogy havanese. Akinek nem tetszik, nem veszi meg, ennyi.
2009. máj. 4. 21:39
 40/60 A kérdező kommentje:
10-14 naponta fürdetem egyébként. A Fressnapfban Bobi sampont ajánlottak, azzal fürdetem.
2009. máj. 4. 21:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!