Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pároztatni szeretném 2 éves...

Pároztatni szeretném 2 éves havanese kutyámat. Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 17:00
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
100%

Édes a kutyid!Látom nem lehet lebeszélni a szaporításról,akkor megpróbálok segíteni.

Először is legyen meg minden oltása a kutyusodnak és tűnjön egészségesnek!

Ha biztosra akarsz menni érdemes a szukát tüzeléskor megmutatni az állatorvosnak legalább egy kenet-vizsgálat és egy féregtelenítés erejéig.Ennek az ára - attól függ hol laksz - felénk 4-5000ft.

A következő lépés kant keresni.Mivel tök mindegy,hogy ki a kan,a lényeg,hogy közel legyen,ezért utazásra nem költesz,így a fedeztetés 20000ft,vagy egy kiskutya.

Aztán elviszed fedeztetni azokon a napokon,amikorra a doki megállapítja a peteérést.(Ha szerencséd van a kan gyakorlott és simán megtörténik a dolog,ha nincs,akkor jön a mesterséges termékenyítés az orvosnál újabb 4-6000ft.)

Félidős vemhesen a szukát érdemes beoltatni,a 2 szuri 10-15000ft.

A szukát félidős korától jó minőségű (ACANA,ORIJEN,PRO PLAN,PRO PAC,HILL'S,stb.)energia vagy kölyök táppal kell etetni.

A kutyák vemhessége átlag 63 nap,az ellés előtt 2 héttel már legyen meg a hely,ahol a kutya fialni fog.Ez lehetőleg csendes,nyugodt hely legyen.Kelleni fog egy ellető láda és elengedhetetlen a piros infra(ez utóbbi 3-4000ft)

Ha az ellés körül minden rendben megy a dokit csak a végén kell kihívni,hogy az anyát ellássa, ez 5-6000ft.(Viszont ha nincs szerencséd akkor jön a császármetszés 25-30000ft-ért.)

Ha minden szuperül megy a kicsiket és a mamit 2,4,6 hetesen féregteleníteni kell.A kicsik 3 hetesen elkezdenek enni,6 hetesen megkapják az első szurijukat ,addigra kb. le is választja őket az anyjuk és el lehet adni őket.Ebben a 6 hétben kb. 8-10000ft-ot kell a kicsikre költeni egyenként,a havanese átlag alom száma 3-4 kölyök.Szóval ha minden rendben megy a kölykök 6 hetes korukig kb. 100000ft-ba fognak kerülni neked.De mi van,ha nem lesz minden oké? Ha a szukát császározni kell,a kölyköket cumiztatni,esetleg elkapnak vmi vírust,1-2 elhullik,a szukának emlőgyulladása lesz,ne adj isten méh gyulladása? Szerintem számolj utánna ,gyűjts minél több infót,beszélj az orvosoddal is és jól gondold át mit vállalsz!

2009. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
100%

(A szeme pincsi, a füle is)


Tudod, akkor ugyanúgy becsapod azokat az embereket, akik tőled vennének, ahogy téged becsaptak ezzel a kutyával.

Arról nem is beszélve, hogy mennyit árt a fajtának, ha sokan azt hiszik (mint ahogy te is) hogy így néz ki egy havanese. Pedig nem.

2009. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem menhelyről van havanese kutyám. Nem szerettem volna soha kicsi kutyát és a havanese nem is tetszik. DE belenéztem a szemébe. Nagyon sírt kint a menhelyen és senki nem szerette, mert beteg volt, csúnya, szőrtelen és vonyított. A mai napig, ha belenézek a szomorú szemébe, akkor meg tudnám ölni, aki ezt tette vele, pedig csak egyszerű sorozatos gondatlanság volt, sok pici dolog egymás után. Menj ki kérlek egy menhelyre és nézd meg őket személyesen. Kevesüknek van olyan szerencséje, mint az enyémnek, hogy valaki megsajnálja és hazaviszi a -10 fokból be a lakásba, pedig nem tehetett ő róla, hogy oda került. Az ő érdekükben nem hiszem, hogy a látogatásod után is felmerül benned a pároztatás gondolata.
2009. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
100%

a kép alapján nem fajtatiszta,hidd el nekem..

shih-tzu,vagy pincsi ős lehet a felmenői között egy havanese nem így néz ki,még vágott szőrrel sem..


a kutyának is jobb lenen,ha ivartalaníttadnád,,de gondolom téged ez nem hat meg,nem akarsz neki jót,csak magadnad kiskutyákat..

remélem gondoskodni fog róluk és nem neked ell majd két óránként eteni őket,illetve nem kell császározni a kutyát és nem jön ki semmilyen betegség majd a kicsiken..


ez a kutya nem tisztességes tenyésztőtől van,hanem szaporítótól,ethát a szülei és ősei sem voltak szűrve..

2009. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:
Na hát mindig azt mondják hogy a keverékek ellenállóbak. Tehát ha keverék kölyök lesznek akkor nem fognak betegeskednii. Szuper. Jobb mintha fajtiszta lenne nem? De komolyan.
2009. máj. 4. 22:06
 46/60 anonim ***** válasza:
100%

FAJTAtiszta:-)) ha eladod a kölyköket fajtatisztának holott Te tudod h nem az akkor átvered az embereket, és bűncselekményt követsz el.


Pároztatás elött a saját kutyád és a leendő kölykök érdekében szükség van arra, h a kant is kivizsgálják egészséges-e és természetesen a szukát is, h alkalmas-e a vemhesülésre, és az ellésre. Egy hepatitis ferözés elviheti az egész almot.

2009. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális (tehát nem extrém szőrű) kutyát évente 2-3 alkalommal kell fürdetni, különben tönkremegy a szőre és a bőrének sem jó! Az én kutyámnak is emiatt lett puha a szőre, és korpás! Olvastam, hogy a nagy szőrű kiállítási kutyákat is csak 3-4 alkalommal fürdetik évetne! Ha a te kutyád nyírva van, és gondolom bent lakik, akkor tönkre teszed ennyi fürdetéssel! Ha kutyázni karsz, akkor ezt illene tudni! Használj száraz sampont, séta után elég a lábait megtörölgetni, arra meg lehet vigyázni, hogy ne másszon bele mindenbe. A Bobi sampon pedig rossz minőségű. Ha sampon nélkül fürdeted, azt lehet több alkalommal, és nedves ronggyal áttörölni is lehet ha mondjuk poros. Azért rossz a szőre mert ennyiszer fürdik. De gondolom ezt sem hiszed el nekünk...
2009. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért írom hogy egyetértsek a többiekkel, sőt az utóbbi hsz.-eket el se olvastam, de nagyon sajnálom hogy ezt kell mondjam de ez a kutya nem havanese.... a feje annyira brutál módon eltér a fajtatiszta kutyusoktól hogy azt akár egy laikus is megtudná mondani... :(
2009. máj. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%
Ja ha most jól értem te még külön örülsz neki hogy nem fajtatiszta, de ennek ellenére pároztatni fogod és fajtatisztaként fogod hirdetni? Gratulálok.
2009. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már leírtam egy másik kérdésnél, csak átmásolnám, légyszives olvasd el te is:

"Kezdő kutyásként lett egy lány labradorom, mert a családban már volt fiú és ugy gondoltuk milyen jó lenne majd ha a 2 tündéri kutyának gyermekei lennének. A kan piacon vett, gyönyörü állat volt törzskönyv nélkül... az én szukám ajándékba kapott gyönyörüség szintén papirok nélkül.

Szerencsére a szuka még fiatal volt, nem akartuk még pároztatni öket ...a 2. tüzelésénel beszökött egy koborkutya ... mentünk hormoninjekcióra hogy ne legyenek kölykök ... az injekciótól méhgyulladást kapott .. heteken keresztül hordtam kezelésre, amitől egyfolytában hányt, szinte teljesen elfogyott. A következő tüzelésnél egy katasztrófa volt .. folyamatosan örjáratoztam nehogy bejöjjön megint egy kankutya - a vége az lett hogy az ivartalanitás mellett döntöttem , bárhogy is ozkodtam töle.

A kan kutyát 5 éves korában elvitte az epilepszia, a szuka kutya 4 éves korára teljesen csípő dp-s lett. Csak megköszöni tudom a sorsnak hogy nem lettek kölykeik ...

Azóta nagyon sokat tanultam, eszembe se jutna ilyesmi ... kutyákat akarok tenyészteni, nevelgetem az első tenyésszukám ... aki jó családból származik, törzskönyves .. és tanulok .. sokat, hogy minél többet tudjak a választott fajtáról ..

Gondolkodj egy picit az én esetemen .. én megértettem hogy az a legjobb a kutyámnak ha ivartalanitva lesz neked is ezt kell tenned."


Van egy weboldal ami ezzel a témával foglalkozik: [link] van egy egyszeri almokkal foglakozo rész ... megtennéd hogy elolvasod?

2009. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!